TRANSFER YASAĞI KALKMAZ

08 Ocak 2018 15:16
TRANSFER YASAĞI KALKMAZ

Eskişehirspor Kulübü sportif direktör İzzet Erdoğan, Antalya kampında gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan, transfer yasağının kalkamayacağını söyledi.

 Erdoğan özetle şunları söyledi:

KULAKTAN DOLMA HABERLERE İNANMAYIN

" Kampımız uyum içinde devam ediyor. Kulaktan dolma haberler oluyor. Bunları netleştirmede fayda var, FİFA dosyaları ile ilgili 5 dosyayı geçtiğimiz Cuma günü itibariyle Togo'nun ödenmesi ile cezayı uzaklaştırdık, borçların tamamı olması da bir kısmı ödenerek temiz yazısı alınmıştır, kalan bakiyeler de Haziran'da ödenecektir. Arkasından gelen dosyalarla ilgili kulübün 5 tane yabancı dosyası var, geri kalan 12 dosyayla ilgili bir tebligat yapılmamıştır, bir cezai müeyide uygulaması bulunmamaktadır. Bunlarla ilgili bir durum oluştuğunda da diğer dosyalar gibi bunları da çözecek güçteyiz. Bu korkulu, kabus puan silme cezalarından kulübümüzü kurtarmış olduk.”

TRANSFER YASAĞI VAR

" İki dönem transfer kapama cezamızın temel nedeni, Punto'nun bize açtığı dava sonucundadır, Kulüp olarak kalan bakiyeyi ödesek dahi bir bu cezayı kaldırma şansımız yok gibidir, Şu şartlarda mevcut kadromuz ile sezonu bitirme amacındayız. Taraftarımıza transfer taahhüdünde bulunmayız. Kaan ve diğer arkadaşlarımızın ödemesi ile ilgili 14 futbolcumuzun ödemeleri ve akitleri yerine getirilmiştir. Kendilerinin TFF'ye olan itirazları sona ermiş durumdadır. Kulübümüzün sezon sonuna kadar, futbolcuları olarak görev yapacaklardır. 4 futbolcunun ödemesi yapılmadı, Dorukhan dışında 3'ünün ödeme süresi geldi, Pazartesi ve Salı gününe ait ödeme planı yapıldı, kendilerine bir süre verildi, biz bu süre sonunda onların da kulüpte kalacaklarına inanıyoruz."

İKİNCİ YARIYA HAZIRIZ

" Biz hiçbir futbolcunun alacakları ile ilgili en ufak bir indirim ya da fedakarlık talep etmedik herkese hakkı olanı verdik, yaklaşık cuma günü itibari ile 10.4 milyon liralık ödeme yaptık. İki özel maç oynadık. Kalan 2 iki hazırlık maçımızı da bitirip ligin ilk maçı İstanbulspor maçı ile hem fiziksel hem de mental olarak hazır olarak lige devam etmek istiyoruz."

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Akay

09 Ocak 2018 09:25
Yaptığınız hizmetler tarihe geçecek....

antieses

09 Ocak 2018 14:43
ESES süper ligde düşme sezonunda ilk 6 ya oynarken yönetim istifa diye bağıran taraftar gurubu vardı ya işte tarih hiç bir zaman onları affetmeyecek!!!

Cemali CCCC

08 Ocak 2018 18:12
Artık hedefe kilitlenme zamanı geldi..Hedef hiç değilse play_off'a kalıp final oynamak ve finalı kazanmak..Bu yıl süper lige çıkmazsak işimiz biter , borç üstüne borç eklendi..Emeği geçen herkese teşekürler...

AYKIRI YAZAR

09 Ocak 2018 19:48
Süper lig şampiyonluğu da gelecek para çok bu ekipde ancak termik santrali dikmek şartıyla şimdi her şey güllük Gülistanlık ancak bunun acısını sonsuza kadar çekecek Eskişehir halkı geçici sevinç ve mutluluklar için aydınlık yarınlarımızı karartmayalım termik santraline hayır