TOPLANTI TEPKİSİ

18 Kasım 2017 15:33
TOPLANTI TEPKİSİ

Enerji Bakanlığı tarafından Eskişehir'de, Alpu'da kurulması planlanan termik santralle ilgili toplantı yapıldı. Toplantıya Eskişehir dinamiklerinin çağrılmaması ise STK'ların tepkisine neden oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, şunları söyledi: "Eskişehir Tepebaşı bölgesinde inşa edilecek ve Alpu’da tarım arazileri ile lületaşı kaynakları başta olmak üzere çevreye ve doğaya son derece zarar verecek olan kömürlü santralin şehrimize kabul ettirilme sürecini hayretle izliyor ve takip ediyoruz. Enerji Bakanlığı, milli kaynaklarımız ve öz sermayemiz söylemiyle şehrimizin muhtarlarını bir otelde basına kapalı bir şekilde toplantıya çağırarak kömürlü santralle ilgili ikna toplantısı düzenledi. Bakanlığın bu toplantısına bizler; yani siyasi ve rantsal hesapları olmayan, sadece kentlilik bilinci ile şehrinin gelişimine katkı veren Kent Konseyleri, konu ile ilgili sivil toplum kuruluşları, ziraat odaları, mühendislik odaları, üniversiteler, çevre dernekleri maalesef çağırılmadı. Bilinmelidir ki; bu toplantıya çağırılmayan dinamikler, şehrine ve insanına zarar verecek her türlü projeye karşı çıkacaktır."

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

18 Kasım 2017 19:25
Onları niye çağırsınlar ki. Muhtarları çağır ikna et. Nasılsa soru soran yok. Bu alanda çalışan bilim adamlarını çağırırlarsa onların soracağı soruların çoğuna verecek cevapları olmadığını kendileri de biliyorlar.

Gaz solumak?

19 Kasım 2017 14:09
Nasil olsa vasifsiz insan çok. Çağırın ahkam kessin. Bilim insanları konuşsun bu işi. Baskasina gerek yok. Bir de cukurhisar da çimento fabrikasi var . Cimento soluyorlar yıllardır. Bir de ona konuşun görelim haadii
ÜNİVERSİTEDE PROTESTO
ÜNİVERSİTEDE PROTESTO
ESOGÜ'de Kudüs protestosu düzenlendi.
TÜLOMSAŞ'TA  ÖNEMLİ TOPLANTI
TÜLOMSAŞ'TA ÖNEMLİ TOPLANTI
TCDD ve Bağlı Ortaklıklar toplantısı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal başkanlığında gerçekleştirildi.
CİNAYETTE 'İFTİRA' İDDİASI
CİNAYETTE 'İFTİRA' İDDİASI
Eskişehir’de 15 yaşındaki genci göğüsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Aleyna İ.’nin yargılanmasına başlandı. 
KUDÜS TEPKİSİ
KUDÜS TEPKİSİ
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eğitim Sen Eskişehir Şubesi tarafından ABD'nin Kudüs kararına tepki açıklaması yapıldı. 
AKBAŞ'LAR 'POLİS KÖPEĞİ' OLUYOR
AKBAŞ'LAR 'POLİS KÖPEĞİ' OLUYOR
İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Asayiş Devriye Köpeği Olarak Kangal ve Akbaş Yetiştirme Projesi" kapsamında Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinden alınan 10 Akbaş cinsi çoban köpeği, eğitimin ardından kentin asayişi için görevlendirilecek.
TRAFİK CANAVARI KURBANI OLDU
TRAFİK CANAVARI KURBANI OLDU
Eskişehir'de, bir otomobilin çarptığı 23 yaşındaki üniversite öğrencisi genç yapılan tüm müdahalelere rağmen kuratılamadı.
Araç sayısı 300 bine dayandı
Araç sayısı 300 bine dayandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Eskişehir'de trafiğe kayıtlı olarak araç sayısı bir ayda bin 181 adet artarak 300 bine yaklaşmaya başladı.
21 HAVACI DAHA YARGI ÖNÜNDE!
21 HAVACI DAHA YARGI ÖNÜNDE!
Eskişehir merkezli 12 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 64 şüpheliden 21'i daha adliyeye gönderildi.
Yılmaz Özdil Eskişehir'i yazdı...
Yılmaz Özdil Eskişehir'i yazdı...
Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Eskişehir'i yazdı. Eskişehir'de yapılması planlanan Termik santral konusunu ele alan Özdil "Türkiye'nin tüm aklı başında insanlarını bu mücadeleye destek olmaya çağırıyorum" diye yazdı.