VATANDAŞIN TOKİ İSYANI

13 Mart 2018 16:26
VATANDAŞIN TOKİ İSYANI

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Karapınar Mahalle Muhtarı Mustafa Gazi Uzun ve Karapınarlı vatandaşlar ile bir araya geldi.

Utanmak istemiyoruz

Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Kurt ve vatandaşlar Karapınar 2. Etap TOKİ Projesini konuştu. Karapınar’da yaşadıkları sıkıntıları anlatan vatandaşlar, “Nereye gitmemiz, ne yapmamız gerekiyorsa söyleyin yapalım” dedi. Odunpazarı Belediyesi’nin TOKİ’ye sunduğu projeyi de inceleyen vatandaşlar, “Karapınar Eskişehir’in göbeği, ama biz köyde yaşıyoruz. Gelenimiz gidenimiz olduğunda utanmak istemiyoruz. Bize bir yol gösterin” diye konuştu.

Kuruluş amacını aştı

Vatandaşların sorularını cevaplayan Kazım Kurt, yaşanan sıkıntılardan haberdar olduklarını söyledi. Kurt, “TOKİ ya yapacak ya da bırakacak” dedi. Başkan Kurt sözlerine şu sözlerle devam etti: “Ben başından beri TOKİ’nin bu işleri yanlış yaptığını iddia eden bir adamım. TOKİ kuruluş amacını aştı. TOKİ’nin kuruluş amacı, göçük kalmış kent merkezindeki yerleri adam etmektir. Yoksullara ev yapmaktır, sosyal donatıları geliştirmektir. Ama artık öyle yapmıyor. Milyon dolarlara daireler satılıyor” dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

goll e cevap

14 Mart 2018 07:22
fakiri ev dahibi yaptı hikayesi eskidenmiş.toki den ev aldım 17.000 tl borcum vardı bir sene boyunca ödedim ve yine 17.000 tl borcum var adamlar enflasyon ne kadar yükselirse o kadar taksitleri arttırıyor sabit bir taksit yok.toki artık zenginleri ev sahibi yapıyor

cemal

14 Mart 2018 09:09
TOKİ'nin Eskişehir'in tepesine dörtköşe yüksek katlı binaların dikilmesi Eskişehir'in silüetini, estetiğini bozmuştur.

Ali

14 Mart 2018 09:03
Belediyenin yaptığı evlerdeki fiyatları görsünler ondan sonra konussunlar hani bunlar sosyal devleti biraz ucuz yapınca vatandaş faydalanın bunların zihniyeti aynı Nerede belediyeleri varsa bakın oraya ev fiyatları çok yüksek çıkış oraya ahmak kesiyor sen ancak senin gibilerin kandirirsin.millet uyandı Toki ile gelin şuraya yapalım alt yapıyı ben yapayım dediniz demediniz ama.boş boş konusursunuz yazıklar olsun sizlere

Odunpazarlı

13 Mart 2018 22:12
Burhan Beyden sonra güzelim Odunpazarı kabus oldu sayenizde bahane üretmede rekortmensiniz

goll

13 Mart 2018 17:05
sen üstüne düşeni yapma toki yi suçla binlerce fakiri ev sahibi yaptı daha ne yapsın şükredin aksi halde kiralar alır başını giderdi şapka düştü kel göründü derdiniz belli oldu
EŞİM RAHAT UYUYACAK
EŞİM RAHAT UYUYACAK
Afrin'deki Mehmetçik'in kent merkezini ele geçirmesinin ardından gönderdikleri mesajı izleyen şehit Piyade Binbaşı Mithat Dunca'nın eşi Lütfiye Dunca duygulu anlar yaşadı.
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda 15 Mart'ta yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede dün şehit düşen Piyade Binbaşı Mithat Dunca (43), Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlandı.
ÇARŞIDA PANİK
ÇARŞIDA PANİK
Reşadiye Camii karşısında özel bir dershanede çıkan yangın paniğe neden oldu.
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
Tepebaşı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü, bin 500 kadınla birlikte Çanakkale’de kutladı. Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı topraklar, her yıl olduğu gibi bu yıl da 18 Mart’ta ziyaret edildi.
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde 1982 yılında kurulan ve 3 milyon öğrenci sayısıyla dünyanın 11 mega üniversitesi arasında yer alan Açıköğretim sistemi, bugüne kadar 2 milyon 824 bin 363 mezun verdi.
ÇOCUK SENFONİ  3. YAŞINDA
ÇOCUK SENFONİ 3. YAŞINDA
Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 3. yaşını verdiği özel konser ile taçlandırdı.
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
AutoShow26 Otomobil Sporları ve Yardımlaşma Derneği, 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında etkinlik düzenleyerek vatandaşlara hoşaf ve ekmek dağıttılar.
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, "Sosyal yardım konusunda, insan hakları konusunda, insana yardım konusunda biz şu anda milli gelirimiz itibarıyla dünyanın en yardımsever milletiyiz, en yardımsever devletiyiz." dedi.