VALİLİK'TEN METRUK BİNA AÇIKLAMASI

29 Ocak 2019 11:35
VALİLİK'TEN METRUK BİNA AÇIKLAMASI

Eskişehir Valiliği, suç işlenmesine ve suç işleyenlerin saklanmasına imkan verdiği tespit edilen, suçluların barınmalarına zemin oluşturabilecek metruk binaların yıkılması ve rehabilite edilmesi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. 

İçişleri Bakanlığı’nın metruk binalarla mücadele eylem planı çerçevesinde Eskişehir’de bulunan metruk binaların yıkılması ve rehabilite edilmesi için çalışmalara ağırlık verildi. Eskişehir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, ilgili Belediye Başkanlıkları ve bina sahipleri ile gerçekleştirilen koordineli çalışmalar sonucu 2018 yılı içerisinde tespit edilen 508 adet metruk binadan 315 binanın yıkımı veya rehabilite edilmesi sağlandı. 
Önceki gün vatandaşların tepkilerini dile getirdiği, Emek Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi üzerinde bulunan tek ve iki katlı binalarla ilgili olarak; Büyükşehir Belediye Başkanlığının yol genişletme çalışmaları kapsamında 15 bina ile ilgili kamulaştırma kararı alınırken bu binalarda 7’si Türk, 7’si yabancı uyruklu aile olmak üzere toplam 51 kişi için Odunpazarı Belediyesince gerekli tedbirlerin alınması sağlandı. Yol genişletme kapsamında bulunan eski binalar yapı sahiplerine bedellerinin ödenerek kamulaştırma işleminin tamamlanması sonucunda yıkılacak ve süreç Eskişehir Valiliğince takip edilecek. 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

sütlüce

30 Ocak 2019 06:58
sütlüce esentepe ve şirintepede yol genişletilmesi nedeniyle boşaltılan evler var halen yıkılmayı bekliyorlar