USLUER SORDU BAKAN SUSTU!

11 Şubat 2016 17:47
USLUER SORDU BAKAN SUSTU!

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, TBMM'de Sağlık Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na soru sordu.

Milletvekili Usluer, Bakan Müezzinoğlu'na şu soruları sordu:

'Eskişehir'de seçim öncesinde 1 Ekim 2015 tarihinde temelini atttığınız Şehir Hastanesinde son durum nedir? Hastane yapımı hangi aşamadadır? Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde kadro sorunu nasıl çözülecektir, hastane personeli gereksiniminin güvencesiz taşeron sistemiyle çözülmesi doğru buluyor musunuz? Kronik hepatit C hastaları için ruhsatlandırmış olduğunuz Sofosbuvir isimli ilacı neden geri ödeme kapsamına almıyorsunuz?

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun ise sözlü yanıt bölümünde Milletvekili Usluer'in sorduğu sorulara yanıt vermediği öğrenildi. Yorumlar (24) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali YAŞAR

23 Kasım 2016 10:54
Eskişehir Tıp Fakültesinde 20 yıl önce 70 adet prof vardı şimdi kaç kişi 20 tane prof. var onlarda bugün yarın ayrılma noktasında. Eskişehir Tıp Fakültesi 20 yıl önce Balkanlar ve Ortadoğunun en modern en büyük ve en verimli hastanesi iken bugün sağlık ocağından farkı yok. Hastaneleri boyalayıp cilalayıp rengaren yapınca, pırıl pırıl yapınca sağlık adına hizmetmi ettik sanıyorlar acaba. Bütün hastanelerde taşeron hizmet leri yandaş firmalara veriliyor ve ihtiyaçtan fazla temizlik görevlisi çal ıştırılıyor ama tedavi adına hiçbir şey yok. Özel hastaneleri revaçta tutmak için Devlet Hastanelerini sağlık ocağına çevirdiler sadece ilaç yazmak için gidiyor insanlar son 15 yıldır hastanede tedavi oldum diyeni hiç duymadım. İsterseniz 50 tane hastane yapın uzman doktor, prof. doç. olmadıktan sonra ne kıymeti var.

ali baba

09 Aralık 2016 15:34
akpartiye hastanemi soruyon gülceğimi getitiriyon

Sagduyu

26 Şubat 2017 07:54
Yorum yapan arkadaşlar, bu gazetede çıkan bir haber. Milletvekili sormuş, Bakan cevap verememiş. Yorum yapan arkadaşlar bu kadar gergin bir şekilde yorum yapmanıza anlam veremiyorum. LÜTFEN HERKES İŞİNİ YAPSIN. TOPLUMU GERMEYELİM. BİRAZ SAĞDUYU LÜTFEN. CEVAP YAZAN ARKADAŞLAR YA BAKAN ADINA YAZIYOR YADA MİLLETVEKİLİ ADINA YAZIYOR. NE YAPMAK İSTEDİĞİNİZİ ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM. BU ÜLKEDE SOL VE SAG GÖRÜŞTEN TÜM VATANDAŞLARLA KARDEŞCE YAŞAMAYI ÖĞRENELİM ARTIK.

cengiz öner

09 Ocak 2017 00:29
Yunusemre devlet hastanesi bahçesine yapımı devam eden inşaatta işler durdu. tahsisat gelmiyor diye işler oldugu yerde duruyor. Neden yetkililer görmüyor yada görmemezlikten geliyorlar. bu işin planlaması yok mu.kırk tane işe başlayıp hepsini yarım yarım bırakmak yerine bitirilebilecek sayıda işler ve işlemler neden yapılmıyor.... vatandaş olarak soruyorum

Hasan yalmaz

20 Nisan 2017 22:32
Arkadaslar milletvekili bakana soru soramazmi niye karsi cikiyonuz siz biata alismisiniz sizde akp ye soru sormak yok biat var emredersin liderim

Komik

18 Mart 2017 11:02
Aynı Ak Partili arkadaş farklı isimlerle 10 tane yorum yazmış.. bu kadar belli etmeyin kendinizi. Eskişehir Milletvekili tabi ki soracak.. bunun neyinden rahatsız oldunuz bu kadar?

ali baba

09 Aralık 2016 15:32
batıkente cevre yolundan giderken( yani evine giderken) yunusemre devlet hastanesinin yanına yapılan (ek Demiyecem çunki eski hastaneden büyük)hasteneyi muhakkak görmüşündür onuda sordunmu

mustafa şimşek

13 Ekim 2016 10:50
hastane inşaatını bakan o anda nerden bilsin, Eskişehir vekili olduğu için sormuş ama bakan tüm ülkeyi aklına tutamaz. İnşaatı yoldan birini çevirip sorsa zaten ne durumda olduğunu söyler. Bence laf olsun diye sorulmuş sorular. Eskişehir için bişey yapmaz diyen arkadaşlarda şehir hastanesi inşaatını ziyaret etsin. birde SSK ek binasını yiğidi öldür hakkını yeme derler.

abdullah yılmaz

24 Ağustos 2016 13:14
10 dk ayırıverinde hastane inşaatına gidiverin.Dev vinçlerin çalışmasını görün.

Ahmet vefa

12 Şubat 2016 13:03
Eskişehir sakarya hastanesinin durumunu sorsaydın ya, sgk bağlantısı olmadığı için mağdur olan hasta ve hastane çalışanları sizin şahsınızda tüm Eskişehir MV'ni ilgilendirmiyormu yoksa.

