VATANDAŞIN SU BASKINI TEPKİSİ

Son Güncelleme : 19 Temmuz 2019 09:07
VATANDAŞIN SU BASKINI TEPKİSİ

DSİ'ye ait kanaldaki su seviyesinin yükselmesi bazı evlerin giriş katlarının su ile dolmasına neden oluyor. Vatandaşlar yetkililerin önlem almasını beklerken, evlerindeki suyu her gün temizlemek zorunda kalıyor.

Eziyete dönüştü

Ertuğrulgazi Mahallesi’nden geçen sulama kanalı mahalle sakinleri için eziyete döndü. Yaz aylarında su seviyesinin yükselmesiyle kanaldaki suyun bir bölümü topraktan sızarak evlerin giriş veya bodrum katlarına ulaşıyor. Giriş katta oturan mahalle sakinleri her yıl evlerini tadilat yaptırmak zorunda kalıyor. Şikayet üzerine Sulama Birliği tarafından kanalın bir bölümüne naylon serilse de sorunun çözümüne katkı yapmadı. Hemen hemen her gün evlerinden su boşaltan mahalle sakinleri konuyla ilgili yetkililerden çözüm bekliyor.

Evin yıkılması mı lazım?

Konuyla ilgili konuşan ve evinin giriş katına her gün su dolan Faruk Orakçı isimli vatandaş, sorunun yıllardır devam ettiğini belirtti. Sulama Birliği’ne defalarca başvurduğunu belirten Orakçı, "Herhangi bir çözüm üretilmedi. Hep zararımı sineye çektim. Acaba ne yapmamı bekliyorlar, evimizin yıkılmasını mı istiyorlar, benim cinnet geçirmemi mi bekliyorlar. Aynı şekilde komşularımda da sorun var. Vidanjörle çektirdik" diye konuştu.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Duyarlı Vatandaş

19 Temmuz 2019 15:12
Merhabalar, Ben de Ertuğrulgazi Mahallesi kanal kenarında oturuyorum. Şuan evimizde herhangi bir su taşması olmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Bugün ve hatta tüm yaz aylarında kanalda şu kapasitesinden çok daha fazla akıyor. Yetkili hangi birim ise çok acil önlem almaları gerekli. Hatta muhtarın bu işin peşine düşüp gerekli mercilerle görüşmesi gerekir. Sayın Sakarya Gazetesi, Sizler daha önce bir çok konuyu sürekli gündem de tutarak çözüme kavuşturdunuz. Eskişehirde medya ve etki gücünüz yüksek. Lütfen bu konuda da bizlere yardımcı olunuz. İyi günler dilerim

Halil Toksöz

20 Temmuz 2019 01:50
Bu iklim değişikliği devam edecek , o zaman yapılacak iş atalarımızın yaptığı gibi yukarı mahaleye ve yüksek yerlere ev yapmak. ovada sebze meyva yetiştirmek. Uyan ey milletim atalarımızın yaptığını yap. Çukura yerleşme.

sinirli sinek

20 Temmuz 2019 11:32
muhtar adayların hepsi bu konuda ''çözüm bizde'' diyordu, buyursunlar yapsınlar. mangalda kül bırakmıyorlardı,meğer seçilen tüm muhtarlar A4 kağıdı muhtarıymış, sadece evraka mühür basabilme kabiliyetinden öte gidemiyorlar....