Ünlü yıldız gelen tepkiler yüzünden rolünden vazgeçti

14 Temmuz 2018 16:06
Ünlü yıldız gelen tepkiler yüzünden rolünden vazgeçti

Scarlett Johansson, Rub & Tug filminden çekildiğini açıkladı...

Yönetmenliğini Rupert Sanders'ın yapacağı Rub and Tug filminde trans bir erkek birey olan Dante Tex Gill’i canlandıracağı açıklanan Scarlett Johansson, gelen tepkiler üzerine rolü bıraktığını açıkladı.

Scarlett Johansson, Ghost in the Shell filminde de Rupert Sanders ile çalışmıştı.

Scarlett Johansson geçtiğimiz hafta rolün kendisine verileceği açıklandıktan sonra gerek kendi hayranları gerekse LGBTİ dernekleri ve trans bireylerden çok sert tepkiler aldı.

LGBTİ aktivistleri bir trans birey rolünün gerçekten trans birey olan bir insan tarafından canlandırılması gerektiğini, bu rolü Scarlett Johansson'a vermenin etik olarak doğru olmadığını söyleyerek tepkilerini dile getirdiler.

Rol için Scarlett Johansson'un adının geçmesinden sonra herkes kızgınlığın ve tepkisini sosyal medya platformlarından paylaşıp güzel oyuncuyu adeta topa tuttu.

Variety'nin haberine göre bu tepkileri büyük bir ciddiyetle karşılayan oyuncu film projesinden çekildiğini açıkladı.

Trans bireylere ve eşcinsel topluluklara büyük bir sempati beslediğini açıklayan yıldız oyuncu verilen tepkileri haklı bulduğunu ve saygıyla karşıladığını söyleyerek rolü oynamaktan vazgeçtiği açıkladı.

Scarlett Johansson'un projeden ayrılmasıyla filmin akıbetinin ne olacağı ve rolü gerçekten trans bir oyuncunun oynayıp oynamayacağı ise henüz açıklığa kavuşmadı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.
KAÇAK İÇKİ BASKINI
KAÇAK İÇKİ BASKINI
Eskişehir'de, 122 litre kaçak içki ele geçirildi.  
PALMİYELER KALDIRILIYOR
PALMİYELER KALDIRILIYOR
Eskişehir'de, yaz mevsiminde kentin caddelerini ve parklarını süsleyen palmiye ağaçları ile zakkumlar, havaların soğumasıyla toplanarak bakım için seralara götürüldü.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.
DRİFT YAPTI CEZAYI YEDİ
DRİFT YAPTI CEZAYI YEDİ
Eskişehir'de, alkollü kullandığı aracıyla drift yaptığı belirlenen sürücüye toplam 9 bin 521 lira ceza uygulandı.