TÜGVA İL BAŞKANLIĞI AÇILDI

19 Kasım 2017 09:27
TÜGVA İL BAŞKANLIĞI AÇILDI

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Eskişehir İl Başkanlığı düzenlenen program ile hizmete girdi.

Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan programa katılım yoğun oldu. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Gürcan, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan, Eskişehir Emniyet Müdürü Engin Dinç, Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

"Gençlerimizle beraber olmanın hayallerini kuruyorduk"


Programda bir konuşma yapan TÜGVA Başkanı İsmail Emanet, vakfın aldığı mesafeden bahsetti. Genel merkezde 5-10 kişiyle vakfı kurduklarını anlatan Başkan Emanet, "3 sene evvel göreve ilk geldiğimizde, 10 tane ilimiz vardı. Onlardan bir tanesi Eskişehir'di. O günleri hatırladım. Yola çıktığımızda Eskişehir ilk geldiğimiz ve ziyaret ettiğimiz illerden bir tanesiydi. Buradaki ve genel merkezimizdeki ekibimiz 5-10 kişiden oluşuyordu. O zaman hayaller kuruyorduk, ülkenin geleceğine hizmet edecek mekanlar açmanın, gençlerimizle beraber olmanın hayallerini kuruyorduk. Bugün elhamdülillah o gün yola çıktığımız tabiri caizse bir avuç insanın böyle kalabalıklara dönüştüğünü görmek, bize ayrı bir mutluluk veriyor. Vakfımız şu an 81 ilde, 81 temsilciliğini atamış, 259 ilçesine atamasını gerçekleştirmiş, kitap kafeleriyle 38 ildeki 54 yurduyla gençlerimize hizmet eden, ortaokuldan liseye, üniversiteden çalışan gençliğe, kadından aileye kadar gençlerimizin olduğu her yerde olan, onların yanında ve destekçisi olan bir vakıf olarak hizmet etmeye çalışıyoruz" dedi.

"Gönüllerini gençlere açan üniversiteler, bürokratlar ve siyasetçiler ile yolumuza devam edeceğiz"


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan ise Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini hatırlattı. Tüm bu zorlukların yeni nesil sayesinde yeniden yaşanmayacağını aktaran Karacan, "Bugün eğitimin kalbi Eskişehirimizde, Türkiye Gençlik Vakfımızın temsilciliği kazandırılıyor. Özellikle şehrin merkezinde gençlerimizin uğrak olarak dolaştığı bu mekanlarda binanın açılmasından dolayı ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. TÜGVA Türkiye'nin milli değerlerine sahip gençleri yetiştirmesinden dolayı bizim için çok önemli. Türkiye zor bir dönemden geçti ama inşallah bu yeni nesille artık kapılarını kapatan üniversiteler, bürokratlar, siyasetçiler değil gönüllerini gençlere açan üniversiteler, bürokratlar ve siyasetçiler ile yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"Gönlümle yapabildiğim kadarıyla destek olmaya çalıştım"


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Gürcan da sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan getirdiği selamı söyleyerek başladı. Türkiye'nin gençlerle yol alacağını belirten Gürcan, "Ankara'dan Cumhurbaşkanımızın selamı ile başlamak istiyorum. Gençliğe sözde değil yaptıkları politikalarıyla ve icraatlarıyla yol açan bir Cumhurbaşkanımız var. Gerçekten bugün tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi eğer yarınımızda yol almak istiyorsak, bugünden onun hazırlığı ancak çocuklarımız ve gençlerimiz ile olacaktır. Bu anlamda TÜGVA'nın kuruluşundan beri, tüm çocuklarım ile birlikte hem kuruluşunda hem işlerinde görev alarak, gönlümle yapabildiğim kadarıyla destek olmaya çalıştım" diye konuştu.

"Artık vakfın sağladığı imkanlardan daha fazla ve etkin bir şekilde yararlanma fırsatını yakalayacaklar"


Son konuşmayı yapan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir'de açılan il temsilciğinin gençlere büyük katkılar sağlayacağını ifade etti. Vali Çakacak, konuşmasına şu şekilde devam etti: "TÜGVA bugüne kadar yaptığı çalışmalarla, geleceğimizin teminatı gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesinde önemli rol üstlenmektedir. Tabi bunun yanında TÜGVA hayata geçirdiği programlar, üstlendikleri projelerle gençlerimizin ilmi, ahlaki, sosyal ve kültürel yönden gelişimine de büyük katkı sağlamaktadır. Burada gençlerimiz TÜGVA il temsilciğinin açılması ile birlikte artık vakfın sağladığı imkanlardan daha fazla ve etkin bir şekilde yararlanma fırsatını yakalayacaklar." Konuşmaların ardından programda hediyeleşmeler oldu. Son olarak kesilen kurdele ile il temsilciliği hizmete başladı.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ahmet

19 Kasım 2017 11:58
Vakıf binaları değil, 3. üniversite, çevre yolları, süper kent, kızılinler'de açılış istiyoruz. Bu gidişle 2019'da vatandaşın karşısına çıkacak yüzünüz olmayacak.