Alpar

12 Şubat 2017 15:31
Herşeye ideolojik olarak bakan chp milletvekili, etrafına baksan anlarsın ama yalanlarınla sen hep muhalefette kalmaya mahkumsun, o yüzden bakan seni muhatap almamış besbelliki.

nail boğday

09 Şubat 2017 18:24
bu soruların nesine cevap verecekki...!

yusuf

16 Kasım 2016 11:21
uslu er belli ki hiç dolaşmıyor eskişehiri bari kendını rezıl etme o vınçler calışmaları gorecek bı gozluk verınde oyle bol kepceden nara atmasın

Hasan Yüksel

12 Şubat 2016 11:45
Yalanla peynir gemisi yürümez herşey ortada ne cevap verecekki konuşsun. Söylediklerinin hepsi yalan hepsi yalan söyleyeceği birşey olsa sayın milletvekiline çıkar cevap verirdi. Demekki yok sayın bakanda anlamış artık Eskişehir için akp nin birşey yapmayacağını onun için cevap vermemiştir. Kısaca yalan olan yalan söyleyen cevap veremez tabiki.

Alpar

12 Şubat 2017 15:34
Eskişehir basını belliki chp belediyesinden besleniyor bu yüzden bu haberleri yanlı verdiğini bu millet zaten biliyor.Ama konuşmuyor sadece seyrediyor.

hayri kartal

24 Ocak 2017 08:51
her kurummu bukadar bitik olur yorumları okuyunca sağlık sektörüde bitmiş diyorum.çünkü kendi çalıştığım sektörde dışarıdan çok güzel gözüken fakat inanın içinin tamamen bittiği bir yer oldu.allahım sonıumuzu hayır etsin artık gerçekten durum siyasi olmaktan çıktı

Alpar

12 Şubat 2017 17:34
Savaş Ay programında Kılıçdarogluna soruyor SSK hastanelerinin pisliğini, sabah 02.00 da başlayan hasta kuyruklarında milletin öldügünu,doktor olmadığını,bende şikayetçiyim diyor.Ama siz Gn.Md.sün diyor ozamanda susuyordunuz.Yaşlıların kuyruklarda öldüğü günleri chp li günleri bu millet unutmadı.Bir daha o günlere dönmeyeceğiz.Kendinize gulduruyorsunuz.

goll

04 Kasım 2016 10:52
basma kalıp konuşma konumuş olmak için ayrı dünyaların insanı na ne diye cevap versinki sanki anlayacak

murat öztürk

12 Şubat 2016 10:33
cevap vermeye değer bulmamıştır demek kadar basit bir şey olamaz, işte bundan cesaret alıyor bunlar. işe yaramaz temellerle gelindi zaten bugünlere.

ali baba

09 Aralık 2016 15:35
gülceğimi getittiriyon çünkü aşığa bagdat sorulmaz ak parti bu işin konpedanı.

bodos

12 Şubat 2016 10:54
akşam ne yediğini niye sormamış ilkokul öğrencisi gibi parmak kaldırmamıştır ki cevabını alamamış

nail boğday

11 Şubat 2016 22:28
cevap vermeye değer bulmamıştır.

özkan

12 Şubat 2016 08:50
boş işlerle uğraşan klasik chp.

vatan

03 Temmuz 2016 09:11
hastanede yatan teroristlere nasıl saglık hizmeti verildiginide sorması lazım cunku eskişehirden once onlar gelir siz once adam olun gelin ondan sonra size cevap verirler sizin gibi geri zekalılar olursa esk cok hizmet icin bekler
ÇALDILAR  YAKALANDILAR
ÇALDILAR YAKALANDILAR
Çamlıca Mahallesi'nde iki ayrı hırsızlık olayına karışan 4 şüpheli, çaldıkları malzemelerle birlikte yakayı ele verdi. Zanlılar dün adliyeye sevk edildi.
GAZETECİLİK TUTUKLANDI
GAZETECİLİK TUTUKLANDI
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Sözcü Gazetesi çalışanlarından Mediha Olgun ve Gökmen Ulu'nun tutuklanmasına tepki gösterdi.
HUZUR İSTİYORUZ
HUZUR İSTİYORUZ
Kütahya'da partisinin toplantısına katılan CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yapılan oturma eylemine katıldı.
6 KİŞİ TAVUKTAN ZEHİRLENDİ
6 KİŞİ TAVUKTAN ZEHİRLENDİ
Eskişehir’de, satın aldıkları pişmiş tavuğu yiyen 6 kişi zehirlendi.
27 MAYIS'I UNUTMADIK
ÇİFTÇİLER DAHA ÇOK DESTEKLENMELİ
ÇİFTÇİLER DAHA ÇOK DESTEKLENMELİ
CHP Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’in Avdanlı köyünde düzenlenen Bahar Şenliği’ne katıldı, Karagözler, Yusuflar, Turgutlar ve Boyacıoğlu köylerindeki yağmur duasında çiftçilerle bir araya geldi.
LÖSEV UMUT OLUYOR
LÖSEV UMUT OLUYOR
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Eskişehir Şubesi, 16. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında etkinliklerine başladı.
UYUŞTURUCUYA 4 GÖZALTI
UYUŞTURUCUYA 4 GÖZALTI
Eskişehir'de uyuşturucu madde satın aldıkları belirlenen 4 kişi gözaltına alındı.
GENÇLİK MECLİSİ’NDE YENİ DÖNEM
GENÇLİK MECLİSİ’NDE YENİ DÖNEM
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Meclisi’nde Genel Kurul heyecanı yaşandı. Tek liste ile seçime giren Elif Tatar, oy birliği ile başkan seçildi.