TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

15 Nisan 2018 17:47
TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

Tepebaşı Belediyesi tarafından Aşağı Söğütönü Mahallesi’nde bulunan Yaşam Köyü’nde enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kullanımında örnek uygulamalarda sona yaklaşılıyor.

Projemizle gurur duyuyoruz

Avrupa Birliği Komisyonu’ndan hibe almaya hak kazanılan Remourban - Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi, uygulandığı Yaşam Köyü’nde birçok kurum ve kuruluşun temsilcilerine teknik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş “ Şuan projemizin yüzde 80-85’lik bir kısmı bitmiş durumda uygulama olarak. Bugüne geldik, tabi gururluyuz” dedi.

Enerji tasarrufu sağlanacak

Projenin Haziran ayı sonunda bitirilmesi tahmin ediliyor. Yaşam Köyü içerisindeki binaların hepsi enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kullanımı açısından Türkiye’ye örnek teşkil edecek türde binalar olacak. Binaların içine yerleştirilen özel cihazlarla hem enerji tasarrufu sağlanacak hem de binanın kullandığı enerji merkezden takip edilecek. Aynı zamanda binaların üzerine yerleştirilen güneş panelleri ile güneş enerjisinden yararlanılarak, temiz enerji üretimi sağlanacak.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

16 Nisan 2018 15:35
doğaya ne kadar zararı var hiç araştırdınızmı maliyeti ne güneş enerjisini nasıl depolamayı düşünüyorsunuz jel aküler bulunduğu yere ne kadar asit salgılıyor karbonmonoksitten kurtulalım derken asitle zehirlenmeyelim

vatan

16 Nisan 2018 09:33
Güneş enerji sisteminde kullanılan cihazların % kaçı yerli ????

Cengiz birsen

16 Nisan 2018 09:26
Çevreci bir iş yapıyorsunuz ama görüntü kirliliğine bakınız. Bir işi düzgün yaparken başka işi bozuyoruz. Bu iş yapılacaksa biraz estetik yapılmalıydı. Derme çatma üzerine güneş panelleri konulmuş. Gidin yurt dışında bu iş nasıl yapılıyor görün. Ya çatıyı panele göre ya paneli çatıya göre yapmalı.

ilçeli

16 Nisan 2018 01:11
köylerde ilçelerde bile çatılarda güneş panelleri var kırsalda çalışanlar telefonlarını güneş panelleriyle şarj ediyorlar belediyenin sayılı binada çok az güneş panelleri var belediyeler kendi ilçelerinin enerjisini karşılayacak şekilde güneş enerjisi sistemini kurmalılar
ZEHİR SANTRALİNİ YAPTIRMAYACAĞIZ
ZEHİR SANTRALİNİ YAPTIRMAYACAĞIZ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemin ilk grup toplantısı sonrasında Eskişehirli kadınları makamında ağırladı. Termik santralin gündeme geldiği ziyarette konuşan Kılıçdaroğlu, “Bu zehir santralini yaptırmayacağız” dedi.
KOBİ'LERE MÜJDE
KOBİ'LERE MÜJDE
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu yakın zamanda KOBİ Bölgesindeki firmaların enerji kapasitelerinin artışı yönündeki talepleri göz önünde bulundurarak büyük bir yatırıma imza attı.
İLÇELERE İNCELEME ZİYARETİ
İLÇELERE İNCELEME ZİYARETİ
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge İlçelerdeki Sağlık Kuruluşlarında inceleme yaptı.
SÖZLER ANLAMSIZ KALIYOR
SÖZLER ANLAMSIZ KALIYOR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Çorlu’daki tren kazasında 2 kızını ve 2 torununu kaybeden Remzi Güvenç’i ziyaret etti. Karacan “Sözlerin anlamsız kaldığı noktadayız” dedi.
YOLLAR BAKIMDA
YOLLAR BAKIMDA
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, merkez ve kırsal bölgelerde bulunan cadde ve bulvarlarda asfalt kaplama çalışmalarına devam ediyor.
GIDA SEKTÖRÜNE EĞİTİM MÜJDESİ
GIDA SEKTÖRÜNE EĞİTİM MÜJDESİ
Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen gıda sektöründe çalışanlara ve işyeri sahiplerine mesleki eğitim ve belge vereceklerini belirtti.
KARDEŞ DESTEĞİ
KARDEŞ DESTEĞİ
Mihalgazi Belediyesinin kardeş belediyesi İstanbul Ümraniye Belediyesince Mihalgazi ilçe merkezinde bulunan İstanbul ve Atatürk caddelerinde yenileme çalışmalarına başlandı.
BİLİMSEL ÇALIŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ
BİLİMSEL ÇALIŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ
Vali Özdemir Çakacak, Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Ender Kelleci ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.
KIBRIS'TA FACİA: ÖLÜ VE KAYIPLAR VAR
KIBRIS'TA FACİA: ÖLÜ VE KAYIPLAR VAR
KKTC Yeni Erenköy sahiline 16 mil uzaklıkta bir mülteci gemisi battı. İlk belirlemelere göre 16 mültecinin cansız bedenin ulaşıldı.

EN SON HABERLER