TOPLU TAŞIMADA VİRÜS ÖNLEMİ

27 Şubat 2020 13:06
TOPLU TAŞIMADA VİRÜS ÖNLEMİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi her gün binlerce yolcunun taşındığı tramvaylar ve otobüslerde salgın hastalık riskine karşı dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarını arttırdı. Araç içi ve dışı rutin temizliklerin yanı sıra Covid-19 (corona) virüsüne karşı koruma ve kontrol amacıyla Sağlık Bakanlığı ve United States Environmental Protection Agency (EPA) onaylı ithal biyosidal ürünlerle de araçlar detaylı olarak temizleniyor.

Toplum sağlığına büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve temiz bir ortamda seyahat edebilmesi için kent genelinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Günde 120 bine yakın tramvaylarda, 90 bine yakın otobüslerle yolcu taşıyan Büyükşehir Belediyesi, günlük olarak tramvay ve otobüslerde araç içi ve araç dışı temizlik çalışması gerçekleştiriyor.


Son günlerde dünya genelinde etkili olan salgın hastalık riskine karşı önlemlerini arttıran Büyükşehir Belediyesi, Başkan Büyükerşen’in talimatıyla alınan Sağlık Bakanlığı ve United States Environmental Protection Agency (EPA) onaylı ithal biyosidal ürünlerle de düzenli olarak araç içlerinde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor.

Araç temizliklerinin yanı sıra tramvay ve otobüs duraklarında da rutin temizlik yapıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri “Toplu taşımada vatandaşlarımızın temiz bir ortamda seyahat etmesi bizler için çok önemli. Bu kapsamda hem tramvaylarımızda hem de otobüslerimizde rutin olarak temizlik çalışması gerçekleştiriyoruz. Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in talimatıyla son günlerde dünyada artan salgın hastalıklar nedeniyle şehir dışından getirttiğimiz Sağlık Bakanlığı ve United States Environmental Protection Agency (EPA) onaylı biyosidal ürünlerle de araçlarımızı dezenfekte ediyoruz. Bu hastalıklara karşı vatandaşlarımızın da toplu taşımayı tercih ettiklerinde duyarlı olmalarını istiyoruz. Yolcularımız öksürme ve hapşırma sırasında ağızlarını tek kullanımlık mendiller ile kapatır ve sık sık bol sabun ile ellerini yıkarlarsa ortak kullanım alanımız olan toplu taşımada daha hijyenik bir ortam yaratmış oluruz” diyerek araçlardaki temizlik sorunlarını belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden kendilerine iletebileceklerini ifade ettiler.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TEBRİKLER

27 Şubat 2020 15:02
15 SENEDİR İLK DEFA İYİ BİR HİZMET YAPTI BRAVO

Ali Haydar

27 Şubat 2020 13:45
Evet temizlik dezenfekte etmek güzel. Ama tüm sorumluluk biz vatandaşlarda. Hasta iken daha sorumlu davranmalıyız, ama hasta olduğumuz zaman bile öpmek için uğraşıyoruz. Ya hastasın uzak dur işte bulaştırmak için maksimum çaba sarfeder gibi davranıyoruz. Japonlar maske takıyor grip esnasında; çünkü onlar hastalık bulaştırmamak için maske takıyor. Hastalık bulaştırmak çok ayıp onlar için. Eğitimle okumakla diploma almak ile olmuyor maalesef.

Halil Toksöz

28 Şubat 2020 01:20
Teşekkür ediyorum ve devamını diliyorum.

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma