TOZ İSYANI

Son Güncelleme : 16 Temmuz 2017 22:07
TOZ İSYANI

Şeker Mahallesi'nde bulunan TOKİ Sıra Evler'de oturan mahalle halkı şu sıralar toz nedeniyle canından bezdi. Evlerinin yakınında bulunan ve Şeker Fabrikası tarafından kullanıldığı öne sürülen kireç taşı nedeniyle adeta göz gözü görmüyor.

Şeker Mahallesi'nde bulunan TOKİ Sıra Evler'de oturan mahalle halkı şu sıralar toz nedeniyle canından bezdi. Evlerinin yakınında bulunan ve Şeker Fabrikası tarafından kullanıldığı öne sürülen kireç taşı nedeniyle adeta göz gözü görmüyor.

NEFES ALAMIYORUZ

Kireç taşının son günlerde kamyonlarla taşındığını, bu nedenle etrafın toz bulutu haline geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, "nefes alamıyoruz" diyerek tepki gösterdi. Oluşan tozlardan dolayı evlerinde bu sıcakta kapı cam açamaz hale gelen vatandaşlar, yetkililerden bu konuda çözüm bulmasını istedi.

YAŞAYAMAZ HALE GELDİK

Sıra Evleri mahalle sakinleri adına konuşan Gülin Ergür, yetkililere seslendi. Kireç taşının iş makineleri tarafından kaldırıldığı sırada oluşan toz bulutunun huzurlarını bozduklarını söyleyen Gülin Ergür, "O esnada su tankerinden su sıksalar belki bu kadar toz olmayacak. Tozdan dolayı yaşayamaz hale geldik. Herkes işini en güzel şekilde yapsın. Burada insanların yaşadığı unutulmasın" dedi.

KAPI, CAM SİLMEKTEN BIKTIK 

Mahalle sakinlerinden Hamdiye Oğuzhan, camlarının, kapılarının her gün toz olduğunu bu nedenle cam kapı silmekten bıktıklarını belirterek, "Sokağa çıkamaz hale geldik. Tozlar evimizin içine kadar giriyor. Kapı, cam silmekten bıktık, usandık" dedi.

ÇOCUĞUMUZU DIŞARI ÇIKARAMIYORUZ 

Bir diğer mahalleli Songül Alparslan ise, çocuklarını tozdan etkilenmemeleri için sokağa çıkaramadıklarını söyleyerek, "Tozdan dolayı rahat nefes alamıyoruz. Çocuklarımız etkilenmesin diye onları sokağa çıkaramıyoruz" diye konuştu. Songül Alparslan, her gün biriken tozları hortumla yıkadıklarını söyledi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ÖNCE VATAN

17 Temmuz 2017 15:01
Şehrin içinde fabrika mı olur. Bakın bakalım sanayileşmiş devletlere.

Yahya adıyaman

17 Temmuz 2017 12:20
Toki nin şehrimizdeki ilk ve en önemli yatırımı.severek oturduğumuz evlerimizi şeker fabrikasının tozu toprağı küçük sinekleri yüzünden maaşesef yaşanmaz hale getirmiştir,çevre il müdürlüğü yetkililerinin samimi yaklaşımlarını şeker gabrikası yetkilileri aldırmazlıktan gelmektedir.

kamil

17 Temmuz 2017 11:06
şeker fabrikası cumhuriyetin en önemli fabrikalarından biriydi. eskişehirin gururudur. ama artık şehrin çok içinde kaldı ve gerçekten inanılmaz derecede fazla duman salıyor kente. yapılacak şey şu: fabrika daha uygun bir yere taşınmalı ve mevcut fabrikanın tarihi kısımları korunup restore edilerek hizmet binasına dönüştürülmeli. halk eğitim merkezi olabilir, fakülte olabilir, belediye veya devlet için hizmet binası olabilir. ama tarihi doku korunarak fayda sağlanmalı. o fabrikadan neredeyse 90 yıldır bu şehir ekmek yedi, istihdam edindi. ülkemizin değiridir, vefa gösterilmeli.

ali

17 Temmuz 2017 09:46
şehrimizi temiz tutmak adına herkes kendisine düşeni yapıyor mu?

Bilal

16 Temmuz 2017 23:25
#Şekerfabrikasıkapatılsın
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından çocuklar için umuma açık yerlerin denetlendiği uygulamada, bıçak, tabanca ve dal sigaralar ele geçirildi.
MALATYA'DAKİ ÇİRKİN EYLEMİ KINIYORUZ
MALATYA'DAKİ ÇİRKİN EYLEMİ KINIYORUZ
Eskişehir Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Kamer Ali Durur, Malatya’da Alevi vatandaşların evlerine kırmızı boya ile çarpı işareti yapılması ile ilgili konuştu.
Öğretmenler Parkı açılıyor
Öğretmenler Parkı açılıyor
Odunpazarı Belediyesi’nin öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesi olan ‘Öğretmenler Parkı açılıyor.
ESKİŞEHİR'E GÜNÜ BİRLİK TEDAVİYE GELİNİYOR
61 MİLYON HAYALİ
61 MİLYON HAYALİ
Milli Piyango İdaresi’nin 61 Milyon TL olarak belirlenen yılbaşı ikramiyesini açıklamasının ardından vatandaşları büyük ikramiye heyecanı sardı.
FETÖ'CÜ ÖĞRETMENLERE 65 YIL HAPİS
FETÖ'CÜ ÖĞRETMENLERE 65 YIL HAPİS
Eskişehir’de Fetullahçı terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında yargılanan sanıklara çeşitli hapis cezaları verildi.
BAŞKAN ÖLÜMDEN DÖNDÜ
BAŞKAN ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Ankara'da trafik kazası geçirdi.
İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL
İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL
Eskişehir'de bir etkinliğe katılan CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç, termik santrallerin kansere neden olduğunu belirterek, "Bizim Elbistan'da ilçenin yarısı kanser hastası" dedi.
MUHTARLAR KARARSIZ
MUHTARLAR KARARSIZ
Alpu ovasına yapılması planlanan termik santralle ilgili bugüne kadar konuşmayan bölgenin muhtarları bir araya geldi. Muhtarlar adına konuşan Yüksel Girgin, gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar verememesi dikkat çekti.