UĞUR MUMCU ŞARKILARLA ANILDI

25 Ocak 2018 16:00
UĞUR MUMCU ŞARKILARLA ANILDI

Odunpazarı Belediyesi, 25 yıl önce katledilen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu anma programları dahilinde YKSM’de Sadık Gürbüz Konseri düzenledi. Uğur Mumcu’yu Anma Konseri’nde duygu dolu anlar yaşandı.

Odunpazarı Belediyesi, Uğur Mumcu Parkı’nda yer alan Mumcu’nun bombalı saldırıya uğradığı “06 YR 245” plakalı aracının sergilendiği anıtın önünde gerçekleştirilen anma töreninin ardından Sadık Gürbüz Uğur Mumcu’yu Anma Konseri düzenledi. Konserine Azeri Halk Türküsü olan “Ana Öğüdü” ile başlayan Sadık Gürbüz, konser sırasında sık sık barış ve kardeşlik vurgusu yaptı. Konser sonunda Sadık Gürbüz ve sanatçı arkadaşlarına çiçek takdim eden Kazım Kurt, Uğur Mumcu’nun katledilmesinin ardından 25 yıl geçtiğini belirtti.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

YILMAZ DENİZ

27 Ocak 2018 11:05
Uğur mumcuyu anlayabildiğimiz ölçüde ilerliyebiliriz!

honlu

26 Ocak 2018 15:40
hizmet denilen şeyin bugünkü tanımı malesef kaldırım, köprü, yol .... gibi şeylerden ibaret. halkın AYDINlanması uğruna şehit olacağını bile bile korkusuzca yazılar yazan, konferanslar veren cumhuriyet tarihimizin en büyük AYDINlarından merhum uğur mumcu yu, güzelim ülkemizin geçmişte, günümüzde ve hatta türk milletinin var olduğu sürece savaş verdiği ve vereceği CAHİLlikleri bundan 30 sene öncesinden görüp bizleri uyardığı halde, malesef bizlerin gerekli önlemi almadığımızdan kürdistan sorunu, fetö sorunu, nurö sorunu, sülo sorunu gibi ardı arkası kesilmeyecek nice sorunları, eğer böyle AYDINların yazmış olduğu bir tane kitabı okumadıysan nasıl göre(MEYE)ceksin ??

serap öz

25 Ocak 2018 17:48
nezaman şehitlerimiz için mevlüt okutacaksınız? yada bir etkinlik düzenleyeceksiniz??

Yalcin

25 Ocak 2018 22:14
Merhum uğur mumcu bu ülke için ne yaptı ki ne verdi ki neyini anacağız bana yaptığı bi tane hizmeti gösterin bende anayım merhumu
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.