TOZ İSYANI

Son Güncelleme : 16 Temmuz 2017 22:07
TOZ İSYANI

Şeker Mahallesi'nde bulunan TOKİ Sıra Evler'de oturan mahalle halkı şu sıralar toz nedeniyle canından bezdi. Evlerinin yakınında bulunan ve Şeker Fabrikası tarafından kullanıldığı öne sürülen kireç taşı nedeniyle adeta göz gözü görmüyor.

Şeker Mahallesi'nde bulunan TOKİ Sıra Evler'de oturan mahalle halkı şu sıralar toz nedeniyle canından bezdi. Evlerinin yakınında bulunan ve Şeker Fabrikası tarafından kullanıldığı öne sürülen kireç taşı nedeniyle adeta göz gözü görmüyor.

NEFES ALAMIYORUZ

Kireç taşının son günlerde kamyonlarla taşındığını, bu nedenle etrafın toz bulutu haline geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, "nefes alamıyoruz" diyerek tepki gösterdi. Oluşan tozlardan dolayı evlerinde bu sıcakta kapı cam açamaz hale gelen vatandaşlar, yetkililerden bu konuda çözüm bulmasını istedi.

YAŞAYAMAZ HALE GELDİK

Sıra Evleri mahalle sakinleri adına konuşan Gülin Ergür, yetkililere seslendi. Kireç taşının iş makineleri tarafından kaldırıldığı sırada oluşan toz bulutunun huzurlarını bozduklarını söyleyen Gülin Ergür, "O esnada su tankerinden su sıksalar belki bu kadar toz olmayacak. Tozdan dolayı yaşayamaz hale geldik. Herkes işini en güzel şekilde yapsın. Burada insanların yaşadığı unutulmasın" dedi.

KAPI, CAM SİLMEKTEN BIKTIK 

Mahalle sakinlerinden Hamdiye Oğuzhan, camlarının, kapılarının her gün toz olduğunu bu nedenle cam kapı silmekten bıktıklarını belirterek, "Sokağa çıkamaz hale geldik. Tozlar evimizin içine kadar giriyor. Kapı, cam silmekten bıktık, usandık" dedi.

ÇOCUĞUMUZU DIŞARI ÇIKARAMIYORUZ 

Bir diğer mahalleli Songül Alparslan ise, çocuklarını tozdan etkilenmemeleri için sokağa çıkaramadıklarını söyleyerek, "Tozdan dolayı rahat nefes alamıyoruz. Çocuklarımız etkilenmesin diye onları sokağa çıkaramıyoruz" diye konuştu. Songül Alparslan, her gün biriken tozları hortumla yıkadıklarını söyledi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ÖNCE VATAN

17 Temmuz 2017 15:01
Şehrin içinde fabrika mı olur. Bakın bakalım sanayileşmiş devletlere.

Yahya adıyaman

17 Temmuz 2017 12:20
Toki nin şehrimizdeki ilk ve en önemli yatırımı.severek oturduğumuz evlerimizi şeker fabrikasının tozu toprağı küçük sinekleri yüzünden maaşesef yaşanmaz hale getirmiştir,çevre il müdürlüğü yetkililerinin samimi yaklaşımlarını şeker gabrikası yetkilileri aldırmazlıktan gelmektedir.

kamil

17 Temmuz 2017 11:06
şeker fabrikası cumhuriyetin en önemli fabrikalarından biriydi. eskişehirin gururudur. ama artık şehrin çok içinde kaldı ve gerçekten inanılmaz derecede fazla duman salıyor kente. yapılacak şey şu: fabrika daha uygun bir yere taşınmalı ve mevcut fabrikanın tarihi kısımları korunup restore edilerek hizmet binasına dönüştürülmeli. halk eğitim merkezi olabilir, fakülte olabilir, belediye veya devlet için hizmet binası olabilir. ama tarihi doku korunarak fayda sağlanmalı. o fabrikadan neredeyse 90 yıldır bu şehir ekmek yedi, istihdam edindi. ülkemizin değiridir, vefa gösterilmeli.

ali

17 Temmuz 2017 09:46
şehrimizi temiz tutmak adına herkes kendisine düşeni yapıyor mu?

Bilal

16 Temmuz 2017 23:25
#Şekerfabrikasıkapatılsın
SAĞLIKLI ADIMLAR  PROJESİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIKLI ADIMLAR PROJESİ ESKİŞEHİR'DE
Nesttle'nin, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü 'Sağlıklı Adımlar' projesi Eskişehir' de devam ediyor. Proje kapsamında 3.sınıf öğrencilerin sağlıklı beslenmeleri ve fiziksel aktivite konusunda bilinçlendirilmeleri amaçlanıyor.
ALPU OVASI'NA ACELE KAMULAŞTIRMA
ALPU OVASI'NA ACELE KAMULAŞTIRMA
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, bugün Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile Eskişehir’de yapılması planlanan kömürlü termik santral için ‘Acele Kamulaştırma Kararı’ alındığını belirterek, alınan karara tepki gösterdi.
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Kent Konseyi Hayvan Hakları çalışma grubu, Es Çocuk Evi, Odunpazarı Kent Konseyi 75. Yıl Mahalle Meclisi ve mahallede yaşayan hayvan dostları tarafından besleme etkinliği düzenlendi.
1 MAYIS'TA BU YOLLARA DİKKAT!
1 MAYIS'TA BU YOLLARA DİKKAT!
 Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle güvenlik tedbirleri kapsamında kapatılacak cadde ve sokakların açıkladı. 
ÖLÜMDEN DÖNDÜLER
ÖLÜMDEN DÖNDÜLER
Motosiklet ile otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı. 
TARİHİ MAKİNE HALA ÇALIŞIYOR
TARİHİ MAKİNE HALA ÇALIŞIYOR
Türkiye'ye ilk gelen matbaa basım makinelerinden bir tanesi çalışır durumda halen Sivrihisar'da bulunuyor. 
ESKİŞEHİR'DE BÜYÜK FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE BÜYÜK FETÖ OPERASYONU
FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik Eskişehir merkezli 8 kentte düzenlenen operasyonda 19 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 
SİNAN ÖZKAR İSTİFA ETTİ
SİNAN ÖZKAR İSTİFA ETTİ
CHP İl Başkanı Sinan Özkar, milletvekilliği aday adaylığı için İl başkanlığı görevinden istifa etti.
DÜNDAR ÜNLÜ ADAY ADAYI OLACAK
DÜNDAR ÜNLÜ ADAY ADAYI OLACAK
AK Parti Eskişehir İl Başkanı M. Dündar Ünlü, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa edecek.