TÜRK OCAĞI'NDA EĞİTİM PROGRAMI

Son Güncelleme : 14 Ekim 2017 18:10
TÜRK OCAĞI'NDA EĞİTİM PROGRAMI

Eskişehir Türk Ocağı tarafından düzenlenen, üniversite öğrencilerinin katıldığı 'Milli Mefkure Mektep' Eğitim Programı, Türk Ocakları Genel Başkanı Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün açılış konferansı ile başladı.

Türk Ocağı binasındaki konferansta konuşma yapan Türk Ocakları Genel Başkanı Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, açılış için Eskişehir'de olduğunu, sonrasında Uşak'a geçeceğini söyledi. Başkan Öz, "Bugün burada; Türk Ocakları Genel Merkezinin 4 yıl önce başlattığı ve bugüne kadar 20 kadar şubemizde faaliyete geçen Türk Ocakları Akademisi çerçevesinde, Eskişehir şubemizin Milli Mefkure Mektebinin 2017-2018 yılı açılışı için bulunmaktayız. Hayırlı olmasını temenni eder, akademiye başlayan ve devam eden gençlerimize ve ders veren hocalarımıza başarılar dilerim. Buradan da Batı Anadolu’da yer alan 15 kadar şubemizle birlikte gerçekleştireceğimiz bölge toplantısı için Uşak’a geçeceğiz. Türk Ocakları 1912’de, tarihimizin en büyük cihan devleti olan Osmanlı Devletinin dağılma sürecinde Türk milletinin yeniden dirilişi mücadelesinin fikir, ilim ve kültür sahasında bayraktarlığını yapmak üzere kuruldu. Ocak mensupları sadece fikir ve kültür sahasında değil başta Çanakkale cephesi olmak üzere Birinci Cihan harbinde çeşitli cephelerde vatan için şehitlik şerbetini içtiler; İstanbul’da işgale karşı mitinglerin öncülüğünü yaptılar ve bu yüzden de Ocak işgalcilerin ilk kapattığı kurumlardan biri oldu. Kurulduğundan bu yana Türklüğün yücelmesi ve devletin bekası için mücadele eden Ocak, Milli Mücadelede ve Cumhuriyetin kuruluşunda tarihi roller oynadı. Bugün de devletimizin ve milletimizin zorlu ve kritik bir dönemeçten geçtiği süreçte Türk milletinin ve devletinin hizmetinde görev yapmaktadır" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.
KAÇAK İÇKİ BASKINI
KAÇAK İÇKİ BASKINI
Eskişehir'de, 122 litre kaçak içki ele geçirildi.  
PALMİYELER KALDIRILIYOR
PALMİYELER KALDIRILIYOR
Eskişehir'de, yaz mevsiminde kentin caddelerini ve parklarını süsleyen palmiye ağaçları ile zakkumlar, havaların soğumasıyla toplanarak bakım için seralara götürüldü.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.
DRİFT YAPTI CEZAYI YEDİ
DRİFT YAPTI CEZAYI YEDİ
Eskişehir'de, alkollü kullandığı aracıyla drift yaptığı belirlenen sürücüye toplam 9 bin 521 lira ceza uygulandı.