VEZNEDARIN DALGINLIĞI

Son Güncelleme : 18 Şubat 2018 15:02
VEZNEDARIN DALGINLIĞI

Eskişehir’de bir döviz bürosuna para bozdurmaya gelen bir müşteriye veznedarın dalgınlığı nedeniyle 10 bin lira fazladan ödeme yapıldı. Güvenlik kamerası görüntüleri incelenerek tespit edilen şahıs firma yetkilileri tarafından her yerde aranıyor. 

16 Şubat tarihinde Eskişehir’de bir döviz firmasına gelen bir vatandaş 35 bin euro bozdurmak istedi. Parasını bozduran vatandaşa veznedarın dalgınlığı nedeniyle 164 bin 22 lira ödeme yapılması gerekirken, 174 bin 22 lira ödendi. Müşteriye fazladan ödeme yapıldığını anlayan firma yetkilileri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek şahsı tespit etti. Firma yetkilileri kısa süre içerisinde gerekli müracaatları yaparken, her yerde o şahsı arıyor. Müşteriye seslenen firma yetkilileri, “Lütfen paramızı geri getiriniz” dediler.

“10 bin lira fazladan ödeme yapıldı”
Yaşanan olayı anlatan firma çalışanı Emre Öztürk, “Döviz büromuzda 16 Şubat tarihinde yaklaşık olarak 35 bin avroluk bir işlem gerçekleştirdik. 35 bin euronun karşılığında müşterimize yanlışlıkla 10 bin lira fazla ödeme gerçekleşti. 164 bin 22 lira ödeyeceğimiz yerde 174 bin 22 liralık bir işlem gerçekleştirdik. 10 bin lira fazla ödemeden dolayı çalışan arkadaşımıza çok büyük bir yük binmekte” dedi.

“Lütfen paramızı geri getiriniz”
Parayı alan kişiyi güvenlik kamerası görüntülerince tespit ettiklerini ifade eden Öztürk, “Fazladan ödeme yaptığımız kişinin bulunması için gerekli mercilere başvuru yaptık. İnsanlık namına bize 10 bin liramızı geri getirmesini rica ediyoruz. Çünkü ödeyen kişiden çıkacağı için bu çalışan arkadaşımıza çok büyük yük binecek. Sizden ricamız lütfen paramızı geri getirmeniz” diye konuştu.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Merak Ediyorum

17 Şubat 2018 13:39
Alan vatandaş umarım teslim eder, sonuçta oradaki emekçiden çıkar bu para. Ancak sormadan da edemeyeceğim: Acaba, eksik ödeme yaptıklarında itiraz eden müşteriye de aynı şekilde ödeme yaparlar mı? Yoksa, sayarak paranızı teslim alsaydınız mı derler?

Daha once oldu

18 Şubat 2018 04:06
Merakli arkadas dogru yazmis Aksam sonuclari gorelim derler sonra paralariBarda yerler O nu da kendi aralarinda paylassinlar

BEDAVA

17 Şubat 2018 16:04
Vatandaşı cahil yerine koyup keyiflerine göre paradan bedava para kazanılırsa haydan gelen huya gider. Tekelleşme olduğu için Müşterinin itiraz etme hakkı zaten hiç yoktur her zaman kendileri haklıdır.

gürcan

17 Şubat 2018 15:39
çalışanın cebinden çıkacağı için üzüldüm inşallah vicdan sahibidir parayı getirir siz eksik verdiğinizde ne yapıyorsunuz

karabatak

19 Şubat 2018 08:38
O Döviz Bürosundan 100 Dolar Aldım Sağ Tarafta Oturan Bayan Parayı Alıp 20 Tl Eksik olduğunu söyledi. Bende tekrar 20 tl verdim üzerine 5 tl gibi bir iade yaptı yalnız para iadesini camın altından elinin tersi ile itti. Sanki Bize Muhtaçsınız Dercesine Daha Sonra 100 Doları verdi. Onunda camın altından elinin tersiyle itti Surat Mahkeme Duvarı gibi İş yerinin yan tarafında da var döviz bürosu orasından biraz eğitim alsınlar böyle Yaparlarsa yanlışlıkla fazla para ödemesi yapılan adam kızmışsa da iade etmez parayı. O bayanın Müşterilere Nasıl Davranacağı Konusunda Eğitim alması gerek.... İnş. En Kısa Zamanda sevhen Verilen parayı İade Ederler

cemal

19 Şubat 2018 06:25
Tamah hayır getirmez.

ali baba

18 Şubat 2018 17:09
Yorum yapanlarda dikkat ettimde eksik ödendiğinde napıyorsunuz diyorlar ödüyorlar neyapacaklar. ne adamsınız biliyomusunuz işiniz gücünüz muhalefet burda bile muhalefet yapıyorsunuz alışmışsınız nede olsa.iyi yapıyosunuz bu işi devam muhalefete.

ok

19 Şubat 2018 07:04
bir bankamatiğin yaptığı işi yapamayan arkadaş saygılar...
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
Kütahya ve Eskişehir sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü balık ve kerevitin kıyıya vurması vatandaşları endişelendirdi. 
BOKSÖR DOKTORLAR
BOKSÖR DOKTORLAR
Eskişehir'de çeşitli hastanelerde görevli profesörden pratisyene birçok doktor, günün stresini ve yorgunluğunu boksla atıyor.
ES-ES AŞKI
ES-ES AŞKI
Eskişehirspor’un Gazişehir Gaziantep FK’yı konuk ettiği TFF 1. Lig 6. hafta maçında tribünde gelinlik ve damatlıkla maç izlemeye gelen çift ilgi odağı oldu. 
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile okul önlerinde öğrencilerin karşıya daha güvenli geçmeleri sağlanıyor. 
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
Eskişehir'de bir evcil hayvan dükkanının önünde bulunan tavşanı çalan hırsızlar, saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. 
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
 Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde bir araya gelen 4 nine, ilerleyen yaşlarına rağmen balkonu sınıfa çevirerek okuma öğreniyor. 
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
Ülke genelinde 65 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" Eskişehir’de de renkli görüntülere sahne oldu. 
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.