UZLAŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR

Son Güncelleme : 11 Mayıs 2018 16:05
UZLAŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Rize mitinginde konuştu. İnce mitingde öğrencilere vaatlerini de açıkladı.

Muharrem İnce’nin konuşmasından satırbaşları:

Türkiye'nin uzlaşmaya ihtiyacı var. Kimseyi ayırmadım. Saadet Partisi'ne gittim, İYİ Parti'ye gittim, Selahattin Demirtaş'a gittim. Recep Tayyip Erdoğan'a gittim. Hatta üstümde kalmasın oradaki konuşmamızda 'Hemşirelerimize selam söyle' dedi. Onun selamını iletiyorum.

24 Haziran'dan sonra meydanlarda kavga eden değil kuantum, uzun madenciliği diyen endüstri 4,0 diyen bir cumhurbaşkanı olacak. Endüstri 1.0 buhar, endüstri 2.0 elektrik, endüstri 3.0 elektronik... Endüstri 4.0 ise nesne insan iletişimi akıllı fabrikalar. Bunu kaçırırsak yüzyılları kaçırırız İyi eğitilmiş gençlere ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanı olduğumda her yıl 10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğim, iyi eğitim almaları için. Şu an bilgisayar mühendisi sayısı 10 bin. Size söz veriyorum. 5 yıl içinde bu sayı 100 bin olacak. Meydanlarda kavga etmekle sorun çözülmez. Eğitimle yetişir. İmam hatiplere bir itirazım yok. Ey benim AK Partili bacım çocuğunu imam hatibe gönder ona sözüm yok. Ama üniversite sınavında kaçıncı oluyor. Ona bak. Üniversiteli öğrencilere sesleniyorum. Her 19 Mayıs ve 29 Ekim'de öğrencilere 500 TL burs vereceğim. Sınav ücreti olmayacak.

'SİZE ŞUNUN SÖZÜNÜ VEREYİM'

Birinci köprüyü Demirel yaptı. İkinci köprüyü Özal yaptı. Üçüncü köprüyü Erdoğan yaptı. Dördüncü köprüyü de ben yaparım.  Mal varlığımı dün açıkladım. 5 yıl sonra yeniden vereceğim. Size şunun sözünü vereyim. Siz zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim.  Şu iki sözü veriyorum. Terörle sonunla kadar mücadele edeceğim. Yetimin hakkını yedirmeyeceğim. Yargı bağımsız olacak. Mahkemelere herkes güvenecek. Yabancılar da buna inanacak. 'Beni indirmek istiyorlar' diyor. Benim indirmek istediğim dolar ve Euro. Bunlar inecekse sen de in kardeşim. Kadınlar bu sürece destek olun. Ben sokakları görüyorum. Bu iş bu kez tamam. Çıraklık dönemi geçirdi, kalfalık dönemi geçirdi, ustalık dönemi geçirdi bir de emeklilik dönemi geçirsin. Bir de yalan söylüyorlar. 'CHP gelirse sizin hayatınıza karışır' diye. Benim kız kardeşim 40 yıldır başörtüsü takıyor. İnsan kardeşine bunu çıkar der mi? Bu mesele kapanmıştır. Nerede takarsan tak.

'HAKKARİLİLER TÜRK BAYRAĞI İLE GELDİ ORAYA'

Diyor ki bana, ekonomi konuşacak mısın? İstiyorlarsa 6 adayın altısı da çıkalım, ben hazırım. Dedemin memleketinden bildiriyorum, ben hazırım. İster tarım, ister güvenlik, hepsine hazırım. Türkiye’ye ne yaptılar. 2017 büyüme oranı 7.4. Buraya kadar hepsi 2-3-4. 2017’de 7.4. Neden? Ekonomide doping var. Doping doğal değildir. Beygire bile doping yaptığında yarışı geçersiz sayılır. İnşaatla şunla bunla çözmeye çalıştılar. Köprü, yol, tünel yapmak iyi bir iş midir? Kesinlikle iyi iştir ama ufak iştir. Köprü yapmak kolaydır ama Rize’den Hakkari’ye köprüsü kurmak zor iştir. Dün Hakkari’de mitingi İzmir Marşı çalarak Türk bayraklarıyla yaptık. Hakkarililer Türk bayrağıyla geldi oraya.  Ey çay üreticisi sizi eziyorlar, ezdirmeyeceğim.  

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

rasim

22 Mayıs 2018 22:41
uzlaşmayalım diyen yok ama önce imam ve müezzin sayısı kadar mühendis ve kimyager kadrolaştıralım gerisine bakarız.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.