VATANDAŞ BALIĞA DOYACAK

02 Eylül 2018 18:10
VATANDAŞ BALIĞA DOYACAK

Denizlerde av sezonunun açılmasıyla birlikte balıklar tezgahlardaki yerini almaya başladı. Balıkçı Selahattin Arslanbezer bu yıl vatandaşın balığa doyacağını söyledi.

Fiyatlar düştü

Balıkların tezgahlarda yerini almasıyla vatandaş balığa olan özlemini gidermek için tezgahlara koştu. Gece yarısından sonra denize açılan balıkçılar, avladıkları balıkları sabah saatlerinden itibaren tezgahlarına dizdi. Bu yıl balığın bereketli olmasıyla da balık fiyatları geçen yıla göre düşmüş durumda.

Bu yıl bereketli

Balıkçılık yapan Selehattin Arslanbezer, “Bu yıl bereketli geçecek. Karadeniz'de palamut, Marmara'da hamsi çok fazla. Palamut özellikle bu yıl çok bereketli. Geçen yıl 30 liradan sattığımız palamutu bu yıl 12 liradan satıyoruz. İstavrit 10 lira. Hamsi geçen yıl 20 liraydı, bu yıl 10 ile 12 lira arası değişiyor. Çinekop ise bir haftaya kadar çıkacak” diye konuştu.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

X bey diyeceksiniz

02 Eylül 2018 23:48
Vatandaş balığa doyacakmış! Yersen tabi , her sene olduğu gibi bir rüzgar bir fırtına çıkar. Ondan sonra balığa çıkamıyoruz deyip zam üstüne zam yaparlar. En fazla 1.5 ay ucuz olur sonrası malum

Halil Toksöz

03 Eylül 2018 01:33
Bu demek ki balıkların kökü kuruyacak.

SC

03 Eylül 2018 00:43
Vatandaş kırmızı ete doydu, öyle değil mi??.. :))
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.