TOZ İSYANI

Son Güncelleme : 16 Temmuz 2017 22:07
TOZ İSYANI

Şeker Mahallesi'nde bulunan TOKİ Sıra Evler'de oturan mahalle halkı şu sıralar toz nedeniyle canından bezdi. Evlerinin yakınında bulunan ve Şeker Fabrikası tarafından kullanıldığı öne sürülen kireç taşı nedeniyle adeta göz gözü görmüyor.

Şeker Mahallesi'nde bulunan TOKİ Sıra Evler'de oturan mahalle halkı şu sıralar toz nedeniyle canından bezdi. Evlerinin yakınında bulunan ve Şeker Fabrikası tarafından kullanıldığı öne sürülen kireç taşı nedeniyle adeta göz gözü görmüyor.

NEFES ALAMIYORUZ

Kireç taşının son günlerde kamyonlarla taşındığını, bu nedenle etrafın toz bulutu haline geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, "nefes alamıyoruz" diyerek tepki gösterdi. Oluşan tozlardan dolayı evlerinde bu sıcakta kapı cam açamaz hale gelen vatandaşlar, yetkililerden bu konuda çözüm bulmasını istedi.

YAŞAYAMAZ HALE GELDİK

Sıra Evleri mahalle sakinleri adına konuşan Gülin Ergür, yetkililere seslendi. Kireç taşının iş makineleri tarafından kaldırıldığı sırada oluşan toz bulutunun huzurlarını bozduklarını söyleyen Gülin Ergür, "O esnada su tankerinden su sıksalar belki bu kadar toz olmayacak. Tozdan dolayı yaşayamaz hale geldik. Herkes işini en güzel şekilde yapsın. Burada insanların yaşadığı unutulmasın" dedi.

KAPI, CAM SİLMEKTEN BIKTIK 

Mahalle sakinlerinden Hamdiye Oğuzhan, camlarının, kapılarının her gün toz olduğunu bu nedenle cam kapı silmekten bıktıklarını belirterek, "Sokağa çıkamaz hale geldik. Tozlar evimizin içine kadar giriyor. Kapı, cam silmekten bıktık, usandık" dedi.

ÇOCUĞUMUZU DIŞARI ÇIKARAMIYORUZ 

Bir diğer mahalleli Songül Alparslan ise, çocuklarını tozdan etkilenmemeleri için sokağa çıkaramadıklarını söyleyerek, "Tozdan dolayı rahat nefes alamıyoruz. Çocuklarımız etkilenmesin diye onları sokağa çıkaramıyoruz" diye konuştu. Songül Alparslan, her gün biriken tozları hortumla yıkadıklarını söyledi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ÖNCE VATAN

17 Temmuz 2017 15:01
Şehrin içinde fabrika mı olur. Bakın bakalım sanayileşmiş devletlere.

Yahya adıyaman

17 Temmuz 2017 12:20
Toki nin şehrimizdeki ilk ve en önemli yatırımı.severek oturduğumuz evlerimizi şeker fabrikasının tozu toprağı küçük sinekleri yüzünden maaşesef yaşanmaz hale getirmiştir,çevre il müdürlüğü yetkililerinin samimi yaklaşımlarını şeker gabrikası yetkilileri aldırmazlıktan gelmektedir.

kamil

17 Temmuz 2017 11:06
şeker fabrikası cumhuriyetin en önemli fabrikalarından biriydi. eskişehirin gururudur. ama artık şehrin çok içinde kaldı ve gerçekten inanılmaz derecede fazla duman salıyor kente. yapılacak şey şu: fabrika daha uygun bir yere taşınmalı ve mevcut fabrikanın tarihi kısımları korunup restore edilerek hizmet binasına dönüştürülmeli. halk eğitim merkezi olabilir, fakülte olabilir, belediye veya devlet için hizmet binası olabilir. ama tarihi doku korunarak fayda sağlanmalı. o fabrikadan neredeyse 90 yıldır bu şehir ekmek yedi, istihdam edindi. ülkemizin değiridir, vefa gösterilmeli.

