VEZNEDARIN DALGINLIĞI

Son Güncelleme : 18 Şubat 2018 15:02
VEZNEDARIN DALGINLIĞI

Eskişehir’de bir döviz bürosuna para bozdurmaya gelen bir müşteriye veznedarın dalgınlığı nedeniyle 10 bin lira fazladan ödeme yapıldı. Güvenlik kamerası görüntüleri incelenerek tespit edilen şahıs firma yetkilileri tarafından her yerde aranıyor. 

16 Şubat tarihinde Eskişehir’de bir döviz firmasına gelen bir vatandaş 35 bin euro bozdurmak istedi. Parasını bozduran vatandaşa veznedarın dalgınlığı nedeniyle 164 bin 22 lira ödeme yapılması gerekirken, 174 bin 22 lira ödendi. Müşteriye fazladan ödeme yapıldığını anlayan firma yetkilileri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek şahsı tespit etti. Firma yetkilileri kısa süre içerisinde gerekli müracaatları yaparken, her yerde o şahsı arıyor. Müşteriye seslenen firma yetkilileri, “Lütfen paramızı geri getiriniz” dediler.

“10 bin lira fazladan ödeme yapıldı”
Yaşanan olayı anlatan firma çalışanı Emre Öztürk, “Döviz büromuzda 16 Şubat tarihinde yaklaşık olarak 35 bin avroluk bir işlem gerçekleştirdik. 35 bin euronun karşılığında müşterimize yanlışlıkla 10 bin lira fazla ödeme gerçekleşti. 164 bin 22 lira ödeyeceğimiz yerde 174 bin 22 liralık bir işlem gerçekleştirdik. 10 bin lira fazla ödemeden dolayı çalışan arkadaşımıza çok büyük bir yük binmekte” dedi.

“Lütfen paramızı geri getiriniz”
Parayı alan kişiyi güvenlik kamerası görüntülerince tespit ettiklerini ifade eden Öztürk, “Fazladan ödeme yaptığımız kişinin bulunması için gerekli mercilere başvuru yaptık. İnsanlık namına bize 10 bin liramızı geri getirmesini rica ediyoruz. Çünkü ödeyen kişiden çıkacağı için bu çalışan arkadaşımıza çok büyük yük binecek. Sizden ricamız lütfen paramızı geri getirmeniz” diye konuştu.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Merak Ediyorum

17 Şubat 2018 13:39
Alan vatandaş umarım teslim eder, sonuçta oradaki emekçiden çıkar bu para. Ancak sormadan da edemeyeceğim: Acaba, eksik ödeme yaptıklarında itiraz eden müşteriye de aynı şekilde ödeme yaparlar mı? Yoksa, sayarak paranızı teslim alsaydınız mı derler?

Daha once oldu

18 Şubat 2018 04:06
Merakli arkadas dogru yazmis Aksam sonuclari gorelim derler sonra paralariBarda yerler O nu da kendi aralarinda paylassinlar

BEDAVA

17 Şubat 2018 16:04
Vatandaşı cahil yerine koyup keyiflerine göre paradan bedava para kazanılırsa haydan gelen huya gider. Tekelleşme olduğu için Müşterinin itiraz etme hakkı zaten hiç yoktur her zaman kendileri haklıdır.

gürcan

17 Şubat 2018 15:39
çalışanın cebinden çıkacağı için üzüldüm inşallah vicdan sahibidir parayı getirir siz eksik verdiğinizde ne yapıyorsunuz

karabatak

19 Şubat 2018 08:38
O Döviz Bürosundan 100 Dolar Aldım Sağ Tarafta Oturan Bayan Parayı Alıp 20 Tl Eksik olduğunu söyledi. Bende tekrar 20 tl verdim üzerine 5 tl gibi bir iade yaptı yalnız para iadesini camın altından elinin tersi ile itti. Sanki Bize Muhtaçsınız Dercesine Daha Sonra 100 Doları verdi. Onunda camın altından elinin tersiyle itti Surat Mahkeme Duvarı gibi İş yerinin yan tarafında da var döviz bürosu orasından biraz eğitim alsınlar böyle Yaparlarsa yanlışlıkla fazla para ödemesi yapılan adam kızmışsa da iade etmez parayı. O bayanın Müşterilere Nasıl Davranacağı Konusunda Eğitim alması gerek.... İnş. En Kısa Zamanda sevhen Verilen parayı İade Ederler

cemal

19 Şubat 2018 06:25
Tamah hayır getirmez.

ali baba

18 Şubat 2018 17:09
Yorum yapanlarda dikkat ettimde eksik ödendiğinde napıyorsunuz diyorlar ödüyorlar neyapacaklar. ne adamsınız biliyomusunuz işiniz gücünüz muhalefet burda bile muhalefet yapıyorsunuz alışmışsınız nede olsa.iyi yapıyosunuz bu işi devam muhalefete.

ok

19 Şubat 2018 07:04
bir bankamatiğin yaptığı işi yapamayan arkadaş saygılar...
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
CHP Eskişehir Milletvekili Adayları 24 Haziran öncesi çalışmalarını ilçelerde ve kırsal alanda yoğunlaştırarak Eskişehir’in tüm noktalarında vatandaşlarla bir araya geliyor. CHP'li adaylar vatandaşların sorunlarını dinledi.
TÜRKİYE KALKINACAK
TÜRKİYE KALKINACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Es Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ni (ESAĞDER) ziyaret etti. Avcı, önümüzdeki dönemde istikrar içinde kalkınan bir Türkiye olacak" dedi.
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İç Mimarlar Odası Eskişehir Temsilcisi Esen Ünverdi, içmimarların temel mesleki ve insan haklarının ihlal edildiğini savunarak mevcut yönetmeliğe tepki gösterdi.
YENİDEN GÖZALTINDA
YENİDEN GÖZALTINDA
Eskişehir'de, dijital para sistemine yatırım yapma vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan ancak mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli, yeniden gözaltına alındı.
 ÜLKENİN KADERİNİ  BELİRLEYECEĞİZ
ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYECEĞİZ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, vatandaşların sandığa gidip oylarını kullanmaları çağrısında bulundu.
VALİ YARDIMCISI MEZUN OLDU
VALİ YARDIMCISI MEZUN OLDU
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) mezunları için hazırlanan törende mezun öğrenciler adına konuşmayı Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey gerçektirdi.
SEYİTGAZİ SELE TESLİM
SEYİTGAZİ SELE TESLİM
Eskişehir’de etkili olan şiddetli yağışlar Seyitgazi ilçesinde sele neden oldu.
KAHREDEN KAZA
KAHREDEN KAZA
Yeni nişanlı çifti ölüm ayırdı. Eskişehir Afyonkarahisar karayolunda meydana gelen trafik kazasında Hilal Poyraz (21) hayatını kaybetti. Aynı araçta bulunan genç kızın nişanlısı uzman çavuş Hüseyin Kardeş ise kazadan yaralı olarak kurtuldu.
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında yakalanarak gözatına alınan 7 şahıstan 2’si adliyeye sevk edildi.