ÜLKELERİNE GİDİYORLAR

27 Mayıs 2018 23:33
ÜLKELERİNE GİDİYORLAR

Ramazan bayramını ülkelerinde geçirmek için 74 bin Suriyeli kayıt yaptırdı. Şimdiye kadar 10 bini aşkın Suriyeli Kilis'in Öncüpınar sınır kapısından ülkesine gitti.

  • Ramazan bayramını ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler Kilis'te Öncüpınar sınır kapısı önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 74 bin Suriyeli bayramı Suriye'deki yakınlarının yanında geçirmek için online randevu aldı. Yaklaşık 10 bini aşkın Suriyeli Kilis'ten ülkesine gitti.
  • Suriyeliler 13 Haziran'a kadar Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab bölgelerine gidebilecek. Suriyelilerin işlemleri Göç İdaresi İl Müdürlüğü, jandarma ve polis ekiplerinin nezaretinde tamamlandı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Osman

28 Mayıs 2018 10:02
Suriye Türkiye yakın sınır olduğundan bu bayramlaşma senelerdir var geçmiş haberlerde gazetelerde görürüz bunları sınırda birbirine akrabalar orada yaşayanlar.yalnız burada hint fakiri gibi gezip dolaşan işe yaramayan devletten gelen yardımlarLA geçinen kitle inşallah giderde geri gelmez.ösoya orada ülkesini savunan suriye için mücadele veren kitlelere katılsınlar mücadeleye destek versinler.türkiyenin bizimde hazinemiz yok hepimiz incecik akan suyun başında gibiyiz su az bekleyen çok.yeter gari bu kadar misafirlik ilelebet böyle türkiyenin sırtına kambur olmasınlar.gitsinler gelmesinler.vatanlarına sahip olsun düzeni sağlasınlar.

MADEM ORASI BAYRAMLIK YER

28 Mayıs 2018 08:05
O ZAMAN NEDEN GERİ GELİYOR BUNLAR ????