ÜRETİCİNİN BAYRAMI BURUK GEÇTİ

24 Ağustos 2018 18:05
ÜRETİCİNİN BAYRAMI BURUK GEÇTİ

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ziyaret ettiği kurban pazarında, hayvan yetiştiricilerinin sıkıntı ve taleplerini dinledi, bayramlarını kutladı.

Hayvancılık bitme noktasında

Türkiye'de hayvancılığın bitme noktasına geldiğine dikkat çeken Çakırözer, canlı hayvan ve kırmızı et ithal eden Türkiye'de yüksek girdi maliyetleri nedeniyle hayvan üreticisinin zor durumda olduğunu belirtti. Çakırözer “Üretici değil alın terinin karşılığını alamıyor, pazara getirdiği hayvanını satamıyor. Fiyatlar geçen yılla hemen hemen aynı olmasına rağmen kurbanlıklar pazarda kalıyor” dedi.

Masraf çoğaldı, fiyatlar aynı

Çakırözer, Hayvan Pazarı'nda kurbanlık hayvan yetiştiricileriyle bir araya gelerek sorunları dinledi. Yüksek girdi fiyatlarından dert yanan hayvan üreticileri, “Birkaç ay öncesinde 50 kilogramlık yemi 50 liraya alınıyorduk. Bugünkü fiyatı 70 lira civarında. Yüzde 40’a yakın bir artış var. Yonca yüzde 17, saman yüzde 29 oranında arttı. Buna rağmen kurban fiyatları geçen yılla hemen hemen aynı” dedi. Çakırözer, "Hem vatandan hem üretici Bayrama buruk giriyor” iye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Raif

25 Ağustos 2018 01:27
Yok yok hiç buruk geçmedi .Siz öyle olmasını istediğiniz için öyle geliyor size .Partiniz ve zihniyetiniz olumsuzluktan ve negatif enerjiden beslendiği için isteğiniz doğrultusunda konuşuyorsunuz.......!

Arya

25 Ağustos 2018 06:19
Yemin fiyatı artıyorda hayvanın fiyatı artmıyor sanki

gürcan

24 Ağustos 2018 23:22
bir kerede bereket versin deyin kazanmasa kimse yapmaz demekki kazanıyorsunuz günde 70 tl lik yemmi yiyiyo

ai

25 Ağustos 2018 19:04
60 yaşındayım her sene kurban satanlar hep zarar ettik diyorlar buruktu diyorlar arabanın iyisine ev desen en iyi yerde koca çiftlik yalan söylüyorlar çifçilerde aynı ben inanmıyorum yok gübre mazot yem pahalı diyorlar benim bildiğim zarar eden işi bırakır şükür yok

ömer

25 Ağustos 2018 14:11
işin sırrı şükürde. şükretmeyenin kazancı bereketli olmaz.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
Eskişehir'de yanarak feci şekilde can veren şahsın olayının arkasında cinayet çıktı.