VATANDAŞ BALIĞA DOYACAK

02 Eylül 2018 18:10
VATANDAŞ BALIĞA DOYACAK

Denizlerde av sezonunun açılmasıyla birlikte balıklar tezgahlardaki yerini almaya başladı. Balıkçı Selahattin Arslanbezer bu yıl vatandaşın balığa doyacağını söyledi.

Fiyatlar düştü

Balıkların tezgahlarda yerini almasıyla vatandaş balığa olan özlemini gidermek için tezgahlara koştu. Gece yarısından sonra denize açılan balıkçılar, avladıkları balıkları sabah saatlerinden itibaren tezgahlarına dizdi. Bu yıl balığın bereketli olmasıyla da balık fiyatları geçen yıla göre düşmüş durumda.

Bu yıl bereketli

Balıkçılık yapan Selehattin Arslanbezer, “Bu yıl bereketli geçecek. Karadeniz'de palamut, Marmara'da hamsi çok fazla. Palamut özellikle bu yıl çok bereketli. Geçen yıl 30 liradan sattığımız palamutu bu yıl 12 liradan satıyoruz. İstavrit 10 lira. Hamsi geçen yıl 20 liraydı, bu yıl 10 ile 12 lira arası değişiyor. Çinekop ise bir haftaya kadar çıkacak” diye konuştu.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

X bey diyeceksiniz

02 Eylül 2018 23:48
Vatandaş balığa doyacakmış! Yersen tabi , her sene olduğu gibi bir rüzgar bir fırtına çıkar. Ondan sonra balığa çıkamıyoruz deyip zam üstüne zam yaparlar. En fazla 1.5 ay ucuz olur sonrası malum

Halil Toksöz

03 Eylül 2018 01:33
Bu demek ki balıkların kökü kuruyacak.

SC

03 Eylül 2018 00:43
Vatandaş kırmızı ete doydu, öyle değil mi??.. :))