TÜRKİYE TARIMA MUHTAÇ

Son Güncelleme : 18 Aralık 2018 15:12
TÜRKİYE TARIMA MUHTAÇ

Ulusal Hububat Konseyi (UHK) 8. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı Konya Ticaret Borsası (KTB) konferans salonunda gerçekleştirildi.

Stratejik ürün

Genel kurulda, stratejik bir ürün olan hububatın önemine dikkat çekildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan “Türkiye tarıma muhtaçtır, tarım sektörü dünyanın en stratejik sektördür. Bundan asla vazgeçemeyiz. Dünyanın en büyük tarımsal üretim ve ticaret şirketlerine ve Avrupa Birliği dayatmalarına Türk tarımını teslim edemeyiz” dedi.

Çiftçi vazgeçiyor

Zeydan, “Akaryakıt, gübre, ilaç da yaşanan artış ve bunların buğday fiyatlarına yansımaması nedeniyle buğday üretiminden çiftçi kısmen de olsa vazgeçiyor. Buğdayda, dünya fiyatlarına bakıldığında fiyat olarak aynı olduğu görülebilir ancak ne olursa olsun stratejik ürün buğday devlet tarafından desteklenmeli” diye konuştu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

26yirmialtı

20 Aralık 2018 09:54
çıkıyolar konuşuyorlar. yaptıkları bi iş yok . ülkemizde tarımda bitti , hayvancılık da bitti.

Halil Toksöz

19 Aralık 2018 01:23
Türkiye tarıma muhtaçda Tarım Türkiye'ye muhtaç değil, onun için bir an önce tetbir alınmalı, dilimizde tüy bitti , inşaatı desteklediğiniz kadat tarımı çiftçiyi desteklemediniz. Bu işin sonu açlık kıtlık.

Üretici

18 Aralık 2018 17:27
Teşekkürler Sn Başkan

NAYLON DESTEKLE İŞ OLMAZ

19 Aralık 2018 06:48
TAŞIMA SUYLA DEĞİRMEN DÖNMEZ ÜLKENİN DİNAMİKLERİ BOZUK .