USLUER SORDU BAKAN SUSTU!

11 Şubat 2016 17:47
USLUER SORDU BAKAN SUSTU!

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, TBMM'de Sağlık Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na soru sordu.

Milletvekili Usluer, Bakan Müezzinoğlu'na şu soruları sordu:

'Eskişehir'de seçim öncesinde 1 Ekim 2015 tarihinde temelini atttığınız Şehir Hastanesinde son durum nedir? Hastane yapımı hangi aşamadadır? Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde kadro sorunu nasıl çözülecektir, hastane personeli gereksiniminin güvencesiz taşeron sistemiyle çözülmesi doğru buluyor musunuz? Kronik hepatit C hastaları için ruhsatlandırmış olduğunuz Sofosbuvir isimli ilacı neden geri ödeme kapsamına almıyorsunuz?

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun ise sözlü yanıt bölümünde Milletvekili Usluer'in sorduğu sorulara yanıt vermediği öğrenildi. Yorumlar (28) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali YAŞAR

23 Kasım 2016 10:54
Eskişehir Tıp Fakültesinde 20 yıl önce 70 adet prof vardı şimdi kaç kişi 20 tane prof. var onlarda bugün yarın ayrılma noktasında. Eskişehir Tıp Fakültesi 20 yıl önce Balkanlar ve Ortadoğunun en modern en büyük ve en verimli hastanesi iken bugün sağlık ocağından farkı yok. Hastaneleri boyalayıp cilalayıp rengaren yapınca, pırıl pırıl yapınca sağlık adına hizmetmi ettik sanıyorlar acaba. Bütün hastanelerde taşeron hizmet leri yandaş firmalara veriliyor ve ihtiyaçtan fazla temizlik görevlisi çal ıştırılıyor ama tedavi adına hiçbir şey yok. Özel hastaneleri revaçta tutmak için Devlet Hastanelerini sağlık ocağına çevirdiler sadece ilaç yazmak için gidiyor insanlar son 15 yıldır hastanede tedavi oldum diyeni hiç duymadım. İsterseniz 50 tane hastane yapın uzman doktor, prof. doç. olmadıktan sonra ne kıymeti var.

Komik

18 Mart 2017 11:02
Aynı Ak Partili arkadaş farklı isimlerle 10 tane yorum yazmış.. bu kadar belli etmeyin kendinizi. Eskişehir Milletvekili tabi ki soracak.. bunun neyinden rahatsız oldunuz bu kadar?

hayri kartal

24 Ocak 2017 08:51
her kurummu bukadar bitik olur yorumları okuyunca sağlık sektörüde bitmiş diyorum.çünkü kendi çalıştığım sektörde dışarıdan çok güzel gözüken fakat inanın içinin tamamen bittiği bir yer oldu.allahım sonıumuzu hayır etsin artık gerçekten durum siyasi olmaktan çıktı

cengiz öner

09 Ocak 2017 00:29
Yunusemre devlet hastanesi bahçesine yapımı devam eden inşaatta işler durdu. tahsisat gelmiyor diye işler oldugu yerde duruyor. Neden yetkililer görmüyor yada görmemezlikten geliyorlar. bu işin planlaması yok mu.kırk tane işe başlayıp hepsini yarım yarım bırakmak yerine bitirilebilecek sayıda işler ve işlemler neden yapılmıyor.... vatandaş olarak soruyorum

Hasan yalmaz

20 Nisan 2017 22:32
Arkadaslar milletvekili bakana soru soramazmi niye karsi cikiyonuz siz biata alismisiniz sizde akp ye soru sormak yok biat var emredersin liderim

ali baba

09 Aralık 2016 15:34
akpartiye hastanemi soruyon gülceğimi getitiriyon

Sagduyu

26 Şubat 2017 07:54
Yorum yapan arkadaşlar, bu gazetede çıkan bir haber. Milletvekili sormuş, Bakan cevap verememiş. Yorum yapan arkadaşlar bu kadar gergin bir şekilde yorum yapmanıza anlam veremiyorum. LÜTFEN HERKES İŞİNİ YAPSIN. TOPLUMU GERMEYELİM. BİRAZ SAĞDUYU LÜTFEN. CEVAP YAZAN ARKADAŞLAR YA BAKAN ADINA YAZIYOR YADA MİLLETVEKİLİ ADINA YAZIYOR. NE YAPMAK İSTEDİĞİNİZİ ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM. BU ÜLKEDE SOL VE SAG GÖRÜŞTEN TÜM VATANDAŞLARLA KARDEŞCE YAŞAMAYI ÖĞRENELİM ARTIK.

