Vali Tuna'dan tarihi atak

21 Mart 2015 21:31
Vali Tuna'dan  tarihi atak

Baharın gelişini ve doğanın uyanışını müjdeleyen Nevruz Bayramı'na bu yıl kar yağışı damga vurdu. Vilayet Meydanı'nda yapılan resmi törende, protokol ve katılımcıların zor şartlar altında kutlama yapması üzerine Vali Güngör Azim Tuna hareket geçti. Vilayet Meydanı'nda ellerini arkasına bağlayarak düşünceli bir şekilde tur atan Vali Tuna'nın danışmanlarına bir yıl sonraki kutlamalarla ilgili talimat verdiği öne sürüldü. "Bu nasıl bahar bayramı? Biz burada ne kutluyoruz? Bizi bu havada niye buraya çıkardınız? Meteorolojiden bilgi almadınız mı?" dediği iddia edilen Vali Tuna'nın, " Kar yağışı altında bahar bayramı mı olur? Bundan böyle kutlamaları mart ayının 41'ine alın. Gerekli yazışmaları yapın. Meteorolojiyle irtibata geçin" dediği öne sürüldü.Gelecek yıl Nevruz'un hangi tarihte kutlanacağı ise protokol üyeleri arasında hararetli tartışmalara neden oldu. ESOGÜ Rektörü Hasan Gönen'in Vali Tuna'nın vereceği kararın en doğrusu olacağını söylediği öne sürülürken, Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan'ın ise tarihin bilimsel olarak değişmeyeceğini belirttiği iddia edildi. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile paralel yapının boş durmadığı, ayın 41'ine alınacak kutlamalara engel olmaya çalıştığı öne sürüldü.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.