Doğa Sever

19 Kasım 2017 12:34
Darısı ; Kızılinler Projesi , Mahmudiye Yarış Tayı İdman Merkezi Projesi , Cittaslow adayımız Seyitgazi ilçesinde ki Eski Tekel Binası , Develik Han ve Seyitgazi Kervansarayının restorasyonu , Han ilçesindeki arkeolojik kazı çalışması ve Eşenkara projesinin başına

sente

19 Kasım 2017 23:47
türkiye de bugüne kadar gençlikten büyütüp devlet adamlığı bile yaptırdığı kişilerden memlekete hayır gelmediği görülmüş olmalı ki şimdikilerden daha bilgili ona buna hemen kanmayan liyakat sahibi kişiler yetiştirmek bu ülkeye gereklidir düşünncesi var demek ki ,yok o gençlikten gelmiş bugünkülerden memnuniyet varsa bu ayar bozmak değilmidir?

Hsn

19 Kasım 2017 10:49
Çok güzel.
Sıcaklık 13 derece! Kendimizi dışarı attık
Sıcaklık 13 derece! Kendimizi dışarı attık
Eskişehir'de, aralık ayına girilmesine rağmen bugün 13 dereceye çıkan hava sıcaklığı ile yazdan kalma bir gün yaşayanlar, bu fırsatla kendilerini park, bahçe ve sokaklara attı.
Eskişehir yaban hayatı büyük tehlike altında
Eskişehir yaban hayatı büyük tehlike altında
Eskişehir Merkez Avcılar Kulüp Başkanı Rıdvan Batır, kınalı keklik, çil gibi yabani hayvanlarda bilinçsiz kaçak avcılık ve zirai ilaçlamalar nedeni ile Eskişehir’de yüzde 90 azalma olduğunu söyledi.
BİRGÜN yazarı Termik Santrali yazdı
BİRGÜN yazarı Termik Santrali yazdı
Birgün Gazetesi yazarı Ümit Alan, Eskişehir'e yapılmak istenen Termik Santral konusu yazdı. Yerel medyanın önemine dikkat çeken Alan, gazetemiz koordinatörü Ali Baş'ın yazısını da örnek gösterdi.
Eskişehir'de hayvan sevgisi bir başka
Eskişehir'de hayvan sevgisi bir başka
Eskişehir’in en işlek yerlerinden olan İki Eylül Caddesindeki iki sokak köpeğinin tüm bakım masrafları, bölge esnafı tarafından karşılanıyor.
Polis otomobilde uyuşturucu buldu
Polis otomobilde uyuşturucu buldu
Eskişehir'de uyuşturucu madde ticareti yaptığı öne sürülen zanlı, gözaltına alındı.
HAVACI 22 FETÖCÜ ADLİYE'DE
HAVACI 22 FETÖCÜ ADLİYE'DE
Eskişehir merkezli 12 ilde düzenlenen operasyon kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiası ile gözaltına alınan şüphelilerden 22 kişi adliyeye sevk edildi.
BÜYÜKŞEHİR MECLİS'İNDE GERGİNLİK
BÜYÜKŞEHİR MECLİS'İNDE GERGİNLİK
Dün akşam gerçekleşen Büyükşehir Belediye meclisinde gergin anlar ve sert diyaloglar yaşandı. Bizim Şehir Bülteni'nde çıkan "Baraj yatırımını 2018 programından çıkarmanın adı engelleme değil de nedir" başlıklı habere AK Partili meclis üyeleri tepki gösterdi.
DSİ'DEN BÜYÜKŞEHİR'E ŞOK CEVAP
DSİ'DEN BÜYÜKŞEHİR'E ŞOK CEVAP
Büyükşehir Belediyesi Eskişehir'de bulunan DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'ne yazı yazarak, termik santralin kurulacağı alanlarla ilgili teknik bilgi istedi. Müdürlükten şok bir cevap geldi. Belediyeye gönderilen cevap yazısında adeta 'Sizi ilgilendirmez' denildi...
1 MİLYONLUK  ATM VURGUNU
1 MİLYONLUK ATM VURGUNU
Aralarında Eskişehir'in de yer aldığı 6 farklı ilde ATM’lere taktıkları düzeneklerle kopyaladıkları hesap kartlarından yaklaşık 1 milyonluk vurgun yapan 5 kişilik Romanya uyruklu çete 11 aylık takibin sonunda yakalandı.