Hasan Yüksel

12 Şubat 2016 11:45
Yalanla peynir gemisi yürümez herşey ortada ne cevap verecekki konuşsun. Söylediklerinin hepsi yalan hepsi yalan söyleyeceği birşey olsa sayın milletvekiline çıkar cevap verirdi. Demekki yok sayın bakanda anlamış artık Eskişehir için akp nin birşey yapmayacağını onun için cevap vermemiştir. Kısaca yalan olan yalan söyleyen cevap veremez tabiki.

murat öztürk

12 Şubat 2016 10:33
cevap vermeye değer bulmamıştır demek kadar basit bir şey olamaz, işte bundan cesaret alıyor bunlar. işe yaramaz temellerle gelindi zaten bugünlere.

Mahmut Dinler

18 Ağustos 2017 02:20
Osmangazi TIp Fakultesi Acil bölumunu denetleyen yok mu?Kanamali el yaralanmasi ile ilgili 2 saat icinde ancak mudahale oldu..Ayrica acilin bina ve duzen durumu intizamda uzak!!!!Mudahale lutfen. Devlet hastahanesine gitmedigimize pisman olduk!!@@

halil demir

21 Temmuz 2017 08:58
milletimiz o kadar gericiliğe alışmış ki hiç bir şeye ne tahamülü ne saygısı kalmış hizmetleri iyi ama birde görünmeyen yüzleri var bunların kesinlikle bilmeliyiz bunları hiç bir zamanda gecmişimizi sorgulayarak ilerleyemeyiz yok tüp sıraları yok ekmek sıraları onları geçin artık millet uzaya çıkıyor bizde yok şöyle yok böyle diyoruz bir an önce geçmişi bırakıp önümüze bakmak lazım malesef her şey din ile çözülemiyor eğer çözülseydi dünyanın bir çok yerinde müslümanlar çaresiz olmazlardı herseyi öbür tarafa bırakmamak lazım

Ahmet vefa

12 Şubat 2016 13:03
Eskişehir sakarya hastanesinin durumunu sorsaydın ya, sgk bağlantısı olmadığı için mağdur olan hasta ve hastane çalışanları sizin şahsınızda tüm Eskişehir MV'ni ilgilendirmiyormu yoksa.

ali baba

09 Aralık 2016 15:32
batıkente cevre yolundan giderken( yani evine giderken) yunusemre devlet hastanesinin yanına yapılan (ek Demiyecem çunki eski hastaneden büyük)hasteneyi muhakkak görmüşündür onuda sordunmu

Kudret

17 Ağustos 2017 12:48
Önümüzdeki seçimlerde İzmirden aday olur artık EsEse küfreden izmirli leri tebrik etmişti.Zaten Eskişehirli değilmiş..Neredye giderse gitsin.

ESKİŞEHİRSPOR

06 Haziran 2017 17:19
Bu vekil değilmiydi göztepeye tebrik mesajı gönderen sanki izmir millet vekili kendisi civar ilçe ve mahallelere gidip yolları denetlesin öncelikle millet yol çukurlarından işine yetişemiyor

nail boğday

09 Şubat 2017 18:24
bu soruların nesine cevap verecekki...!

abdullah yılmaz

24 Ağustos 2016 13:14
10 dk ayırıverinde hastane inşaatına gidiverin.Dev vinçlerin çalışmasını görün.

goll

04 Kasım 2016 10:52
basma kalıp konuşma konumuş olmak için ayrı dünyaların insanı na ne diye cevap versinki sanki anlayacak

mustafa şimşek

13 Ekim 2016 10:50
hastane inşaatını bakan o anda nerden bilsin, Eskişehir vekili olduğu için sormuş ama bakan tüm ülkeyi aklına tutamaz. İnşaatı yoldan birini çevirip sorsa zaten ne durumda olduğunu söyler. Bence laf olsun diye sorulmuş sorular. Eskişehir için bişey yapmaz diyen arkadaşlarda şehir hastanesi inşaatını ziyaret etsin. birde SSK ek binasını yiğidi öldür hakkını yeme derler.

