VATANDAŞIN TOKİ İSYANI

13 Mart 2018 16:26
VATANDAŞIN TOKİ İSYANI

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Karapınar Mahalle Muhtarı Mustafa Gazi Uzun ve Karapınarlı vatandaşlar ile bir araya geldi.

Utanmak istemiyoruz

Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Kurt ve vatandaşlar Karapınar 2. Etap TOKİ Projesini konuştu. Karapınar’da yaşadıkları sıkıntıları anlatan vatandaşlar, “Nereye gitmemiz, ne yapmamız gerekiyorsa söyleyin yapalım” dedi. Odunpazarı Belediyesi’nin TOKİ’ye sunduğu projeyi de inceleyen vatandaşlar, “Karapınar Eskişehir’in göbeği, ama biz köyde yaşıyoruz. Gelenimiz gidenimiz olduğunda utanmak istemiyoruz. Bize bir yol gösterin” diye konuştu.

Kuruluş amacını aştı

Vatandaşların sorularını cevaplayan Kazım Kurt, yaşanan sıkıntılardan haberdar olduklarını söyledi. Kurt, “TOKİ ya yapacak ya da bırakacak” dedi. Başkan Kurt sözlerine şu sözlerle devam etti: “Ben başından beri TOKİ’nin bu işleri yanlış yaptığını iddia eden bir adamım. TOKİ kuruluş amacını aştı. TOKİ’nin kuruluş amacı, göçük kalmış kent merkezindeki yerleri adam etmektir. Yoksullara ev yapmaktır, sosyal donatıları geliştirmektir. Ama artık öyle yapmıyor. Milyon dolarlara daireler satılıyor” dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

goll e cevap

14 Mart 2018 07:22
fakiri ev dahibi yaptı hikayesi eskidenmiş.toki den ev aldım 17.000 tl borcum vardı bir sene boyunca ödedim ve yine 17.000 tl borcum var adamlar enflasyon ne kadar yükselirse o kadar taksitleri arttırıyor sabit bir taksit yok.toki artık zenginleri ev sahibi yapıyor

cemal

14 Mart 2018 09:09
TOKİ'nin Eskişehir'in tepesine dörtköşe yüksek katlı binaların dikilmesi Eskişehir'in silüetini, estetiğini bozmuştur.

Ali

14 Mart 2018 09:03
Belediyenin yaptığı evlerdeki fiyatları görsünler ondan sonra konussunlar hani bunlar sosyal devleti biraz ucuz yapınca vatandaş faydalanın bunların zihniyeti aynı Nerede belediyeleri varsa bakın oraya ev fiyatları çok yüksek çıkış oraya ahmak kesiyor sen ancak senin gibilerin kandirirsin.millet uyandı Toki ile gelin şuraya yapalım alt yapıyı ben yapayım dediniz demediniz ama.boş boş konusursunuz yazıklar olsun sizlere

Odunpazarlı

13 Mart 2018 22:12
Burhan Beyden sonra güzelim Odunpazarı kabus oldu sayenizde bahane üretmede rekortmensiniz

goll

13 Mart 2018 17:05
sen üstüne düşeni yapma toki yi suçla binlerce fakiri ev sahibi yaptı daha ne yapsın şükredin aksi halde kiralar alır başını giderdi şapka düştü kel göründü derdiniz belli oldu
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
CHP Eskişehir Milletvekili Adayları 24 Haziran öncesi çalışmalarını ilçelerde ve kırsal alanda yoğunlaştırarak Eskişehir’in tüm noktalarında vatandaşlarla bir araya geliyor. CHP'li adaylar vatandaşların sorunlarını dinledi.
TÜRKİYE KALKINACAK
TÜRKİYE KALKINACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Es Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ni (ESAĞDER) ziyaret etti. Avcı, önümüzdeki dönemde istikrar içinde kalkınan bir Türkiye olacak" dedi.
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İç Mimarlar Odası Eskişehir Temsilcisi Esen Ünverdi, içmimarların temel mesleki ve insan haklarının ihlal edildiğini savunarak mevcut yönetmeliğe tepki gösterdi.
YENİDEN GÖZALTINDA
YENİDEN GÖZALTINDA
Eskişehir'de, dijital para sistemine yatırım yapma vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan ancak mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli, yeniden gözaltına alındı.
 ÜLKENİN KADERİNİ  BELİRLEYECEĞİZ
ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYECEĞİZ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, vatandaşların sandığa gidip oylarını kullanmaları çağrısında bulundu.
VALİ YARDIMCISI MEZUN OLDU
VALİ YARDIMCISI MEZUN OLDU
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) mezunları için hazırlanan törende mezun öğrenciler adına konuşmayı Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey gerçektirdi.
SEYİTGAZİ SELE TESLİM
SEYİTGAZİ SELE TESLİM
Eskişehir’de etkili olan şiddetli yağışlar Seyitgazi ilçesinde sele neden oldu.
KAHREDEN KAZA
KAHREDEN KAZA
Yeni nişanlı çifti ölüm ayırdı. Eskişehir Afyonkarahisar karayolunda meydana gelen trafik kazasında Hilal Poyraz (21) hayatını kaybetti. Aynı araçta bulunan genç kızın nişanlısı uzman çavuş Hüseyin Kardeş ise kazadan yaralı olarak kurtuldu.
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında yakalanarak gözatına alınan 7 şahıstan 2’si adliyeye sevk edildi.