Ünlü yıldız gelen tepkiler yüzünden rolünden vazgeçti

14 Temmuz 2018 16:06
Ünlü yıldız gelen tepkiler yüzünden rolünden vazgeçti

Scarlett Johansson, Rub & Tug filminden çekildiğini açıkladı...

Yönetmenliğini Rupert Sanders'ın yapacağı Rub and Tug filminde trans bir erkek birey olan Dante Tex Gill’i canlandıracağı açıklanan Scarlett Johansson, gelen tepkiler üzerine rolü bıraktığını açıkladı.

Scarlett Johansson, Ghost in the Shell filminde de Rupert Sanders ile çalışmıştı.

Scarlett Johansson geçtiğimiz hafta rolün kendisine verileceği açıklandıktan sonra gerek kendi hayranları gerekse LGBTİ dernekleri ve trans bireylerden çok sert tepkiler aldı.

LGBTİ aktivistleri bir trans birey rolünün gerçekten trans birey olan bir insan tarafından canlandırılması gerektiğini, bu rolü Scarlett Johansson'a vermenin etik olarak doğru olmadığını söyleyerek tepkilerini dile getirdiler.

Rol için Scarlett Johansson'un adının geçmesinden sonra herkes kızgınlığın ve tepkisini sosyal medya platformlarından paylaşıp güzel oyuncuyu adeta topa tuttu.

Variety'nin haberine göre bu tepkileri büyük bir ciddiyetle karşılayan oyuncu film projesinden çekildiğini açıkladı.

Trans bireylere ve eşcinsel topluluklara büyük bir sempati beslediğini açıklayan yıldız oyuncu verilen tepkileri haklı bulduğunu ve saygıyla karşıladığını söyleyerek rolü oynamaktan vazgeçtiği açıkladı.

Scarlett Johansson'un projeden ayrılmasıyla filmin akıbetinin ne olacağı ve rolü gerçekten trans bir oyuncunun oynayıp oynamayacağı ise henüz açıklığa kavuşmadı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
Eskişehir ve bölgeye değer katacak kentin yeni yaşam merkezi Cassaba Modern, 2018’in son çeyreğinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  TARİFELİ UÇUŞLAR  YENİDEN BAŞLASIN
TARİFELİ UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLASIN
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hasan Polatkan Havaalanı’nın yolcu ve kargo taşımacılığında daha işler hale getirilmesi ve tarifeli uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.