ULAŞIM ZAMMI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

12 Eylül 2018 16:18
ULAŞIM ZAMMI  GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Tüketiciyi Koruma Derneği Şube Başkanı Av. Dilek Gündoğan, Eskişehir'de ulaşıma yapılan zamma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tüketicinin zamlara karşı zorlandığını ifade eden Gündoğan, “UKOME’nin bu kararı ile toplu taşıma ücretlerine yüzde 25-30 arasında zam gelmiş oldu. Tüketiciler ulaşıma gelen bu zamla ekonomik olarak biraz daha sıkıntıya düşerken okulların açılması ile öğrencilerde maddi anlamda mağdurluk olacaktır. Üretim ve hizmet şartlarında meydana gelen her olumsuz durumun faturasını tüketiciler ödemektedir. Bu sebeple ulaşıma yapılan zammı doğru bulmuyor tüketiciler adına yeniden gözden geçirilmesini ve kaldırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

X bey diyeceksiniz

12 Eylül 2018 17:17
Herşeye zam geliyor , bence öncelikle milletvekili sayısı ve lüks tüketen iktidar tayfasının, kamunun özel harcamaları gözden geçirilmeli. Her ile 1 milletvekili neyinize yetmiyor ? Hiç bir işveren , çalışmayan işçiye maaş vermezken ne yazık ki mecliste ve devlette bu böyle değil. Altına araba , cebine para , en güzel hastahanede yedi sülale tedavi vs vs... Sözde vekil bunların hepsi , ama bunu söyleyincede İTİBARDAN TASARRUF OLMAZ diyorlar. Hadi bu millet hesap soramıyor ama , Allah bu haramların hesabını sorar elbet.

Vatandaş

12 Eylül 2018 16:44
Ezberlenmis krlimeler yerine: Eskişehir de mesafelerin kisa olduguna vurgu yapilsa. Tarifelerin kademelendirilmesi gerektiği anlatilsa keske

Es es

13 Eylül 2018 06:16
Her şeye zam geliyor eyvallah da bu özel halk söferleri ve dolmuş şöferlerı de evine ekmek götürüyor mazot olmuş 6 belki 7 de olcak bu adamlar evlerini nasıl gecindircekler karın tokluğuna yaşıyorlar hemen siz zam alınca bişey yok onlar alınca tepki üreticiyide düşünmek lazım mazot araba masrafı vb. Şeyler empati kurmamız lazım lütfen eğer kısa adımsa yürüyebilirsiz ulaşım araçlarına binmenize gerek yok.

50 kuruş

13 Eylül 2018 08:54
50 kuruş birden zam yaparken birde tramvayların haline baksın belediye başkanı ve diğer yetkililer...PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR AÇILINCA tramvaylara YİNE binilemeyecek VE inilemeyecek... BELEDİYEYE sesleniyorum... buna acil çözüm bulunsun... ZAM yapıyorsanız SORUNLARI DA ÇÖZMENİZ gerekir...

mustafa

13 Eylül 2018 08:51
Millet 100 km yolu 3,5 gider biz 5 km yolu 3,5 gidiyoruz. Bunların ikisi de Büyükşehirin araçları birinde zarar büyük, diğerinde de başkasının zararını ödeyen mahsun Eskişehir halkı. İlçelere giden araçlara 3 kart ücreti olması lazım. Birde bu 65 üstü yaşlılarımız var. Onlara da bir düzenleme lazım. Sabah 08:00-10:00 ve akşam 16:00 -18:00 arası ücretli olsun. Diğer saatlerde bedavaya devam. En kalabalık saatlerde birde onlar çıkıyor kızıma gidiyorum, güne gidiyorum, ekmek almaya çarşıya giden var. İş saatleri dışında isterse hiç inmeden dolaşsınlar.

Aras

12 Eylül 2018 19:24
Gözden geçirilmeli değil, tamamen iptal edilmeli. Hizmet yok, zam var ne güzel dünya.

lazım

12 Eylül 2018 19:51
eskişehirde heykel sayısı çok yetersiz. daha fazla heykel yapılabilmesi için böyle zamlar yapılmalı bence az bile olmuş. ikinci üçüncü operayı 5 tane daha senfoni istiyoruz. ayrıca eskişehirspor umarım kapanırda ikide bir büyükşehir belediyesi rahatsız edilmez. heykel opera senfoni istiyoruz tüm belediye hizmetlerine bol bol zam yapılsın.

Halil Toksöz

13 Eylül 2018 01:27
Bu zam az bile, önce şu beleşcileri kaldırın. 65 yaş üstü beleşcilerini, işleri güçleri yok bir Tepebaşı oradan Oto terminali, yaşlıdan geçilmiyor yeter yeter.

otogar opera hattı önemli

12 Eylül 2018 16:36
büyükerşenin giderayak yaptığı zam geri alınmalı , ankara gibi bizimde su faturaları indirilmeli . sosyal belediyecilik anlayışını onlar çok daha iyi bilir .