VİCDANSIZ SÜRÜCÜ

05 Nisan 2020 11:04
VİCDANSIZ SÜRÜCÜ

Eskişehir’de 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü'nde çarptığı köpeği yol ortasında bırakan sürücü olay yerinden kaçtı.

Alınan bilgiye göre, Kurtuluş Mahallesi Şıngır Sokak'ta bir aile köpeklerini gezdirmek için gece saatlerinde yürüyüşe çıktı. Aile sokak hayvanlarını beslediği sırada kendi köpeklerinin üzerinden bir servis minibüsü geçti. Minibüs şoförü olay yerinden kaçarken, aracın plakasını alan aile durumu polise bildirdi. Ağır yaralanan köpek ise, sahiplerinin ilk müdahalesinin ardından Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezine bağlı ekipleri tarafından tedavi altına alındı. Burada yapılan müdahale sonrasında özel bir kliniğe götürülen köpeğin durumunun ağır olduğu öğrenildi.“Çarpıp kaçan araç hakkında şikayette bulunduk”


Hayvanları Koruma Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nesrin Çiçek, 4 Nisan Hayvan Haklarını Koruma Günü’nde bu durumun yaşanmasının kendilerini üzdüğünü söyledi. Köpeğe çarpıp kaçan sürücü hakkında suç duyurusunda bulunduklarını aktaran Çiçek, “Sürücü kazanın olduğu an inseydi belki de köpeğimizin yaşama şansı daha yüksek olacaktı. Aynı zamanda bu tür masraflarını araç sigortası karşılayacaktı. Biz dernek olarak bu olayın takipçisi olacağız. Bu olayda Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezi çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Çok hızlı gelerek müdahale edip, bir canı hayatta tutmayı başardılar” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Maalesef bu hayvan tek değil

05 Nisan 2020 11:30
Ağzı var dili yok bu canlıların, yazık olmuş inşallah sağlığına kavuşur. Şelale parkın altından geçip, toki konutlarının orada devam eden yoldan hergün vızır vızır araba geçiyor, hızlı geçen ve ehliyeti bakkaldan alan bu vicdansızlar yüzünden kedi, kirpi ve kaplumbağa gibi birçok canlı zaten hergün hayatıni kaybediyor. Buradan yetkililere sesleniyorum; Bahsettiğim bu yola birkaç kasis yapılsın, gerekli uyarı levhaları( hayvan çıkabilir) ile desteklenmeli. Bu yolu f1 pisti gibi kullananlar yüzünden, birçok hayvan telef oluyor. İcraatlerinizi görelim artık...

S PLAKA

05 Nisan 2020 21:30
Kaçan S plaka bir SERVİS ARACI. Çarpma derken de BİLEREK EZME var işin içinde. bu S plakalar ÇOCUKLARIMIZI TAŞIYORLAR. Hepsine iç-dış kamera ve ses kayıt şartı getirilmesi gerekir.

yol altlarına geçiş tünelleri yapılsın

05 Nisan 2020 15:19
Her yüz metreye yol altına geçiş tünelleri yapılmalı ve cani sürücülerin hayvanları ezmeleri engellenmelidir.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama