VATANDAŞ YOKSULLAŞIYOR

15 Ekim 2018 16:20
VATANDAŞ YOKSULLAŞIYOR

Eğitim İş Sendikası ekonomi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Vatandaşın günden güne yoksullaştığını söyleyen Uğur Çankaya "Yurttaşın sofrasındaki ekmek gün geçtikçe küçülüyor" dedi.

Savurganlık yapılıyor

Eğitim İş Sendikası Mali Sekreteri Uğur Çankaya ekonomiyi değerlendirdi.Vatandaşın sofrasındaki ekmeğpin günden güne küçüldüğünü söyleyen Çankaya "Bazı kurumların bütçesinden tasarruf yapılırken bazı kurumlar ise savurganlığa devam etmektedir. Acı reçete sadece ücretli çalışanlara çıkarılmamalıdır" diye konuştu.

Ücret zammı

Yüzde 10 indirim kampanyasına da değinen Çankaya "Açıklanan enflasyon rakamlarının aksine tüketicinin maruz kaldığı enflasyon yüzde 50'nin üzerindedir. Enflasyon sepetindeki bazı ürünlerde yapılacak olan yüzde 10 indirim ücretli çalışan emekçilere yapılacak ücret zammını aşağıya çekmeye yönelik olmamalı. Eğer indirim yapılacaksa ilk olarak elektrik ve doğalgaza yapılmalıdır" dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

yirmialtı

15 Ekim 2018 18:00
yiğit muhtaç olmuş kuru soğana. başka söz yok . bunun üzerine

okuyupta ne olacan

15 Ekim 2018 18:08
TÜRKİYE DE en iyi iş sendikacılık , bir eli yağda , bir eli balda , altında en son model mercedes , yağma hasan böreği .

Yalcın

16 Ekim 2018 13:20
Sana ne bu işlerden sen kimin neyin sözcüsüsün sen git işine bak eğitime dair fikrim varsa söyle yoksa bırak bu işleri

Musti

16 Ekim 2018 08:01
Yediğin kazığın hesabını soran sendikacılara yorum yapacağına..haberi oku da ne diyorlar anlamaya çalış be kardeşim..

Cevar

15 Ekim 2018 19:31
Sendikacıların mal varlığını merak ettim bak şimdi, merak üste
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve buralarda gerçekleştirdiği istişare toplantılarına Han ile devam etti.
GELECEĞİMİZ İÇİN  ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
GELECEĞİMİZ İÇİN ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Geleceğimiz için üretmek zorundayız. Üretimi de siz gençler yapacak, geleceğimiz siz gençlerin elinde” dedi.
MAHMUDİYELİLER  ATA'NIN HUZURUNDA
MAHMUDİYELİLER ATA'NIN HUZURUNDA
Mahmudiye Belediyesi tarafından Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin hangi aşamada olduğunu ve projenin ne zaman hayata geçeceğine dair sorduğu soruya yanıt verdi.
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Özel Çağdaş Okulları 3. sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Berrin Kalyoncuoğlu ve Sınıf Öğretmeni Olyar Kaya ile birlikte Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Eskişehir LÖSEV’i ziyaret ettiler.
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
Eskişehir'de FETÖ üyeliği suçundan hükümlü iş adamı Yalçın E.'nin koğuş arkadaşının, aynı suçtan tutuklu eşine yargıyı yanıltmak için kaleme aldığı mektubu avukat kızı Büşra Nur Ç. aracılığıyla ulaştırdığı belirlenince haklarında dava açıldı.
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
Seyitgazi ilçesine bağlı Doğançayır Mahallesi’nde yaşayan köylüler, Osmanlı döneminde meydana gelen bir savaşta düşman askerleri tarafından öldürülen 40 erkek ve 40 kızın mezarlarının bulunduğu köyün en yüksek tepesine 40 Oğlan 40 Kız verildiğini anlattılar. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de 3 katlı bir binanın çatı katında meydana gelen yangın minareden görüntülendi. Eskişehir İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği olayda, yanan çatı neredeyse kül oldu.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir’de düzenlenen ve 26 kişinin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonda, 7 şüpheli adliyeye sevk edildi.