Türkiye'nin beyaz cenneti

Son Güncelleme : 20 Temmuz 2018 10:07
Türkiye'nin beyaz cenneti

Türkiye'nin önemli sulak alanlarından biri olan ve biyolojik çeşitliliğin korunması açısından büyük önem taşıyan Tuz Gölü, doğal güzelliğiyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Burası, dağlardan süzülen suların Konya Havzası'nda birikmesiyle oluşan Tuz gölü. Anadolu'nun insan eli değmemiş en büyük bölgelerinden biri.

Gündüzleri güneşten, geceleri soğuktan kavrulan bu uçsuz bucaksız topraklara su, tuz ve çamur can veriyor

Temmuz ayında büyük ölçüde kuruyarak adeta tuzdan çölü andıran göl, tuzda yürüyerek negatif elektriğini atmak için Ankara ve diğer çevre illerden gelen misafirlerini ağırlıyor.

Ankara'dan güney kentlerine tatile giden tatilcilerin uğrak yerleri arasında yer alan Tuz Gölü'nün hayranları arasında çok sayıda yabancı turist de yer alıyor.

Tuz Gölü'nü ziyaret edenler özellikle gün doğumu ve gün batımına yakın saatleri seçiyor.

Ziyaretçiler arasında gelin ve damatlar dikkat çekerken, Tuz Gölü'ne gelen binlerce kişi bu güzel manzarada fotoğraf çekiliyor.

Sıcaklıkların arttığı Temmuz ayında, tuzun üzerindeki suyun çekildiği gözlemlenirken, ziyaretçiler çıplak ayaklarıyla tuzun üzerinde yürümeyi de ihmal etmedi.

Tuz Gölü'nü ziyaret eden kişilerin, burada satılan tuzdan üretilmiş krem ve losyon gibi ürünlere de yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle