YABANCI ÖĞRENCİLER BİZİM ELÇİLERİMİZ

22 Ekim 2017 15:23
YABANCI ÖĞRENCİLER BİZİM ELÇİLERİMİZ

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Merkez Yemekhane'de düzenlenen kahvaltıda uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.

Konuşmasına, bu buluşmaların üniversitede artık bir gelenek hâline geldiğini vurgulayarak başlayan Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, "Son üç yıldır özellikle dönem başlarında gerçekleştirdiğimiz kahvaltı ya da Ramazanda iftar buluşmaları gibi birtakım günleri vesile kılıp bir arada oluyoruz. Sizleri dinlemek, birlikte olmak ve sohbet etmek bizi çok mutlu ediyor" dedi. Anadolu Üniversitesi bünyesinde özellikle son yıllarda daha fazla uluslararası öğrenci bulunduğuna değinen Rektör Gündoğan, "Son 4 yılda, gerek uluslararası öğrenci sayısı ve gerekse ülke çeşitliliği bakımından ciddi bir zenginlik yaşamaya başladık. 2013 yılında 833 uluslararası öğrencimiz varken bu yıl yaklaşık bin 200 öğrencimiz oldu" dedi.

Ciddi katkılar sunuyor

Üniversite olarak hedeflerinin, sadece lisans bölümlerinde değil, lisansüstü düzeyde de uluslararası öğrenci sayısını arttırmak olduğunu belirten Gündoğan, "Uluslararası öğrenci çeşitliliğinin özellikle akademik alanda üniversitemize çok ciddi katkılar sunacağını düşünüyorum Her gittiğimiz uluslararası fuarda üniversitemize çok ciddi bir teveccüh oluyor. Üniversitemizle ilgili bilgi sahibi olmak isteyen birçok insan var. Ama bu konuda bizim en önemli elçilerimiz sizlersiniz" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle