ÜLKELERİNE GİDİYORLAR

27 Mayıs 2018 23:33
ÜLKELERİNE GİDİYORLAR

Ramazan bayramını ülkelerinde geçirmek için 74 bin Suriyeli kayıt yaptırdı. Şimdiye kadar 10 bini aşkın Suriyeli Kilis'in Öncüpınar sınır kapısından ülkesine gitti.

  • Ramazan bayramını ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler Kilis'te Öncüpınar sınır kapısı önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 74 bin Suriyeli bayramı Suriye'deki yakınlarının yanında geçirmek için online randevu aldı. Yaklaşık 10 bini aşkın Suriyeli Kilis'ten ülkesine gitti.
  • Suriyeliler 13 Haziran'a kadar Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab bölgelerine gidebilecek. Suriyelilerin işlemleri Göç İdaresi İl Müdürlüğü, jandarma ve polis ekiplerinin nezaretinde tamamlandı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Osman

28 Mayıs 2018 10:02
Suriye Türkiye yakın sınır olduğundan bu bayramlaşma senelerdir var geçmiş haberlerde gazetelerde görürüz bunları sınırda birbirine akrabalar orada yaşayanlar.yalnız burada hint fakiri gibi gezip dolaşan işe yaramayan devletten gelen yardımlarLA geçinen kitle inşallah giderde geri gelmez.ösoya orada ülkesini savunan suriye için mücadele veren kitlelere katılsınlar mücadeleye destek versinler.türkiyenin bizimde hazinemiz yok hepimiz incecik akan suyun başında gibiyiz su az bekleyen çok.yeter gari bu kadar misafirlik ilelebet böyle türkiyenin sırtına kambur olmasınlar.gitsinler gelmesinler.vatanlarına sahip olsun düzeni sağlasınlar.

MADEM ORASI BAYRAMLIK YER

28 Mayıs 2018 08:05
O ZAMAN NEDEN GERİ GELİYOR BUNLAR ????
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor. 
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi.