paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR

Son Güncelleme : 15 Kasım 2018 15:11
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR

Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.

Kader arkadaşlarımız

Eskişehir ile Afrika ülkeleri arasında turizm, ticaret ve eğitim sektörlerinde güçlü bağların kurulması ve yeni iş birliklerinin sağlanması amacıyla gerçekleşen etkinlik özel bir otelde yapıldı. Düzenlenen gecede bir konuşma yapan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, "1923’te kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti Afrika’ya, asla ve asla ırkçı, köleleştirici ya da sömürgeci nazarla bakmamıştır. Bizler Afrikalı kardeşlerimizi her zaman gönüldaşlarımız ve kader arkadaşlarımız olarak gördük, görüyoruz" dedi.

Aynı geminin yolcularıyız

Vali Çakacak, "Dillerimiz, değerlerimiz, etnik kökenlerimiz farklı olsa da biz kendimizi Afrika ile aynı geminin yolcuları olarak hissediyoruz. Hiçbir zaman Afrika’nın yaşadığı acılara politik, stratejik, çıkar odaklı bakanlardan olmadık. Her zaman insanî, vicdanî nazarla yaklaştık. Afrika’nın sevincini, başarılarını da hep kendi sevincimiz, başarımız olarak gördük ve bununla da iftihar ettik" diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

16 Kasım 2018 01:42
Yapmamışta iyi mi etmiş? Herkes arapçı oldu, din diye arap adetleri ortalığı sardı, bu ulkeyi TÜrkler kurdu, havadan mı geldi? MHP bile artık milliyetci değil, Türk titre aslına dön.
İYİ PARTİ ESKİŞEHİR'DE...
İYİ PARTİ ESKİŞEHİR'DE...
Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesi öncesi CHP ve İYİ Parti'nin anlaştığı açıklandı.
YÜKSEK HIZLI TREN KAZA YAPTI
YÜKSEK HIZLI TREN KAZA YAPTI
Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren'in Yenimahalle'de kılavuz lokomotifle çarpışması sonucu 7 kişi hayatını kaybetti, 46 kişi yaralandı.
300 BİN LİRALIK DOLANDIRICILIK
300 BİN LİRALIK DOLANDIRICILIK
Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla, İstanbul’a teslim edilmek üzere yola çıkan fakat Ankara’ya götürülen 300 bin liralık çalıntı tekstil ürünü ele geçirildi, olayla ilgili 2 kişi yakalandı. 
BÜYÜKERŞEN'E  BÜYÜK İLGİ
BÜYÜKERŞEN'E BÜYÜK İLGİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yaşamanın anlatıldığı ‘Zamanı Durduran Saat’ isimli kitabını Eskişehir Kitap Fuarı’nda imzaladı.
TEI GURUR KAYNAĞIMIZ
TEI GURUR KAYNAĞIMIZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu Üyeleri TEI - TUSAŞ Motor Sanayii Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit’i ziyaret etti.
MİLLİ KALKINMA HAYAT BULMALI
MİLLİ KALKINMA HAYAT BULMALI
Saadet Partisi Eskişehir Kadın Kolları, Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası nedeniyle basın açıklaması yaptı. SP Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ceren Seda Çiçek, “Milli kalkınma hayat bulmalı” dedi.
MİLLİ EKONOMİK  SİSTEME GEÇMELİYİZ
MİLLİ EKONOMİK SİSTEME GEÇMELİYİZ
CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, yerli malı haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Tarımdan sanayiye ulusal, yerli ve milli bir ekonomik sisteme geçiş için Atatürk’ün hedeflediği çizgiye inmemiz gerekiyor" dedi.
KUVVETLER AYRILIĞI VURGUSU
KUVVETLER AYRILIĞI VURGUSU
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ETO Fuar ve Kongre Merkezi’nin açılışına katılarak, TÜYAP Kitap Fuarını ziyaret etti.
HEDEFLERİN ALTINDAYIZ
HEDEFLERİN ALTINDAYIZ
TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz "2017'de 157 milyar, 2018'de 174 milyar ihracat var ama hedeflerin çok altındayız" dedi.