TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR

Son Güncelleme : 15 Kasım 2018 15:11
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR

Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.

Kader arkadaşlarımız

Eskişehir ile Afrika ülkeleri arasında turizm, ticaret ve eğitim sektörlerinde güçlü bağların kurulması ve yeni iş birliklerinin sağlanması amacıyla gerçekleşen etkinlik özel bir otelde yapıldı. Düzenlenen gecede bir konuşma yapan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, "1923’te kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti Afrika’ya, asla ve asla ırkçı, köleleştirici ya da sömürgeci nazarla bakmamıştır. Bizler Afrikalı kardeşlerimizi her zaman gönüldaşlarımız ve kader arkadaşlarımız olarak gördük, görüyoruz" dedi.

Aynı geminin yolcularıyız

Vali Çakacak, "Dillerimiz, değerlerimiz, etnik kökenlerimiz farklı olsa da biz kendimizi Afrika ile aynı geminin yolcuları olarak hissediyoruz. Hiçbir zaman Afrika’nın yaşadığı acılara politik, stratejik, çıkar odaklı bakanlardan olmadık. Her zaman insanî, vicdanî nazarla yaklaştık. Afrika’nın sevincini, başarılarını da hep kendi sevincimiz, başarımız olarak gördük ve bununla da iftihar ettik" diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

16 Kasım 2018 01:42
Yapmamışta iyi mi etmiş? Herkes arapçı oldu, din diye arap adetleri ortalığı sardı, bu ulkeyi TÜrkler kurdu, havadan mı geldi? MHP bile artık milliyetci değil, Türk titre aslına dön.