Türkiye'den İzlanda'ya 'Milli Takım' notası

Son Güncelleme : 10 Haziran 2019 11:06
Türkiye'den İzlanda'ya 'Milli Takım' notası

Türkiye, A Milli Futbol Takımının Keflavik Havalimanında maruz kaldığı muamele nedeniyle İzlanda'ya durumu kınayan nota verdi.

Türkiye, A Milli Futbol Takımı'nın İzlanda'da havaalanında gördüğü olumsuz muameleyi kınayan ve konuya ilişkin ek güvenlik tedbirlerinin alınmasını talep eden nota verdi.

A Milli Futbol Takımı'nın 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda İzlanda ile yapacağı karşılaşma öncesinde Keflavik Havalimanı'na gelen Milli Takım kafilesinin, ülkeye girişleri sırasında İzlandalı yetkililer tarafından gördüğü muameleye ilişkin Türkiye'nin Oslo Büyükelçiliği aracılığıyla İzlanda'ya durumu kınayan nota verildi. Notada, A Milli Futbol Takımı'nın ülkeye girişi sırasında İzlandalı yetkililer tarafından uzun süre pasaport kontrolünde bekletilmesine, eşyalarının detaylı aranmasına ve milli futbolculara yönelik saygısız ve saldırgan tavırlara dikkat çekildi. Notada, A Milli Futbol Takımı'na yönelik muamele kınandı ve ek güvenlik tedbirlerinin alınması talep edildi. Ayrıca Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman, Türkiye'nin rahatsızlığını vurgulamak ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak üzere İzlanda'ya doğru yola çıktı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Faik

11 Haziran 2019 08:33
İflas etmiş bir ülke. Mantalitesi de bu kadar olur işte. Ancak bunu abartıp, politik malzeme çıkarmaya da gerek yok. Onlar geldiğinde havaalanında aynı muameleyi yaparsın olur biter. Ordaki bir çocuğun fırça olayını fazla büyüttük.

Altay Tokat.

11 Haziran 2019 06:57
Vay beeee,nede MiLLi bir hukumetimiz varmista haberimiz yokmusss dogrusu mahcub etti bizleri :))) Ulan ABD,Turkiye Cumhuriyet'i Devleti'ni YIKMAK icin Suriye'ni kuzeyinde olusturdugu PKK/PYD'en olusan guclere Adana,Incirlik hava ussunude kullanarak 24000 TIR dolusu silah ve muhimmati yigdi ,bu TIK diyemediler ama Izlandaya NOTA :))) Izlanda'ya NOTA veren kisi bir zamanlar ayni ABD Turk askerine cuval gecirdiginde "NOTA verilecekmi ?" diyen gazeteciye ," Ne notasi,muzik noyasimi" deme zavalliliginida gostermisti !!.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama