UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TOPYEKÜN YAPILMALI

21 Temmuz 2018 14:53
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE  TOPYEKÜN YAPILMALI

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında yapıldı.

Geniş katılım

Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Garnizon Komutanlığı adına Hava Tuğgeneral Gürhan Ergürhan, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İlçe Kaymakamları ve diğer kurul üyeleri katıldı.

Aralıksız devam edecek

Uyuşturucu ile mücadelenin topyekûn bir mücadele olduğunu, bu konuda ailelere de büyük görevler düştüğünü, bağımlılıkla ilgili mücadelede herkesin üstüne düşen görevi yapması gerektiğini ve uyuşturucu ile mücadelenin aralıksız devam edeceğini bildirdi.

Ana unsur

Uyuşturucu ile mücadelede ana unsurun; uyuşturucu arzının önlenmesi ve uyuşturucu maddeye ulaşılabilirliğin engellenmesi şeklinde açıklamada bulunan Vali çakacak, kurumların sorumlu olduğu faaliyetleri diğer kurum ve kuruluşlarla eşgüdüm içerisinde yürütmelerinin büyük önem arz ettiğini belirtti.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

kaya

21 Temmuz 2018 18:23
devlet uyuşturucuyla geri kalmış ülke zihniyetiyle mücadele ediyor. ne diyor? "uyuşturucu ile mücadelede ana unsurun; uyuşturucu arzının önlenmesi ve uyuşturucu maddeye ulaşılabilirliğin engellenmesi" devlet önce vatandaş neden uyuşturucuya ihtiyaç duyuyor, uyuşturucu ihtiyacını nasıl önleriz derse eğer kimse uyuşturucu arz edemez. sen önce talebi engelle ki arz olmasın...