YABANCI ÖĞRENCİLER BİZİM ELÇİLERİMİZ

22 Ekim 2017 15:23
YABANCI ÖĞRENCİLER BİZİM ELÇİLERİMİZ

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Merkez Yemekhane'de düzenlenen kahvaltıda uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.

Konuşmasına, bu buluşmaların üniversitede artık bir gelenek hâline geldiğini vurgulayarak başlayan Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, "Son üç yıldır özellikle dönem başlarında gerçekleştirdiğimiz kahvaltı ya da Ramazanda iftar buluşmaları gibi birtakım günleri vesile kılıp bir arada oluyoruz. Sizleri dinlemek, birlikte olmak ve sohbet etmek bizi çok mutlu ediyor" dedi. Anadolu Üniversitesi bünyesinde özellikle son yıllarda daha fazla uluslararası öğrenci bulunduğuna değinen Rektör Gündoğan, "Son 4 yılda, gerek uluslararası öğrenci sayısı ve gerekse ülke çeşitliliği bakımından ciddi bir zenginlik yaşamaya başladık. 2013 yılında 833 uluslararası öğrencimiz varken bu yıl yaklaşık bin 200 öğrencimiz oldu" dedi.

Ciddi katkılar sunuyor

Üniversite olarak hedeflerinin, sadece lisans bölümlerinde değil, lisansüstü düzeyde de uluslararası öğrenci sayısını arttırmak olduğunu belirten Gündoğan, "Uluslararası öğrenci çeşitliliğinin özellikle akademik alanda üniversitemize çok ciddi katkılar sunacağını düşünüyorum Her gittiğimiz uluslararası fuarda üniversitemize çok ciddi bir teveccüh oluyor. Üniversitemizle ilgili bilgi sahibi olmak isteyen birçok insan var. Ama bu konuda bizim en önemli elçilerimiz sizlersiniz" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
Eskişehir ve bölgeye değer katacak kentin yeni yaşam merkezi Cassaba Modern, 2018’in son çeyreğinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  TARİFELİ UÇUŞLAR  YENİDEN BAŞLASIN
TARİFELİ UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLASIN
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hasan Polatkan Havaalanı’nın yolcu ve kargo taşımacılığında daha işler hale getirilmesi ve tarifeli uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.