TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

15 Nisan 2018 17:47
TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

Tepebaşı Belediyesi tarafından Aşağı Söğütönü Mahallesi’nde bulunan Yaşam Köyü’nde enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kullanımında örnek uygulamalarda sona yaklaşılıyor.

Projemizle gurur duyuyoruz

Avrupa Birliği Komisyonu’ndan hibe almaya hak kazanılan Remourban - Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi, uygulandığı Yaşam Köyü’nde birçok kurum ve kuruluşun temsilcilerine teknik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş “ Şuan projemizin yüzde 80-85’lik bir kısmı bitmiş durumda uygulama olarak. Bugüne geldik, tabi gururluyuz” dedi.

Enerji tasarrufu sağlanacak

Projenin Haziran ayı sonunda bitirilmesi tahmin ediliyor. Yaşam Köyü içerisindeki binaların hepsi enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kullanımı açısından Türkiye’ye örnek teşkil edecek türde binalar olacak. Binaların içine yerleştirilen özel cihazlarla hem enerji tasarrufu sağlanacak hem de binanın kullandığı enerji merkezden takip edilecek. Aynı zamanda binaların üzerine yerleştirilen güneş panelleri ile güneş enerjisinden yararlanılarak, temiz enerji üretimi sağlanacak.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

16 Nisan 2018 15:35
doğaya ne kadar zararı var hiç araştırdınızmı maliyeti ne güneş enerjisini nasıl depolamayı düşünüyorsunuz jel aküler bulunduğu yere ne kadar asit salgılıyor karbonmonoksitten kurtulalım derken asitle zehirlenmeyelim

vatan

16 Nisan 2018 09:33
Güneş enerji sisteminde kullanılan cihazların % kaçı yerli ????

Cengiz birsen

16 Nisan 2018 09:26
Çevreci bir iş yapıyorsunuz ama görüntü kirliliğine bakınız. Bir işi düzgün yaparken başka işi bozuyoruz. Bu iş yapılacaksa biraz estetik yapılmalıydı. Derme çatma üzerine güneş panelleri konulmuş. Gidin yurt dışında bu iş nasıl yapılıyor görün. Ya çatıyı panele göre ya paneli çatıya göre yapmalı.

ilçeli

16 Nisan 2018 01:11
köylerde ilçelerde bile çatılarda güneş panelleri var kırsalda çalışanlar telefonlarını güneş panelleriyle şarj ediyorlar belediyenin sayılı binada çok az güneş panelleri var belediyeler kendi ilçelerinin enerjisini karşılayacak şekilde güneş enerjisi sistemini kurmalılar