YABANCI ÖĞRENCİLER BİZİM ELÇİLERİMİZ

22 Ekim 2017 15:23
YABANCI ÖĞRENCİLER BİZİM ELÇİLERİMİZ

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Merkez Yemekhane'de düzenlenen kahvaltıda uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.

Konuşmasına, bu buluşmaların üniversitede artık bir gelenek hâline geldiğini vurgulayarak başlayan Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, "Son üç yıldır özellikle dönem başlarında gerçekleştirdiğimiz kahvaltı ya da Ramazanda iftar buluşmaları gibi birtakım günleri vesile kılıp bir arada oluyoruz. Sizleri dinlemek, birlikte olmak ve sohbet etmek bizi çok mutlu ediyor" dedi. Anadolu Üniversitesi bünyesinde özellikle son yıllarda daha fazla uluslararası öğrenci bulunduğuna değinen Rektör Gündoğan, "Son 4 yılda, gerek uluslararası öğrenci sayısı ve gerekse ülke çeşitliliği bakımından ciddi bir zenginlik yaşamaya başladık. 2013 yılında 833 uluslararası öğrencimiz varken bu yıl yaklaşık bin 200 öğrencimiz oldu" dedi.

Ciddi katkılar sunuyor

Üniversite olarak hedeflerinin, sadece lisans bölümlerinde değil, lisansüstü düzeyde de uluslararası öğrenci sayısını arttırmak olduğunu belirten Gündoğan, "Uluslararası öğrenci çeşitliliğinin özellikle akademik alanda üniversitemize çok ciddi katkılar sunacağını düşünüyorum Her gittiğimiz uluslararası fuarda üniversitemize çok ciddi bir teveccüh oluyor. Üniversitemizle ilgili bilgi sahibi olmak isteyen birçok insan var. Ama bu konuda bizim en önemli elçilerimiz sizlersiniz" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı. 
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
 Eskişehir’de, bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu açılan tazminat davası sonuçlandı. 
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
Ünlü oyuncu Begüm Kütük, bir etkinlik kapsamında geldiği Eskişehir'e hayran kaldı.