ÜNİVERSİTELİ ÇOK DERTLİ

Son Güncelleme : 20 Aralık 2018 13:12
ÜNİVERSİTELİ ÇOK DERTLİ

Sakarya istihbarat servisi Anadolu Üniversitesi öğrencilerine kent içinde ve üniversitede yaşadıkları sorunları sordu.

Aylin Maraşlı: Okuldae ring hattınıın olmaması çok büyük sorun ve yemekhane yetersiz. Bu şehirde yaşamaktan çok memnunum. Sadece kiralar çok yüksek.

Akın Koç: Kütüphane ve devlet yurtları yetersiz. Eskişehir'de de en büyük sorun ulaşım. Otobüsler hep dolu geliyor, binemediğimiz zamanlar oluyor.

Büşra Hacıoğlu: Devlet yurtları yetersiz. Kalacak başka yerler bulmak zorundayız. Öğrenciler yeterince desteklenmiyor. Şehirde de altyapı sorunu var.

Fatih Kotil: Yemekhane ve yurtlar yetersiz. İnsanlar farklı yerlerde kalmaya mecbur bırakılıyor. Eskişehir'de ulaşım ve altyapı sorunu dışında problem yok.

Elmira Azizkhanlı: Kütüphanede oturma yeri az. Özellikle sınav dönemlerinde yer bulamakta sıkıntı yaşıyoruz. Kampüsteki ürünlere gittikçe zam geliyor.

Kadir Şeboy: Bizim bölümde pratik bilgi eksik çok fazla teoriik bilgi var. En büyük eksiklerimizden biri bu. Evlerin ve özel yurtların kiraları çok fazla.

Aysucan Aydın: KYK yurtları yeterli değil ve yerleri çok kötü. Yurtta kalırken sık sık taciz olayıyla karşılaşıyorduk. Eskişehir'de ulaşım dışında sorun yok.

Ertan Korkmaz: Kütüphane kitaplar konusunda yeterli fakat fiziki olarak yetersiz. Yurtların şehir dışında olması çok sıkıntılı. Şehirde sadece ulaşım sorunu var.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

20 Aralık 2018 09:57
Kiraların yüksekliğinden şikayetciler haklılar. Ama birde öğrencinin yaşadığı binalardaki insanlara sizleri sorsak neler neler derler hepimiz biliyoruz. Bu yüzden herkes öğrenciye ev vermez, verende haliyle yüksek kiralama yapıyor. çünkü öğrenci evden cıktığında ne duvar kalır nede dolap :) Ulaşım ve alt yapı sorunu zaten şehrimizin yıllardır kangren olmuş sorunları. Büyükşehir mevcut caddeleride tranvay ile daralttı artık trafik cilesi 5 katlanacak.

reyhan güler

20 Aralık 2018 09:50
görüyorsunuz.....sorunlar yurt kütüphane ve büyükşehir belediyesinin sorumluluğunda olan sorunlar......hepsi ulaşımdan ve alt yapı sorunundan bahsetmiş......

Arya

20 Aralık 2018 18:26
Kiralar sadece Eskişehir' de değil, Türkiye' nin her yerinde böyle yüksek artık

öğrenci

23 Aralık 2018 22:36
Tunceli'den geldim burada 3. yılım. yerel kültür olarak ta genel olarak ta kendi kültürüme yakın buluyorum özellikle yaşlı teyzelerin giydiği şalvar v.s ayrıca üniversite okunacak kesinlike çok az şehirden birisidir Eskişehir kira konusunda biraz yüksek olsa da birçok kentten daha uygun bu şehir güzel

Erdem

21 Aralık 2018 07:14
Bir bakışta 16 yaşında bile değil şehrin alt yapı sorunundan bahsediyor :)))) altyapının ne olduğunu Büşra Hacıoğluna öğretmek lazım...Her yer tranvay adam kalımış ulaşın sorun diyor bi yürü git...

HEPSİ AK TROL MIŞ

20 Aralık 2018 19:47
birisi bu öğrencilerin hepsinden AK TROL ler deyip geçiştiriyor , aşşalıyor bu öğrenciler sayesinde cahepe hep seçim kazandı bu şehirde , öğrencilerden de umudu kesmişler .

halil

20 Aralık 2018 10:22
Otobüsler hep dolu geçiyor, ulaşım sıkıntısı var diyor. Yok böyle bir şey. Otobüsler tramvaylar boş, köpekler bile koltukta dikilip seyahat ediyor. Her yer yeşil ışık, Tramvaylar batçıklardan girip çıkıyorlar. Trafiğe hiç etkisi yok. Kısaca bu öğrencilerin hepsi dışarıdan gelen AKP trolleri.

Vatandaş

20 Aralık 2018 08:49
Sakarya istaihbarat servisi !!! bilinen yaralara el atmış. Ama çözüm yeri belli Üniversitenin Rektörlüğü ve Büyük ŞehirBelediyesinin bildiği, yapacağı şeyler. Ama böyle modern bir Avrupa Başkentinin böyle modern Üniversitesi ve BŞBelediyesi yaparmı??? Tabiki yapmaz.

cemal

20 Aralık 2018 13:18
Kiralar Eskişehir'de Büyükşehirler arasında ortalamanın çok altında kalır. Ulaşım ise, Tüm Türkiye de büyükkentlerde her zaman sıkıntılıdır. Eskişehirin ferahlığını hiç bir kentte bulamazssınız...!

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama