TÜRK OCAĞI'NDA EĞİTİM PROGRAMI

Son Güncelleme : 14 Ekim 2017 18:10
TÜRK OCAĞI'NDA EĞİTİM PROGRAMI

Eskişehir Türk Ocağı tarafından düzenlenen, üniversite öğrencilerinin katıldığı 'Milli Mefkure Mektep' Eğitim Programı, Türk Ocakları Genel Başkanı Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün açılış konferansı ile başladı.

Türk Ocağı binasındaki konferansta konuşma yapan Türk Ocakları Genel Başkanı Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, açılış için Eskişehir'de olduğunu, sonrasında Uşak'a geçeceğini söyledi. Başkan Öz, "Bugün burada; Türk Ocakları Genel Merkezinin 4 yıl önce başlattığı ve bugüne kadar 20 kadar şubemizde faaliyete geçen Türk Ocakları Akademisi çerçevesinde, Eskişehir şubemizin Milli Mefkure Mektebinin 2017-2018 yılı açılışı için bulunmaktayız. Hayırlı olmasını temenni eder, akademiye başlayan ve devam eden gençlerimize ve ders veren hocalarımıza başarılar dilerim. Buradan da Batı Anadolu’da yer alan 15 kadar şubemizle birlikte gerçekleştireceğimiz bölge toplantısı için Uşak’a geçeceğiz. Türk Ocakları 1912’de, tarihimizin en büyük cihan devleti olan Osmanlı Devletinin dağılma sürecinde Türk milletinin yeniden dirilişi mücadelesinin fikir, ilim ve kültür sahasında bayraktarlığını yapmak üzere kuruldu. Ocak mensupları sadece fikir ve kültür sahasında değil başta Çanakkale cephesi olmak üzere Birinci Cihan harbinde çeşitli cephelerde vatan için şehitlik şerbetini içtiler; İstanbul’da işgale karşı mitinglerin öncülüğünü yaptılar ve bu yüzden de Ocak işgalcilerin ilk kapattığı kurumlardan biri oldu. Kurulduğundan bu yana Türklüğün yücelmesi ve devletin bekası için mücadele eden Ocak, Milli Mücadelede ve Cumhuriyetin kuruluşunda tarihi roller oynadı. Bugün de devletimizin ve milletimizin zorlu ve kritik bir dönemeçten geçtiği süreçte Türk milletinin ve devletinin hizmetinde görev yapmaktadır" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı. 
GÜNYÜZÜ'NDE FECİ KAZA
GÜNYÜZÜ'NDE FECİ KAZA
Günyüzü ilçesi Gümüşkonak mahallesinde meydana gelen trafik kazasında, 1'i ağır 2 kişi yaralandı.