YABANCI DİLİ SEVDİRDİ

Son Güncelleme : 21 Kasım 2019 09:11
YABANCI DİLİ SEVDİRDİ

Eskişehir'de, derslerinde farklı ve yenilikçi yöntemler kullanan öğretmen Selda Kul Baştürk, öğrencilerine küçük yaşlarda İngilizce, Sırpça, Arapça, Portekizce, İspanyolca ve İtalyancayı sevdirdi.

Eğlenceli ve etkin

Mehmet Gedik Ortaokulunda 7 yıldır görev yapan İngilizce öğretmeni Selda Kul Baştürk, geliştirdiği Erasmus+ ve eTwinning projeleriyle öğrencilerinin farklı yabancı dillerle etkileşim içinde olmasını sağlıyor. Eğlenceli ve etkin şekilde yabancı dil öğretmek için "eğitimde mobil uygulamalar", "code.org" ile "kodlama" kurslarına da katılan Baştürk, derslerinde kitap dışında web ve mobil uygulamalar gibi farklı materyalleri kullanıyor.

Kalite etiketi

Baştürk, geçen eğitim öğretim yılında yürüttüğü 5 eTwinning projesiyle "kalite etiketi" kazandığını söyledi.

Öğrencilerinin projelere dahil olmasının, yabancı dil konusunda etkileşimli çalışmalarını sağladığını belirten Baştürk, "Derslerde farklı web araçlarını kullanarak öğrencilerin kağıt, kalem, kitap ve defter dışında çeşitli eğitim materyalleriyle tanışmasını sağlıyorum. Mobil uygulama kullanmalarını da destekliyorum" dedi.

Baştürk, Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye genelinde eğitimde farklılık oluşturarak başarılı çalışmalara imza atan öğretmenler arasında kendisine yer vermesinden duyduğu mutluluğu getirdi. Başkentte, pazar günü Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek etkinliklere katılacağını anlatan Baştürk, "24 Kasım'da Eskişehir'i ve okulumu Ankara'da temsil edecek olmam gurur verici." dedi.

(AA)

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

21 Kasım 2019 01:30
Tebrikler, başarılarının devamını dileriz.

Milli Eğitim Bakanı Yapalım Hocamızı.

21 Kasım 2019 12:29
Tebrikler. Başarılarının devamı dileğiyle.

Şeker'li

21 Kasım 2019 07:47
Öğretmen hanımı tebrik ederim resmen eğitimde kendi vizyonunu ortaya koymuş. Sürekli gelişen dünyaya, teknolojiye ayak uydurmuş, verdiği eğitimi kitaplara bağlı kalmadan güncel tutabilmiş. Tebrik ederim hocam. Başarılar. Yeni nesil sizin gibilerin eseri olacak.

Mediha

21 Kasım 2019 12:14
Öğretmenler gününüzü kutluyorum başarılarınızın katlanarak artmasını diliyorum.

Sülo

07 Ocak 2020 08:07
helal olsun özel kolejlerde bile dil eğitimi yok. yakında transfer olur bu hanfendi.

Halim paşa

21 Kasım 2019 12:51
What dedin gülüm

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama