VATAN SEVGİSİ HER ŞEYİN ÜSTÜNDE

20 Eylül 2018 14:31
VATAN SEVGİSİ HER ŞEYİN ÜSTÜNDE

'19 Eylül Gaziler Günü’ münasebetiyle, Eskişehir Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.

Düşman çizmesi değmedi

Programda konuşma yapan Vali Çakacak, “Türk Milleti olarak vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan bir milletiz. Hepimiz bu mukaddes topraklarda özgür, bağımsız ve müreffeh olarak yaşamanın bir bedeli olduğunu elbette ki biliyoruz. Türk Milleti bu bilinç sebebiyledir ki bin yıldır nice saldırıya, nice istilaya, nice işgal girişimine karşı el ele vererek, bu topraklara hiçbir düşman çizmesini değdirmemiştir” dedi.

Çok kıymetlisiniz

Çakavak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şer odakları bilmelidirler ki bizler, bize emanet edilen bu kutsal vatan topraklarını kıyamete kadar gözümüz gibi koruyacak; millet olarak istiklâlimiz, istikbâlimiz, mukaddesatımız ve çocuklarımızın aydınlık yarınları için eğer bugün de bir bedel ödememiz lazım gelirse o bedeli ödemekten asla çekinmeyeceğiz. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Sizlerin kahramanlıkları bu toprakları bizlere vatan yaptı.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle