TSYD'NİN BÜYÜK BAŞARISI

12 Mayıs 2017 13:55
TSYD'NİN BÜYÜK BAŞARISI

Güney Kore'nin Pyongchang kentinde yapılan 80.Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) Kongresi'nde, 2018 yılındaki kongrenin Antalya'da yapılması kararlaştırıldı.

Kore'de bulunan Türk heyetinin kulisleri sonucu, dünyanın dört bir köşesindeki yüzlerce spor yazarı önümüzdeki sene Türkiye'de olacak.

Ülkemizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyan AIPS Kongresi'nin Antalya'ya alınmasında AIPS 1.Başkan Yardımcısı Esat Yılmaer ile

AIPS Avrupa Yönetim Kurulu üyesi Murat Ağca'nın da büyük katkıları oldu.

 

Murat Ağca'nın hazırladığı sunum, genel kurulda büyük beğeni kazanarak alkış topladı. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir de yaptığı konuşmada, herkesi Antalya'ya beklediğini ifade ederek,

"Türkiye 50 yılı aşkın bir süredir AIPS'in en etkin üyelerinden biridir. Dünya'daki spor yazarlarına ev sahipliği yapmak bizi son derece mutlu edecektir.

Sporda çok önemli organizasyonlara imza atan Türkiye ve Antalya'nın bu işin üstesinden de geleceğinden eminiz" diye konuştu. 

 

Daha sonra AIPS Başkanı Gianni Merlo ile Oğuz Tongsir, kongrenin gelecek yıl Antalya'da düzenlenmesi ile ilgili bir protokol imzaladılar.

Ardından AIPS'in tarihi bayrağı, Türk heyetine teslim edildi.

                                                        

 

SEÇİMLERE TÜRKİYE DAMGASI

 

80.AIPS Kongresi sırasında yeni yönetim kurulu üyeleri de seçildi. Dünya yönetiminde yer alan Esat Yılmaer, yeniden 1.Başkan Yardımcısı görevine getirilirken,

Avrupa Spor Yazarları Birliği AIPS Europe'un seçimlerinde Murat Ağca da tekrar saymanlığa getirildi.

Her iki gazeteci de 2021 yılına kadar derneğimizi uluslar arası alanda temsil edecek.    

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.
VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.