Alpar

12 Şubat 2017 15:31
Herşeye ideolojik olarak bakan chp milletvekili, etrafına baksan anlarsın ama yalanlarınla sen hep muhalefette kalmaya mahkumsun, o yüzden bakan seni muhatap almamış besbelliki.

Alpar

12 Şubat 2017 17:34
Savaş Ay programında Kılıçdarogluna soruyor SSK hastanelerinin pisliğini, sabah 02.00 da başlayan hasta kuyruklarında milletin öldügünu,doktor olmadığını,bende şikayetçiyim diyor.Ama siz Gn.Md.sün diyor ozamanda susuyordunuz.Yaşlıların kuyruklarda öldüğü günleri chp li günleri bu millet unutmadı.Bir daha o günlere dönmeyeceğiz.Kendinize gulduruyorsunuz.

Alpar

12 Şubat 2017 15:34
Eskişehir basını belliki chp belediyesinden besleniyor bu yüzden bu haberleri yanlı verdiğini bu millet zaten biliyor.Ama konuşmuyor sadece seyrediyor.

ali baba

09 Aralık 2016 15:35
gülceğimi getittiriyon çünkü aşığa bagdat sorulmaz ak parti bu işin konpedanı.

yusuf

16 Kasım 2016 11:21
uslu er belli ki hiç dolaşmıyor eskişehiri bari kendını rezıl etme o vınçler calışmaları gorecek bı gozluk verınde oyle bol kepceden nara atmasın

bodos

12 Şubat 2016 10:54
akşam ne yediğini niye sormamış ilkokul öğrencisi gibi parmak kaldırmamıştır ki cevabını alamamış

nail boğday

11 Şubat 2016 22:28
cevap vermeye değer bulmamıştır.

özkan

12 Şubat 2016 08:50
boş işlerle uğraşan klasik chp.

vatan

03 Temmuz 2016 09:11
hastanede yatan teroristlere nasıl saglık hizmeti verildiginide sorması lazım cunku eskişehirden once onlar gelir siz once adam olun gelin ondan sonra size cevap verirler sizin gibi geri zekalılar olursa esk cok hizmet icin bekler
AÖF VAN'DA TANITILDI
AÖF VAN'DA TANITILDI
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Van Bürosu, tanıtım faaliyetleri kapsamında ‘Sınavsız ikinci üniversite’ kayıt çalışmalarına devam ediyor.
ÇAKIRÖZER DUYURDU BAKAN TALİMAT VERDİ
ÇAKIRÖZER DUYURDU BAKAN TALİMAT VERDİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’i telefonla arayarak, İŞKUR’un belediyeler arası yaptığı ayrımcılığın kaldırılması için talimat verdiğini söyledi.
BABASININ CANSIZ BEDENİNİ BULDU
BABASININ CANSIZ BEDENİNİ BULDU
Eskişehir'de bir kişi, babasını mesire alanında ölü olarak buldu.
KANYONDA EĞİTİM
KANYONDA EĞİTİM
Eskişehir'de eğitimlerine ara vermeyen Dorlion Arama ve Kurtarma Derneği (DAK) ekipleri kanyon geçişi ve su üstü arama kurtarma eğitimi yaptı.
YANGIN BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜ
YANGIN BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜ
Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi Yarımca Mahallesi yakınlarında çıkan orman yangını büyümeden söndürüldü. 
PORSUK'A AT DÜŞTÜ!
PORSUK'A AT DÜŞTÜ!
Eskişehir'de Porsuk Çayı'na düşen sahipsiz atı çevredeki vatandaşlar kendi imkanlarıyla kurtardı.
OKKAN'IN KORUMASI FETÖ'DEN TUTUKLANDI
OKKAN'IN KORUMASI FETÖ'DEN TUTUKLANDI
Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda tutuklanan 15 zanlıdan birinin, 16 yıl önce şehit düşen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın koruma ekibinde yer aldığı belirlendi.
ZEHİR TACİRLERİ YAKALANDI
ZEHİR TACİRLERİ YAKALANDI
Eskişehir'de uyuşturucu madde ticareti yapan kişilere yönelik düzenlenen operasyonda 3 şahıs gözaltına alındı.
BİT PAZARI DENETİMİ
BİT PAZARI DENETİMİ
Eskişehir'de bit pazarı olarak da adlandırılan ikinci el eşyaların satıldığı pazarda bulunan motosikletlere yönelik polis ekipleri tarafından uygulama yapıldı.