TOPLANTI TEPKİSİ

18 Kasım 2017 15:33
TOPLANTI TEPKİSİ

Enerji Bakanlığı tarafından Eskişehir'de, Alpu'da kurulması planlanan termik santralle ilgili toplantı yapıldı. Toplantıya Eskişehir dinamiklerinin çağrılmaması ise STK'ların tepkisine neden oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, şunları söyledi: "Eskişehir Tepebaşı bölgesinde inşa edilecek ve Alpu’da tarım arazileri ile lületaşı kaynakları başta olmak üzere çevreye ve doğaya son derece zarar verecek olan kömürlü santralin şehrimize kabul ettirilme sürecini hayretle izliyor ve takip ediyoruz. Enerji Bakanlığı, milli kaynaklarımız ve öz sermayemiz söylemiyle şehrimizin muhtarlarını bir otelde basına kapalı bir şekilde toplantıya çağırarak kömürlü santralle ilgili ikna toplantısı düzenledi. Bakanlığın bu toplantısına bizler; yani siyasi ve rantsal hesapları olmayan, sadece kentlilik bilinci ile şehrinin gelişimine katkı veren Kent Konseyleri, konu ile ilgili sivil toplum kuruluşları, ziraat odaları, mühendislik odaları, üniversiteler, çevre dernekleri maalesef çağırılmadı. Bilinmelidir ki; bu toplantıya çağırılmayan dinamikler, şehrine ve insanına zarar verecek her türlü projeye karşı çıkacaktır."

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

18 Kasım 2017 19:25
Onları niye çağırsınlar ki. Muhtarları çağır ikna et. Nasılsa soru soran yok. Bu alanda çalışan bilim adamlarını çağırırlarsa onların soracağı soruların çoğuna verecek cevapları olmadığını kendileri de biliyorlar.

Gaz solumak?

19 Kasım 2017 14:09
Nasil olsa vasifsiz insan çok. Çağırın ahkam kessin. Bilim insanları konuşsun bu işi. Baskasina gerek yok. Bir de cukurhisar da çimento fabrikasi var . Cimento soluyorlar yıllardır. Bir de ona konuşun görelim haadii
TEİ'DEN OTİZMLİ ÇOCUKLARA DESTEK
TEİ'DEN OTİZMLİ ÇOCUKLARA DESTEK
TEI, Eskişehir’e olan sosyal sorumluluğunun bilinciyle projelerine devam ediyor.
ETB'DEN EMNİYET'E ZİYARET
ETB'DEN EMNİYET'E ZİYARET
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Meclis Başkanı Hasan Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Emniyet Müdürü Engin Dinç'i makamında ziyaret etti.
4 BİN KİŞİ İFTARDA BULUŞTU
4 BİN KİŞİ İFTARDA BULUŞTU
Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan iftar programları, Yenikent Mahallesi’nde düzenlenen iftar ile devam etti.
ESKİŞEHİR'E MİLLET BAHÇESİ YAPACAĞIZ
ESKİŞEHİR'E MİLLET BAHÇESİ YAPACAĞIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir'de eski stadyumun olduğu alana 'Millet Bahçesi' yapılacağını söyledi.
CEZAEVİNDEN İZNE ÇIKTI OTOMOBİL ÇALDI
CEZAEVİNDEN İZNE ÇIKTI OTOMOBİL ÇALDI
Eskişehir’de, yarı açık cezaevinden izinli çıktıktan sonra bir şahsa ait kamyoneti çalan ve polisin takibi sonucu yakalanan şüpheli adli makamlara sevk edildi.
KILIÇDAROĞLU GELİYOR
KILIÇDAROĞLU GELİYOR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 27 Mayıs Pazar günü Eskişehir’e geliyor.
SANAYİCİLER BİRLİK OLMALI
SANAYİCİLER BİRLİK OLMALI
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği gerçekleştirildi.
ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL
ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında bir protokol yapıldı. Protokol ile Eskişehir ilindeki Cami, Kuran kursu, Müftülük hizmet binalarının bahçelerinin ağaçlandırılması, çevre düzenlemesi yapılması Orman teşkilatınca yapılacak. Müftülükte ağaç ve ormanın önemini anlatacak.
HIRSIZLARI KAZA YAKALATTI
HIRSIZLARI KAZA YAKALATTI
Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde çaldıkları tarım aletlerini Eskişehir'e getirirken kamyonetleri devrilen 4 hırsız, çekici yardımıyla Eskişehir'e getirdikleri malzemeleri satamadan polis ekipleri tarafından yakalandı.