ÜRETİCİNİN BAYRAMI BURUK GEÇTİ

24 Ağustos 2018 18:05
ÜRETİCİNİN BAYRAMI BURUK GEÇTİ

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ziyaret ettiği kurban pazarında, hayvan yetiştiricilerinin sıkıntı ve taleplerini dinledi, bayramlarını kutladı.

Hayvancılık bitme noktasında

Türkiye'de hayvancılığın bitme noktasına geldiğine dikkat çeken Çakırözer, canlı hayvan ve kırmızı et ithal eden Türkiye'de yüksek girdi maliyetleri nedeniyle hayvan üreticisinin zor durumda olduğunu belirtti. Çakırözer “Üretici değil alın terinin karşılığını alamıyor, pazara getirdiği hayvanını satamıyor. Fiyatlar geçen yılla hemen hemen aynı olmasına rağmen kurbanlıklar pazarda kalıyor” dedi.

Masraf çoğaldı, fiyatlar aynı

Çakırözer, Hayvan Pazarı'nda kurbanlık hayvan yetiştiricileriyle bir araya gelerek sorunları dinledi. Yüksek girdi fiyatlarından dert yanan hayvan üreticileri, “Birkaç ay öncesinde 50 kilogramlık yemi 50 liraya alınıyorduk. Bugünkü fiyatı 70 lira civarında. Yüzde 40’a yakın bir artış var. Yonca yüzde 17, saman yüzde 29 oranında arttı. Buna rağmen kurban fiyatları geçen yılla hemen hemen aynı” dedi. Çakırözer, "Hem vatandan hem üretici Bayrama buruk giriyor” iye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Raif

25 Ağustos 2018 01:27
Yok yok hiç buruk geçmedi .Siz öyle olmasını istediğiniz için öyle geliyor size .Partiniz ve zihniyetiniz olumsuzluktan ve negatif enerjiden beslendiği için isteğiniz doğrultusunda konuşuyorsunuz.......!

Arya

25 Ağustos 2018 06:19
Yemin fiyatı artıyorda hayvanın fiyatı artmıyor sanki

gürcan

24 Ağustos 2018 23:22
bir kerede bereket versin deyin kazanmasa kimse yapmaz demekki kazanıyorsunuz günde 70 tl lik yemmi yiyiyo

ai

25 Ağustos 2018 19:04
60 yaşındayım her sene kurban satanlar hep zarar ettik diyorlar buruktu diyorlar arabanın iyisine ev desen en iyi yerde koca çiftlik yalan söylüyorlar çifçilerde aynı ben inanmıyorum yok gübre mazot yem pahalı diyorlar benim bildiğim zarar eden işi bırakır şükür yok

ömer

25 Ağustos 2018 14:11
işin sırrı şükürde. şükretmeyenin kazancı bereketli olmaz.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.