ali

17 Temmuz 2017 09:46
şehrimizi temiz tutmak adına herkes kendisine düşeni yapıyor mu?

Bilal

16 Temmuz 2017 23:25
#Şekerfabrikasıkapatılsın
FETÖ OPERASYONU 6 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONU 6 GÖZALTI
Eskişehir’de başlatılan soruşturma kapsamında FETÖ/PDY üyesi oldukları ileri sürülen Vergi Dairesi eski 6 çalışanı gözaltına alındı.
Uyuşturucu tacirleri Adalet önünde
Uyuşturucu tacirleri Adalet önünde
Eskişehir'de, 60 ekipten oluşan 750 emniyet görevlisinin katıldığı önceki günkü uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 44 zanlı adliyeye sevk edilirken, polisin hazırlıkları, baskını ve operasyonun helikopter görüntüleri basınla paylaşıldı.
ÇİFTELER CİNAYETİ'NDE TAHLİYE YOK
ÇİFTELER CİNAYETİ'NDE TAHLİYE YOK
Çifteler ilçesinde çıkan kavgada iki kardeşten birini öldürdükleri diğerini yaraladıkları iddiasıyla yargılanan 5 tutuklu sanığın tahliye talebi reddedildi
Sarıcakaya'ya kadın eli değdi
Sarıcakaya'ya kadın eli değdi
Sarıcakaya Belediyesi'nde Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında görevlendirilen kadınlar, park, bahçe, cami ve bazı sokaklarda yaptıkları temizlik çalışmalarıyla büyük takdir toplarken Belediye Başkanı Faruk Güler, ilçenin son günlerde daha da güzelleşmesinde kadın elinin farkı yaşandığını söyledi
EVLERİNİ YANGINDA KAYBETTİLER
EVLERİNİ YANGINDA KAYBETTİLER
Eskişehir’in Seyitgazi ilçesi Çukurca mahallesinde yaşayan 75 yaşındaki Hamdi Arslangiray ile 67 yaşındaki Hatice Arslangiray, iki katlı evlerinde elektrik kontağı sebebi ile çıkan yangında bir ömür boyu biriktirdikleri bütün varlıklarını kaybettiler.
Görmeyen gözleriyle şifa dağıtıyor
Görmeyen gözleriyle şifa dağıtıyor
Görme engeline rağmen yaklaşık 30 yıldır masörlük yapan 55 yaşındaki Celal Yıldıran, hayatını müşterilerine dokunarak kazanıyor. Henüz 1 yaşında yakalandığı hastalık sonucunda görme yetisini tamamen kaybeden iki çocuk sahibi Yıldıran, 20 yaşında görme engellilere yönelik verilen masör eğitimlerine katılarak meslek sahibi oldu.
Bu mesire alanı Eşkişehir’in, Eskişehirlilerindir
Bu mesire alanı Eşkişehir’in, Eskişehirlilerindir
Bakan Eroğlu: Bu mesire alanı Eşkişehir’in, Eskişehirlilerindir. Ben de bu bölgenin bir evladı olarak, Eskişehir gönüllü, doktorasını Porsuk Çayı Sakarya Nehri üzerine yapmış biri olarak, Bunu Eskişehir’e en güzel şekilde hizmet verecek şekilde hazırlık yaptık.
  ŞEHR-İ DERYA'DA  ÇARPILMAYIN  UYARISI
ŞEHR-İ DERYA'DA ÇARPILMAYIN UYARISI
DSİ 3. Bölge Müdürü Hayrettin Baysal, Odunpazarı Belediyesi'nden alınarak DSİ'ye devridilen Şehri Derya piknik alanı ile ilgili uyarıda bulundu
Jandarma o bölgeyi kontrol altına aldı
Jandarma o bölgeyi kontrol altına aldı
Eskişehir'in Mihalgazi ilçesinde ormanlık alan içerisinde yapılan kontrollerde, kaçak kazı yapıldığı belirlenen bölgedeki kayalıklar üzerinde haç ve Grekçe kazınmış yazılar belirlendi.