UYARI VAR UYAN YOK

26 Mart 2020 09:20
UYARI VAR UYAN YOK

Korona virüs salgınına karşı tramvaylar ve otobüslerde birçok tedbir alan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma ile seyahat etmek zorunda kalan vatandaşların sağlığı için sosyal mesafe konusunda da görseller ile uyarılarda bulunuyor. Ancak uyarılara pek uyan olmuyor.

Eylem planı

Eskişehir’de Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı’nı kararlılıkla uygulayan Büyükşehir Belediyesi, büyük risk oluşturan toplu taşımalarda önlemleri arttırmaya devam ediyor. İç İşleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelge ile araçların kapasitesinin yarısından fazla yolcu bulundurulmayan tramvaylar ve otobüslerde vatandaşlar sosyal mesafe konusunda koltuklara asılan duyurular ile uyarılıyor.

Toplu ulaşım

Sosyal mesafeyi korumanın salgının yayılması konusunda büyük bir önlem olduğunun belirtilmesi üzerine Büyükşehir Belediyesi de tedbirlerini aldı. Toplu ulaşım araçlarına "Lütfen sağlığınız için bu koltuğu boş bırakınız, mesafenizi koruyunuz!" yazılı uyarıların bulunduğu tramvaylarda vatandaşların çoğu kurala uyarken, bazılarının ise ihlal ettiği görüldü.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Korkusuz korkak

26 Mart 2020 10:20
Millet rahmetli kemal sunalın canlandırdığı Bombacı mülayim gibi dolanıyo ortalıkta, hep bana birşey olmaz. Olsada fark etmez diyenler bunlar

Cifteler li

26 Mart 2020 09:45
Kor cahil milletiz vesselam. Allahim sen bu illet virusu bir an once yok et. Amin..

Mehmet

26 Mart 2020 11:12
Bu illet karşısında herkese önemli görevler düşüyor. Zaman Devletin önerdiği kurallara uymak. Özellikle siz basın mensuplar bu uyarıları vatandaşlara iletmekte görevinizi yapıyorsunuz, ancak bazıları yaşlılarımızı incitecek haberler yapıyorlar, buna dikkat etmek lazım. Çünki insanlarımız hepsi aynı bilince sahip değiller. Haberleriniz vatandaşı uyaracak nitelikte, teşekkürler.

Es

26 Mart 2020 11:16
Bu karşılıklı ve yan yana olan koltuklar kaldırilmalı sadece tek kişilik koltuklar ulaşım devam edilsin ayakta yolcu alınmasın.

Pamir

26 Mart 2020 18:58
Hazır havalarda güzel en iyisi yürümek

Cafer

26 Mart 2020 12:56
Açık Öğretim sınavları iptal edilsin. O zaman bu iş biter.

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma