VEZNEDARIN DALGINLIĞI

Son Güncelleme : 18 Şubat 2018 15:02
VEZNEDARIN DALGINLIĞI

Eskişehir’de bir döviz bürosuna para bozdurmaya gelen bir müşteriye veznedarın dalgınlığı nedeniyle 10 bin lira fazladan ödeme yapıldı. Güvenlik kamerası görüntüleri incelenerek tespit edilen şahıs firma yetkilileri tarafından her yerde aranıyor. 

16 Şubat tarihinde Eskişehir’de bir döviz firmasına gelen bir vatandaş 35 bin euro bozdurmak istedi. Parasını bozduran vatandaşa veznedarın dalgınlığı nedeniyle 164 bin 22 lira ödeme yapılması gerekirken, 174 bin 22 lira ödendi. Müşteriye fazladan ödeme yapıldığını anlayan firma yetkilileri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek şahsı tespit etti. Firma yetkilileri kısa süre içerisinde gerekli müracaatları yaparken, her yerde o şahsı arıyor. Müşteriye seslenen firma yetkilileri, “Lütfen paramızı geri getiriniz” dediler.

“10 bin lira fazladan ödeme yapıldı”
Yaşanan olayı anlatan firma çalışanı Emre Öztürk, “Döviz büromuzda 16 Şubat tarihinde yaklaşık olarak 35 bin avroluk bir işlem gerçekleştirdik. 35 bin euronun karşılığında müşterimize yanlışlıkla 10 bin lira fazla ödeme gerçekleşti. 164 bin 22 lira ödeyeceğimiz yerde 174 bin 22 liralık bir işlem gerçekleştirdik. 10 bin lira fazla ödemeden dolayı çalışan arkadaşımıza çok büyük bir yük binmekte” dedi.

“Lütfen paramızı geri getiriniz”
Parayı alan kişiyi güvenlik kamerası görüntülerince tespit ettiklerini ifade eden Öztürk, “Fazladan ödeme yaptığımız kişinin bulunması için gerekli mercilere başvuru yaptık. İnsanlık namına bize 10 bin liramızı geri getirmesini rica ediyoruz. Çünkü ödeyen kişiden çıkacağı için bu çalışan arkadaşımıza çok büyük yük binecek. Sizden ricamız lütfen paramızı geri getirmeniz” diye konuştu.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Merak Ediyorum

17 Şubat 2018 13:39
Alan vatandaş umarım teslim eder, sonuçta oradaki emekçiden çıkar bu para. Ancak sormadan da edemeyeceğim: Acaba, eksik ödeme yaptıklarında itiraz eden müşteriye de aynı şekilde ödeme yaparlar mı? Yoksa, sayarak paranızı teslim alsaydınız mı derler?

Daha once oldu

18 Şubat 2018 04:06
Merakli arkadas dogru yazmis Aksam sonuclari gorelim derler sonra paralariBarda yerler O nu da kendi aralarinda paylassinlar

BEDAVA

17 Şubat 2018 16:04
Vatandaşı cahil yerine koyup keyiflerine göre paradan bedava para kazanılırsa haydan gelen huya gider. Tekelleşme olduğu için Müşterinin itiraz etme hakkı zaten hiç yoktur her zaman kendileri haklıdır.

gürcan

17 Şubat 2018 15:39
çalışanın cebinden çıkacağı için üzüldüm inşallah vicdan sahibidir parayı getirir siz eksik verdiğinizde ne yapıyorsunuz

karabatak

19 Şubat 2018 08:38
O Döviz Bürosundan 100 Dolar Aldım Sağ Tarafta Oturan Bayan Parayı Alıp 20 Tl Eksik olduğunu söyledi. Bende tekrar 20 tl verdim üzerine 5 tl gibi bir iade yaptı yalnız para iadesini camın altından elinin tersi ile itti. Sanki Bize Muhtaçsınız Dercesine Daha Sonra 100 Doları verdi. Onunda camın altından elinin tersiyle itti Surat Mahkeme Duvarı gibi İş yerinin yan tarafında da var döviz bürosu orasından biraz eğitim alsınlar böyle Yaparlarsa yanlışlıkla fazla para ödemesi yapılan adam kızmışsa da iade etmez parayı. O bayanın Müşterilere Nasıl Davranacağı Konusunda Eğitim alması gerek.... İnş. En Kısa Zamanda sevhen Verilen parayı İade Ederler

cemal

19 Şubat 2018 06:25
Tamah hayır getirmez.

ali baba

18 Şubat 2018 17:09
Yorum yapanlarda dikkat ettimde eksik ödendiğinde napıyorsunuz diyorlar ödüyorlar neyapacaklar. ne adamsınız biliyomusunuz işiniz gücünüz muhalefet burda bile muhalefet yapıyorsunuz alışmışsınız nede olsa.iyi yapıyosunuz bu işi devam muhalefete.

ok

19 Şubat 2018 07:04
bir bankamatiğin yaptığı işi yapamayan arkadaş saygılar...
EŞİM RAHAT UYUYACAK
EŞİM RAHAT UYUYACAK
Afrin'deki Mehmetçik'in kent merkezini ele geçirmesinin ardından gönderdikleri mesajı izleyen şehit Piyade Binbaşı Mithat Dunca'nın eşi Lütfiye Dunca duygulu anlar yaşadı.
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda 15 Mart'ta yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede dün şehit düşen Piyade Binbaşı Mithat Dunca (43), Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlandı.
ÇARŞIDA PANİK
ÇARŞIDA PANİK
Reşadiye Camii karşısında özel bir dershanede çıkan yangın paniğe neden oldu.
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
Tepebaşı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü, bin 500 kadınla birlikte Çanakkale’de kutladı. Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı topraklar, her yıl olduğu gibi bu yıl da 18 Mart’ta ziyaret edildi.
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde 1982 yılında kurulan ve 3 milyon öğrenci sayısıyla dünyanın 11 mega üniversitesi arasında yer alan Açıköğretim sistemi, bugüne kadar 2 milyon 824 bin 363 mezun verdi.
ÇOCUK SENFONİ  3. YAŞINDA
ÇOCUK SENFONİ 3. YAŞINDA
Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 3. yaşını verdiği özel konser ile taçlandırdı.
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
AutoShow26 Otomobil Sporları ve Yardımlaşma Derneği, 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında etkinlik düzenleyerek vatandaşlara hoşaf ve ekmek dağıttılar.
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, "Sosyal yardım konusunda, insan hakları konusunda, insana yardım konusunda biz şu anda milli gelirimiz itibarıyla dünyanın en yardımsever milletiyiz, en yardımsever devletiyiz." dedi.