TOZ İSYANI

Son Güncelleme : 16 Temmuz 2017 22:07
TOZ İSYANI

Şeker Mahallesi'nde bulunan TOKİ Sıra Evler'de oturan mahalle halkı şu sıralar toz nedeniyle canından bezdi. Evlerinin yakınında bulunan ve Şeker Fabrikası tarafından kullanıldığı öne sürülen kireç taşı nedeniyle adeta göz gözü görmüyor.

Şeker Mahallesi'nde bulunan TOKİ Sıra Evler'de oturan mahalle halkı şu sıralar toz nedeniyle canından bezdi. Evlerinin yakınında bulunan ve Şeker Fabrikası tarafından kullanıldığı öne sürülen kireç taşı nedeniyle adeta göz gözü görmüyor.

NEFES ALAMIYORUZ

Kireç taşının son günlerde kamyonlarla taşındığını, bu nedenle etrafın toz bulutu haline geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, "nefes alamıyoruz" diyerek tepki gösterdi. Oluşan tozlardan dolayı evlerinde bu sıcakta kapı cam açamaz hale gelen vatandaşlar, yetkililerden bu konuda çözüm bulmasını istedi.

YAŞAYAMAZ HALE GELDİK

Sıra Evleri mahalle sakinleri adına konuşan Gülin Ergür, yetkililere seslendi. Kireç taşının iş makineleri tarafından kaldırıldığı sırada oluşan toz bulutunun huzurlarını bozduklarını söyleyen Gülin Ergür, "O esnada su tankerinden su sıksalar belki bu kadar toz olmayacak. Tozdan dolayı yaşayamaz hale geldik. Herkes işini en güzel şekilde yapsın. Burada insanların yaşadığı unutulmasın" dedi.

KAPI, CAM SİLMEKTEN BIKTIK 

Mahalle sakinlerinden Hamdiye Oğuzhan, camlarının, kapılarının her gün toz olduğunu bu nedenle cam kapı silmekten bıktıklarını belirterek, "Sokağa çıkamaz hale geldik. Tozlar evimizin içine kadar giriyor. Kapı, cam silmekten bıktık, usandık" dedi.

ÇOCUĞUMUZU DIŞARI ÇIKARAMIYORUZ 

Bir diğer mahalleli Songül Alparslan ise, çocuklarını tozdan etkilenmemeleri için sokağa çıkaramadıklarını söyleyerek, "Tozdan dolayı rahat nefes alamıyoruz. Çocuklarımız etkilenmesin diye onları sokağa çıkaramıyoruz" diye konuştu. Songül Alparslan, her gün biriken tozları hortumla yıkadıklarını söyledi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ÖNCE VATAN

17 Temmuz 2017 15:01
Şehrin içinde fabrika mı olur. Bakın bakalım sanayileşmiş devletlere.

Yahya adıyaman

17 Temmuz 2017 12:20
Toki nin şehrimizdeki ilk ve en önemli yatırımı.severek oturduğumuz evlerimizi şeker fabrikasının tozu toprağı küçük sinekleri yüzünden maaşesef yaşanmaz hale getirmiştir,çevre il müdürlüğü yetkililerinin samimi yaklaşımlarını şeker gabrikası yetkilileri aldırmazlıktan gelmektedir.

kamil

17 Temmuz 2017 11:06
şeker fabrikası cumhuriyetin en önemli fabrikalarından biriydi. eskişehirin gururudur. ama artık şehrin çok içinde kaldı ve gerçekten inanılmaz derecede fazla duman salıyor kente. yapılacak şey şu: fabrika daha uygun bir yere taşınmalı ve mevcut fabrikanın tarihi kısımları korunup restore edilerek hizmet binasına dönüştürülmeli. halk eğitim merkezi olabilir, fakülte olabilir, belediye veya devlet için hizmet binası olabilir. ama tarihi doku korunarak fayda sağlanmalı. o fabrikadan neredeyse 90 yıldır bu şehir ekmek yedi, istihdam edindi. ülkemizin değiridir, vefa gösterilmeli.

ali

17 Temmuz 2017 09:46
şehrimizi temiz tutmak adına herkes kendisine düşeni yapıyor mu?

Bilal

16 Temmuz 2017 23:25
#Şekerfabrikasıkapatılsın
AKILLANMIYORUZ!
AKILLANMIYORUZ!
Eskişehir'de telefon dolandırıcıları yine iş başındaydı. 3 farklı olayda vatandaşları kandıran dolandırıcılar için yakalama çalışması başlatıldı.
MUHTARLAR KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR
MUHTARLAR KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR
Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Valiliği tarafından düzenlenen toplantıda mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
SEÇİM HEYECANI DEVAM EDİYOR
SEÇİM HEYECANI DEVAM EDİYOR
CHP Eskişehir İl Örgütü’nün 10 Eylül’de başlayan mahalle delegesi seçim süreci devam ediyor.
VELİLERİN OKUL İSYANI
VELİLERİN OKUL İSYANI
Süleyman Havva Kamışlı İlkokulu velileri okul binasının yıkılacağını öğreninde dün sabah okul önünde tepki gösterdi. Çocuklarını derslere sokmayan veliler okul önünde nöbet tutmaya başladı. 
3 KADIN HIRSIZ YAKALANDI
3 KADIN HIRSIZ YAKALANDI
Düzce ve çevre illerde hırsızlık olayına karışan 3 kadın, polis ekipleri tarafından yakalandı.
FETÖ'YE 1 TUTUKLAMA
FETÖ'YE 1 TUTUKLAMA
Eskişehir'de yapılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bir kadın tutuklandı. 
EROİN YAKALANDI
EROİN YAKALANDI
Eskişehir'de, polis ekiplerinin şüphelendiği kişinin üzerinden satışa hazır halde 6.58 gram eroin ele geçirildi.
MECLİSİN YETKİSİ YOK
MECLİSİN YETKİSİ YOK
Büyükşehir Belediyesi meclisi CHP grubu üyeleri yeni Büyükşehir Belediye binası ile ilgili açıklama yaptı.
ESKİŞEHİR'E GÖKYÜZÜNDEN BAKIŞ