Vali Tuna'dan tarihi atak

21 Mart 2015 21:31
Vali Tuna'dan  tarihi atak

Baharın gelişini ve doğanın uyanışını müjdeleyen Nevruz Bayramı'na bu yıl kar yağışı damga vurdu. Vilayet Meydanı'nda yapılan resmi törende, protokol ve katılımcıların zor şartlar altında kutlama yapması üzerine Vali Güngör Azim Tuna hareket geçti. Vilayet Meydanı'nda ellerini arkasına bağlayarak düşünceli bir şekilde tur atan Vali Tuna'nın danışmanlarına bir yıl sonraki kutlamalarla ilgili talimat verdiği öne sürüldü. "Bu nasıl bahar bayramı? Biz burada ne kutluyoruz? Bizi bu havada niye buraya çıkardınız? Meteorolojiden bilgi almadınız mı?" dediği iddia edilen Vali Tuna'nın, " Kar yağışı altında bahar bayramı mı olur? Bundan böyle kutlamaları mart ayının 41'ine alın. Gerekli yazışmaları yapın. Meteorolojiyle irtibata geçin" dediği öne sürüldü.Gelecek yıl Nevruz'un hangi tarihte kutlanacağı ise protokol üyeleri arasında hararetli tartışmalara neden oldu. ESOGÜ Rektörü Hasan Gönen'in Vali Tuna'nın vereceği kararın en doğrusu olacağını söylediği öne sürülürken, Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan'ın ise tarihin bilimsel olarak değişmeyeceğini belirttiği iddia edildi. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile paralel yapının boş durmadığı, ayın 41'ine alınacak kutlamalara engel olmaya çalıştığı öne sürüldü.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
Kütahya ve Eskişehir sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü balık ve kerevitin kıyıya vurması vatandaşları endişelendirdi. 
BOKSÖR DOKTORLAR
BOKSÖR DOKTORLAR
Eskişehir'de çeşitli hastanelerde görevli profesörden pratisyene birçok doktor, günün stresini ve yorgunluğunu boksla atıyor.
ES-ES AŞKI
ES-ES AŞKI
Eskişehirspor’un Gazişehir Gaziantep FK’yı konuk ettiği TFF 1. Lig 6. hafta maçında tribünde gelinlik ve damatlıkla maç izlemeye gelen çift ilgi odağı oldu. 
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile okul önlerinde öğrencilerin karşıya daha güvenli geçmeleri sağlanıyor. 
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
Eskişehir'de bir evcil hayvan dükkanının önünde bulunan tavşanı çalan hırsızlar, saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. 
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
 Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde bir araya gelen 4 nine, ilerleyen yaşlarına rağmen balkonu sınıfa çevirerek okuma öğreniyor. 
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
Ülke genelinde 65 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" Eskişehir’de de renkli görüntülere sahne oldu. 
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.