TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

15 Nisan 2018 17:47
TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

Tepebaşı Belediyesi tarafından Aşağı Söğütönü Mahallesi’nde bulunan Yaşam Köyü’nde enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kullanımında örnek uygulamalarda sona yaklaşılıyor.

Projemizle gurur duyuyoruz

Avrupa Birliği Komisyonu’ndan hibe almaya hak kazanılan Remourban - Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi, uygulandığı Yaşam Köyü’nde birçok kurum ve kuruluşun temsilcilerine teknik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş “ Şuan projemizin yüzde 80-85’lik bir kısmı bitmiş durumda uygulama olarak. Bugüne geldik, tabi gururluyuz” dedi.

Enerji tasarrufu sağlanacak

Projenin Haziran ayı sonunda bitirilmesi tahmin ediliyor. Yaşam Köyü içerisindeki binaların hepsi enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kullanımı açısından Türkiye’ye örnek teşkil edecek türde binalar olacak. Binaların içine yerleştirilen özel cihazlarla hem enerji tasarrufu sağlanacak hem de binanın kullandığı enerji merkezden takip edilecek. Aynı zamanda binaların üzerine yerleştirilen güneş panelleri ile güneş enerjisinden yararlanılarak, temiz enerji üretimi sağlanacak.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

16 Nisan 2018 15:35
doğaya ne kadar zararı var hiç araştırdınızmı maliyeti ne güneş enerjisini nasıl depolamayı düşünüyorsunuz jel aküler bulunduğu yere ne kadar asit salgılıyor karbonmonoksitten kurtulalım derken asitle zehirlenmeyelim

vatan

16 Nisan 2018 09:33
Güneş enerji sisteminde kullanılan cihazların % kaçı yerli ????

Cengiz birsen

16 Nisan 2018 09:26
Çevreci bir iş yapıyorsunuz ama görüntü kirliliğine bakınız. Bir işi düzgün yaparken başka işi bozuyoruz. Bu iş yapılacaksa biraz estetik yapılmalıydı. Derme çatma üzerine güneş panelleri konulmuş. Gidin yurt dışında bu iş nasıl yapılıyor görün. Ya çatıyı panele göre ya paneli çatıya göre yapmalı.

ilçeli

16 Nisan 2018 01:11
köylerde ilçelerde bile çatılarda güneş panelleri var kırsalda çalışanlar telefonlarını güneş panelleriyle şarj ediyorlar belediyenin sayılı binada çok az güneş panelleri var belediyeler kendi ilçelerinin enerjisini karşılayacak şekilde güneş enerjisi sistemini kurmalılar
BASKIN SEÇİM
BASKIN SEÇİM
Emek Partisi (EMEP) İl Sekreteri Yahya Kaya seçimlerin erkene alınması ile ilgili basın açıklaması yaptı.
23 NİSAN KONSERİ
23 NİSAN KONSERİ
Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Çocuk ve Gençlik Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri ile bayram coşkusunu marş ve şarkılarla yaşattı.
GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
Hilal Otomativ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklar için etkinlik düzenledi. Gönüllerince eğlenen çocuklara Hilal Otomativ personelleri ve çocukların aileleri de eşlik etti.
DENEYLERLE ÖĞRENDİLER
DENEYLERLE ÖĞRENDİLER
Eğitim Sen Şubesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle sendika binasında çocuklar için düzenlediği atölyelerde, minikler deneyler öğrendi.
SENFONİ BÜYÜLEDİ
SENFONİ BÜYÜLEDİ
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu genç piyano sanatçısı Gökhan Aybulus oldu. Eskişehirli Gürer Aykal’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde ünlü piyanist ayakta alkışlandı.
SOKAK ORTASINDA BIÇAKLI KAVGA
SOKAK ORTASINDA BIÇAKLI KAVGA
Vişnelik Mahallesi Yenibahçeler Sokak'ta çıkan bıçaklı kavgada bir kişinin yaralandı.
MİNİKLERİN ATATÜRK SEVGİSİ
MİNİKLERİN ATATÜRK SEVGİSİ
Eskişehir Şeker İlkokulunda eğitim gören öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti. Bayraklarla Ata'nın huzuruna giden öğrencilerin Atatürk sevgisi görmeye değerdi.
UYUŞTURUCUYA DİKKAT ÇEKTİLER
UYUŞTURUCUYA DİKKAT ÇEKTİLER
Ülkü Ocakları Eskişehir İl Başkanlığı uyuşturucu ve madde bağımlılığına dikkat çekmek için "Cehalet" adlı tiyatro oyunu seriledi.
KUTUPLAŞMANIN FAYDASI YOK
KUTUPLAŞMANIN FAYDASI YOK
Demokrat Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Şükrü Ketenci haftalık pazar toplantısında konuştu. Ketenci "16 Nisan referandumundan sonra Türkiye'de siyasi iklim değişerek iki kutupluluk oluştu. İki kutupluluğun Türkiye'ye faydası yok" dedi.