paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

VİCDANA DAVET EDİYORUM

20 Nisan 2018 14:32
VİCDANA DAVET EDİYORUM

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Eskişehir'de yapılması planlanan termik santrale ilişkin, "Ben bu termik santrali destekleyenleri akla, mantığa, vicdana davet ediyorum." dedi. 

Feyzioğlu, Gündüzler Mahallesi'nde düzenlediği basın toplantısında, Alpu Ovası ve insanlar için bir araya geldiklerini söyledi. Çevre hakkının, aslında yaşam hakkı olduğunu ifade eden Feyzioğlu, şöyle konuştu: "Çok basit bir gerçeklik var. Buraya yapmak istedikleri termik santral, Gökçekaya Barajı'ndan saatte bin 900 ton su çekmek zorunda. Hesap bu. Çünkü başka türlü soğumaz. Bu suyu termik santrali soğutmak için kullanacaklar sonra bu su nereye gidecek? Bu su yok olmayacak, havaya uçmayacak, yerin altına verseler, burası bitecek. Porsuk'a verecekler, Porsuk kirlenecek, simsiyah akacak. Bu kadar basit. Akıl, mantık, vicdan, ahlak varsa buraya Türkiye'nin ayçiçeği, şeker pancarı, buğdayı, mısırı, Sakarya'nın marulu, soğanı, biberi, domatesi... Türkiye buradan doyuyor, Türkiye'yi aç, köylüyü işsiz bırakmaktır, Alpu Ovası'nı yok etmektir. Marul yetiştiremeyiz. Buradaki bu katliamda Sakarya'da marul yetiştiremeyiz. Ben bu termik santrali destekleyenleri akla, mantığa, vicdana davet ediyorum."

Sakarya Ovası'nda yaşayanlara da seslenen Feyzioğlu, şunları söyledi: 

"Önümüzde seçimler var. Sadece burada yaşayanlar değil, Sakarya Ovası'nda yaşayanları da 'Marul yetiştiremezsiniz' diye uyarıyorum. Tüm siyasi partilere bir ültimatom verin. Hepsine. 'Buraya yapılacak olan termik santralden vazgeçtik.' demeyene oy yok. 'Siz, bizden oy alamazsınız.' deyin. Manifestonuzu yayınlayın. Dünyanın bir numaralı lületaşı burada çıkıyor. Başka bir yerde çıkmıyor. Nasıl bir akıldır, bu lületaşı ocaklarının üstüne siz termik santralden çıkacak külü basacaksınız ve dünyanın en kaliteli lületaşı yok olacak. Sonra bu da yetmiyor. Tabip odamız açıkladı, o külden radyoaktif madde çıkacak, burayı kanser yapacak. Binlerce insanın ölümünden söz ediyoruz. Nasıl bir vicdansızlıktır bu?"

TBB Başkanı Feyzioğlu ve beraberindeki sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin temsilcileri, daha sonra Eskişehir Şeker Fabrikası önünde işçilerle bir araya geldi. 

Yorumlar (14) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali

20 Nisan 2018 15:26
benim cumhurbaşkanı adayım.

KEREM

20 Nisan 2018 15:25
TÜRKİYE VATANDAŞI OLAN HER BİREY TÜRKİYENİN HER ŞEHRİNDE HER OLAY İÇİN ÇIKAR KONUŞUR .HELAL OLSUN YANLIŞ BİŞEY GÖREMEDİM

şamil

21 Nisan 2018 08:42
helal olsun sana başkan. bak arabistanda karı koca sinamaya gidecekler. içlerinde sinamaya giden hamile bayanlarda olacak.çarşıda,pazarda saçlarını,başlarını sakınmayacaklar. Yani bize örnek olacaklar artık.

eskısehırli

21 Nisan 2018 12:01
helal olsun feyzıogluna dogruları demiş bu termık santrali ıstemıyoruz eskısehıre kabullenın olmasını ısteyenler 2gun sonra hasta oldugunda son pişmanlık fayda etmez aklınızı basınıza alın arastırın ole karar verin kafaya gore konusmayın .

HELAL OLSUN

21 Nisan 2018 07:57
ANLAMAZIN BİRİDE SEN MÜHENDİMİSİN DİYE SORMUŞ.BU İŞLER İÇİN DİPLOMA DEĞİL BEYİN LAZIM .O ŞAHIS KENDİNİ BİLİYOR .

Eses

20 Nisan 2018 22:04
Sevgili Gürcan senin gibi eski ülkücünün AKP li olması şaşırtıcı.

vcd

21 Nisan 2018 08:45
chp de umduğunu bulamadı , seçimde bağımsız adaylık peşindedir .

Fatih

21 Nisan 2018 10:27
Selden kütük kapma muhabbeti.ama ne sel var ne kütük.turistik gezi olduğu ile kalmış.

ercan

20 Nisan 2018 18:50
bu metin feyzioğlu kim hiç tanıyamadık eskişehirin tasası onamı düşmüş

goll

21 Nisan 2018 11:06
gündüzler den milletvekili olacak pardon muhtar . kontenjandan binmiş dolmuşa gelmişte

gürcan

20 Nisan 2018 17:37
herhalde eskişehirden aday olmak istiyor benden oy yok en büyük akp

Bööyüktaş

20 Nisan 2018 16:55
onun ne işi varmış yakaboyunda Türkiye değişti görmek istemiyorlar hala tarlada çalışacak ırgat var sanıyorlar titreyin kendinize gelin

mustafa şimşek

20 Nisan 2018 15:40
Baro başkanı ne anlar termik santraleden. Mühendismi, kimyacımı? Laf olsun diye gelmiş konuşmuş. Herkes işini yapsın. Eskişehir halkının kimsenin aklına ihtiyacı yok.

ESES26

20 Nisan 2018 14:48
TBB Başkanı mısın yoksa T Ziraat Odası Başkanı mı yada Muhalefet Partisi Başkanı mı? Anlamak gerçekten zor bilen bilmeyen konuşuyor. Ziraat Odası Başkanı da OHAL ile ilgili açıklama yapsın da olsun bitsin ne günlere kaldık....
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan 8 sanıktan 7'si 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
Büyükşehir Belediyesi sütün, toplumun her kesimi tarafından tüketilebilmesi için planlanan Halk Süt Projesi 17 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, protokol, şehrimizdeki ve çevre illerdeki kurum ile kuruluşların temsilcilerinin katıldığı muhteşem törenle hizmete sunuldu.
FETÖ OPERASYONU
FETÖ OPERASYONU
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Eskişehir'de düzenlenen operasyon 1'i kadın 6 şüpheli gözaltına alındı. 
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
Önceki gün canlı kanatlı hayvan pazarında çıkan silahlı kavganın şok detayları ortaya çıktı. İki taraf arasında husumet olduğu öğrenilen silahlı kavgada 13 yaşındaki bir çocuğun başından vurularak ağır yaralandığı ortaya çıktı.
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
Eskişehir Kent Konseyi, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Gençlik Merkezi’nde 16 ayrı branşta açılan atölyeye katılan 440 öğrencinin velisi ile bir araya geldi.
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, çiftlerin en mutlu günlerine mutluluk katmak için talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Çevre yolu üzerinde seyir halinde olan şehir içi toplu taşımada kullanılan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüste yangın çıktı. Otobüste yolcu olmaması olası bir facianın önüne geçti.