TOZ İSYANI

Son Güncelleme : 16 Temmuz 2017 22:07
TOZ İSYANI

Şeker Mahallesi'nde bulunan TOKİ Sıra Evler'de oturan mahalle halkı şu sıralar toz nedeniyle canından bezdi. Evlerinin yakınında bulunan ve Şeker Fabrikası tarafından kullanıldığı öne sürülen kireç taşı nedeniyle adeta göz gözü görmüyor.

Şeker Mahallesi'nde bulunan TOKİ Sıra Evler'de oturan mahalle halkı şu sıralar toz nedeniyle canından bezdi. Evlerinin yakınında bulunan ve Şeker Fabrikası tarafından kullanıldığı öne sürülen kireç taşı nedeniyle adeta göz gözü görmüyor.

NEFES ALAMIYORUZ

Kireç taşının son günlerde kamyonlarla taşındığını, bu nedenle etrafın toz bulutu haline geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, "nefes alamıyoruz" diyerek tepki gösterdi. Oluşan tozlardan dolayı evlerinde bu sıcakta kapı cam açamaz hale gelen vatandaşlar, yetkililerden bu konuda çözüm bulmasını istedi.

YAŞAYAMAZ HALE GELDİK

Sıra Evleri mahalle sakinleri adına konuşan Gülin Ergür, yetkililere seslendi. Kireç taşının iş makineleri tarafından kaldırıldığı sırada oluşan toz bulutunun huzurlarını bozduklarını söyleyen Gülin Ergür, "O esnada su tankerinden su sıksalar belki bu kadar toz olmayacak. Tozdan dolayı yaşayamaz hale geldik. Herkes işini en güzel şekilde yapsın. Burada insanların yaşadığı unutulmasın" dedi.

KAPI, CAM SİLMEKTEN BIKTIK 

Mahalle sakinlerinden Hamdiye Oğuzhan, camlarının, kapılarının her gün toz olduğunu bu nedenle cam kapı silmekten bıktıklarını belirterek, "Sokağa çıkamaz hale geldik. Tozlar evimizin içine kadar giriyor. Kapı, cam silmekten bıktık, usandık" dedi.

ÇOCUĞUMUZU DIŞARI ÇIKARAMIYORUZ 

Bir diğer mahalleli Songül Alparslan ise, çocuklarını tozdan etkilenmemeleri için sokağa çıkaramadıklarını söyleyerek, "Tozdan dolayı rahat nefes alamıyoruz. Çocuklarımız etkilenmesin diye onları sokağa çıkaramıyoruz" diye konuştu. Songül Alparslan, her gün biriken tozları hortumla yıkadıklarını söyledi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ÖNCE VATAN

17 Temmuz 2017 15:01
Şehrin içinde fabrika mı olur. Bakın bakalım sanayileşmiş devletlere.

Yahya adıyaman

17 Temmuz 2017 12:20
Toki nin şehrimizdeki ilk ve en önemli yatırımı.severek oturduğumuz evlerimizi şeker fabrikasının tozu toprağı küçük sinekleri yüzünden maaşesef yaşanmaz hale getirmiştir,çevre il müdürlüğü yetkililerinin samimi yaklaşımlarını şeker gabrikası yetkilileri aldırmazlıktan gelmektedir.

kamil

17 Temmuz 2017 11:06
şeker fabrikası cumhuriyetin en önemli fabrikalarından biriydi. eskişehirin gururudur. ama artık şehrin çok içinde kaldı ve gerçekten inanılmaz derecede fazla duman salıyor kente. yapılacak şey şu: fabrika daha uygun bir yere taşınmalı ve mevcut fabrikanın tarihi kısımları korunup restore edilerek hizmet binasına dönüştürülmeli. halk eğitim merkezi olabilir, fakülte olabilir, belediye veya devlet için hizmet binası olabilir. ama tarihi doku korunarak fayda sağlanmalı. o fabrikadan neredeyse 90 yıldır bu şehir ekmek yedi, istihdam edindi. ülkemizin değiridir, vefa gösterilmeli.

ali

17 Temmuz 2017 09:46
şehrimizi temiz tutmak adına herkes kendisine düşeni yapıyor mu?

Bilal

16 Temmuz 2017 23:25
#Şekerfabrikasıkapatılsın
HOBİ BAHÇELERİ İÇİN  KURA ÇEKİMİ YAPILACAK
HOBİ BAHÇELERİ İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILACAK
Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün en çok rağbet gören çalışmalarından biri de hobi bahçeleri oldu.
ŞANTİYEYİ HIRSIZLARDAN KORUDU
ŞANTİYEYİ HIRSIZLARDAN KORUDU
Eskişehir'de şantiye içerisinde bağlı Kamber isimli Anadolu Çoban Köpeği'nin hırsızlara karşı verdiği mücadele güvenlik kamerasına yansıdı. 
LÖSEV KAMPÜSTE
LÖSEV KAMPÜSTE
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencileri, “LÖSEV Kampüste” projesi kapsamında, Eskişehir Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nı (LÖSEV) ağırladı. 
FİGEN KAHYA ANA KADEMEDE
FİGEN KAHYA ANA KADEMEDE
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin seçilmesinin ardından listesinde bulunan Figen Kahya, Merkez Yürütme Kurulunda (MYK) yer aldı. 
 BANKA NAKİL  ARACINI SOYDULAR
BANKA NAKİL ARACINI SOYDULAR
Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bir bankanın para nakil aracını soydukları ileri sürülen 2 şüpheli Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde yakalandı.
 BÜYÜKERŞEN VE ATAÇ'A  'GÖNÜL' ÖDÜLÜ
BÜYÜKERŞEN VE ATAÇ'A 'GÖNÜL' ÖDÜLÜ
Türkiye Yardım Sevenler Derneği, Ankara’da düzenlediği törenle 90. Yıl Anısına Gönül Ödülleri’ni verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ‘Gönül Ödülü’ne layık görüldü.
ESKİŞEHİR'DE KAZA:3 YARALI
ESKİŞEHİR'DE KAZA:3 YARALI
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı. 
10 BİN LİRAYI GERİ GETİRDİ
10 BİN LİRAYI GERİ GETİRDİ
 Eskişehir'de döviz bürosu çalışanı tarafından fazla 10 bin lira ödeme yapılan vatandaş, kendisine yanlışlıkla verildiğini öğrenince parayı geri getirerek teslim etti.
BASIN MENSUPLARINA SALDIRDILAR
BASIN MENSUPLARINA SALDIRDILAR
Eskişehir'de uyuşturucu madde satıcısı 2 kişi adliyeye sevk edilirken, yakınları tehdit hakaret ve küfürlerle basın mensuplarının üzerine yürüdü. Bu sırada adliyeye giriş yapan uyuşturucu satıcısı önce küfür etti, ardından ise basın mensuplarına 'terbiyesiz' dedi.