TÜGVA İL BAŞKANLIĞI AÇILDI

19 Kasım 2017 09:27
TÜGVA İL BAŞKANLIĞI AÇILDI

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Eskişehir İl Başkanlığı düzenlenen program ile hizmete girdi.

Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan programa katılım yoğun oldu. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Gürcan, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan, Eskişehir Emniyet Müdürü Engin Dinç, Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

"Gençlerimizle beraber olmanın hayallerini kuruyorduk"


Programda bir konuşma yapan TÜGVA Başkanı İsmail Emanet, vakfın aldığı mesafeden bahsetti. Genel merkezde 5-10 kişiyle vakfı kurduklarını anlatan Başkan Emanet, "3 sene evvel göreve ilk geldiğimizde, 10 tane ilimiz vardı. Onlardan bir tanesi Eskişehir'di. O günleri hatırladım. Yola çıktığımızda Eskişehir ilk geldiğimiz ve ziyaret ettiğimiz illerden bir tanesiydi. Buradaki ve genel merkezimizdeki ekibimiz 5-10 kişiden oluşuyordu. O zaman hayaller kuruyorduk, ülkenin geleceğine hizmet edecek mekanlar açmanın, gençlerimizle beraber olmanın hayallerini kuruyorduk. Bugün elhamdülillah o gün yola çıktığımız tabiri caizse bir avuç insanın böyle kalabalıklara dönüştüğünü görmek, bize ayrı bir mutluluk veriyor. Vakfımız şu an 81 ilde, 81 temsilciliğini atamış, 259 ilçesine atamasını gerçekleştirmiş, kitap kafeleriyle 38 ildeki 54 yurduyla gençlerimize hizmet eden, ortaokuldan liseye, üniversiteden çalışan gençliğe, kadından aileye kadar gençlerimizin olduğu her yerde olan, onların yanında ve destekçisi olan bir vakıf olarak hizmet etmeye çalışıyoruz" dedi.

"Gönüllerini gençlere açan üniversiteler, bürokratlar ve siyasetçiler ile yolumuza devam edeceğiz"


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan ise Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini hatırlattı. Tüm bu zorlukların yeni nesil sayesinde yeniden yaşanmayacağını aktaran Karacan, "Bugün eğitimin kalbi Eskişehirimizde, Türkiye Gençlik Vakfımızın temsilciliği kazandırılıyor. Özellikle şehrin merkezinde gençlerimizin uğrak olarak dolaştığı bu mekanlarda binanın açılmasından dolayı ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. TÜGVA Türkiye'nin milli değerlerine sahip gençleri yetiştirmesinden dolayı bizim için çok önemli. Türkiye zor bir dönemden geçti ama inşallah bu yeni nesille artık kapılarını kapatan üniversiteler, bürokratlar, siyasetçiler değil gönüllerini gençlere açan üniversiteler, bürokratlar ve siyasetçiler ile yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"Gönlümle yapabildiğim kadarıyla destek olmaya çalıştım"


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Gürcan da sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan getirdiği selamı söyleyerek başladı. Türkiye'nin gençlerle yol alacağını belirten Gürcan, "Ankara'dan Cumhurbaşkanımızın selamı ile başlamak istiyorum. Gençliğe sözde değil yaptıkları politikalarıyla ve icraatlarıyla yol açan bir Cumhurbaşkanımız var. Gerçekten bugün tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi eğer yarınımızda yol almak istiyorsak, bugünden onun hazırlığı ancak çocuklarımız ve gençlerimiz ile olacaktır. Bu anlamda TÜGVA'nın kuruluşundan beri, tüm çocuklarım ile birlikte hem kuruluşunda hem işlerinde görev alarak, gönlümle yapabildiğim kadarıyla destek olmaya çalıştım" diye konuştu.

"Artık vakfın sağladığı imkanlardan daha fazla ve etkin bir şekilde yararlanma fırsatını yakalayacaklar"


Son konuşmayı yapan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir'de açılan il temsilciğinin gençlere büyük katkılar sağlayacağını ifade etti. Vali Çakacak, konuşmasına şu şekilde devam etti: "TÜGVA bugüne kadar yaptığı çalışmalarla, geleceğimizin teminatı gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesinde önemli rol üstlenmektedir. Tabi bunun yanında TÜGVA hayata geçirdiği programlar, üstlendikleri projelerle gençlerimizin ilmi, ahlaki, sosyal ve kültürel yönden gelişimine de büyük katkı sağlamaktadır. Burada gençlerimiz TÜGVA il temsilciğinin açılması ile birlikte artık vakfın sağladığı imkanlardan daha fazla ve etkin bir şekilde yararlanma fırsatını yakalayacaklar." Konuşmaların ardından programda hediyeleşmeler oldu. Son olarak kesilen kurdele ile il temsilciliği hizmete başladı.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ahmet

19 Kasım 2017 11:58
Vakıf binaları değil, 3. üniversite, çevre yolları, süper kent, kızılinler'de açılış istiyoruz. Bu gidişle 2019'da vatandaşın karşısına çıkacak yüzünüz olmayacak.

Doğa Sever

19 Kasım 2017 12:34
Darısı ; Kızılinler Projesi , Mahmudiye Yarış Tayı İdman Merkezi Projesi , Cittaslow adayımız Seyitgazi ilçesinde ki Eski Tekel Binası , Develik Han ve Seyitgazi Kervansarayının restorasyonu , Han ilçesindeki arkeolojik kazı çalışması ve Eşenkara projesinin başına

sente

19 Kasım 2017 23:47
türkiye de bugüne kadar gençlikten büyütüp devlet adamlığı bile yaptırdığı kişilerden memlekete hayır gelmediği görülmüş olmalı ki şimdikilerden daha bilgili ona buna hemen kanmayan liyakat sahibi kişiler yetiştirmek bu ülkeye gereklidir düşünncesi var demek ki ,yok o gençlikten gelmiş bugünkülerden memnuniyet varsa bu ayar bozmak değilmidir?

Hsn

19 Kasım 2017 10:49
Çok güzel.
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.
KADINA ŞİDDET TARTIŞILACAK
KADINA ŞİDDET TARTIŞILACAK
Odunpazarı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Kapsamında “Birleşeceğiz Şiddete Son Vereceğiz” adlı bir panel düzenleyecek.