ÜNİVERSİTELERDE DAĞINIK YAPI VAR

Son Güncelleme : 06 Ekim 2017 17:10
ÜNİVERSİTELERDE DAĞINIK YAPI VAR

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin 2017-2018 Akademik Yılı Açılışı, Eski Milli Eğitim, Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı'nın ilk dersi vermesiyle başladı.

ılışta konuşan Avcı, çağa ayak uydurmanın son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Avcı, "Zamanın ruhu' diye bir tabir var toplumsal konuları karşılıklı olarak belirliyor askeriye, maliye, ilmiye ona göre biçimleniyor. Bu biçimlendirmeler çağdan çağa değişiyor. Günümüzde bu değişimin hızı çok arttı. Teknolojinin gelişimiyle ivme kazanıyor. Artık eskisi gibi insanlar hayata atıldıkları meslekle emekli olmuyorlar. Teknolojinin gelişimiyle pek çok ara elemana veya uzmana ihtiyaç bırakmayarak makinelerle, bilgisayarla yapılacağı bir döneme girdik. Bu değişim ve gelişime ayak uydurmamız gerekiyor" dedi.

YÖK yasası


Üniversitelerin dağınık yapısına değinen Avcı, " Türkiye'de bugün üniversite düzenin temelinde biliyorsunuz 1982 yürürlüğe giren YÖK Yasası ve merhum İhsan Doğramacı'nın yaptığı düzenlemeler var daha sonra o düzenlemeler muhtelif revizyonlardan geçti. YÖK yasası 30'un üstünde değişikliği uğradı ve artık başlangıçta var olduğunu var sayabileceğimiz o iç bütünlüğünü de tutarlığını yitiren bir dağınıklık ortaya çıktı" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle