YARGI BAĞIMSIZLIĞI VURGUSU

03 Eylül 2018 14:23
YARGI BAĞIMSIZLIĞI VURGUSU

Eskişehir’de 2018-2019 adli yıl açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti. 

Eskişehir Adalet Sarayı önünde düzenlenen törene Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Baro Başkanı Rıza Öztekin ile beraber çok sayıda avukat katıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve akabinde okunan İstiklal Marşı’nın ardından Eskişehir Baro Başkanı Rıza Öztekin’in konuşmasıyla devam etti.  Başkan Öztekin, avukatların yargının asli kurucuları olduğuna dikkat çekerek, “2018-2019 adli yılı kronikleşmiş binlerce sorunla açılırken yargı bağımsızlığı bu sorunun çözümünde en büyük engel olarak karşımız çıkmaktadır. Avukatların sorunları da yargıdan, yargı bağımsızlığından ayrı düşünülemez. Çünkü avukatlar yargının asli ve kurucu unsurudur. Yargı bağımsızlığının olmadığı bir yerde, savunmanın da bağımsız olması mümkün değildir. Oysa bağımsız, güçlü, etkin bir savunma ve yurttaşlar için bir güvencedir. Bu sebeple güçlü, etkin ve bağımsız savunmanın önündeki etkenler kaldırılmalıdır. Tüm bunlara rağmen karamsarlığa ve umutsuzluğa kapılmamalıyız. Çözüm ve adres elbette yine hukuk ve demokrasidir” ifadelerini kullandı. 
Yapılan konuşmanın ardından ‘Adli Yıl’ açılış töreni hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi. 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

04 Eylül 2018 01:33
Ciddi mi? çok sevindik.
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.