YARGI BAĞIMSIZLIĞI VURGUSU

03 Eylül 2018 14:23
YARGI BAĞIMSIZLIĞI VURGUSU

Eskişehir’de 2018-2019 adli yıl açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti. 

Eskişehir Adalet Sarayı önünde düzenlenen törene Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Baro Başkanı Rıza Öztekin ile beraber çok sayıda avukat katıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve akabinde okunan İstiklal Marşı’nın ardından Eskişehir Baro Başkanı Rıza Öztekin’in konuşmasıyla devam etti.  Başkan Öztekin, avukatların yargının asli kurucuları olduğuna dikkat çekerek, “2018-2019 adli yılı kronikleşmiş binlerce sorunla açılırken yargı bağımsızlığı bu sorunun çözümünde en büyük engel olarak karşımız çıkmaktadır. Avukatların sorunları da yargıdan, yargı bağımsızlığından ayrı düşünülemez. Çünkü avukatlar yargının asli ve kurucu unsurudur. Yargı bağımsızlığının olmadığı bir yerde, savunmanın da bağımsız olması mümkün değildir. Oysa bağımsız, güçlü, etkin bir savunma ve yurttaşlar için bir güvencedir. Bu sebeple güçlü, etkin ve bağımsız savunmanın önündeki etkenler kaldırılmalıdır. Tüm bunlara rağmen karamsarlığa ve umutsuzluğa kapılmamalıyız. Çözüm ve adres elbette yine hukuk ve demokrasidir” ifadelerini kullandı. 
Yapılan konuşmanın ardından ‘Adli Yıl’ açılış töreni hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi. 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

04 Eylül 2018 01:33
Ciddi mi? çok sevindik.
KURT VE ATAÇ TAMAM
KURT VE ATAÇ TAMAM
CHP'nin Eskişehir adayları konusunda flaş bir gelişme yaşandı.
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.
KAÇAK İÇKİ BASKINI
KAÇAK İÇKİ BASKINI
Eskişehir'de, 122 litre kaçak içki ele geçirildi.  
PALMİYELER KALDIRILIYOR
PALMİYELER KALDIRILIYOR
Eskişehir'de, yaz mevsiminde kentin caddelerini ve parklarını süsleyen palmiye ağaçları ile zakkumlar, havaların soğumasıyla toplanarak bakım için seralara götürüldü.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.