TOPLANTI TEPKİSİ

18 Kasım 2017 15:33
TOPLANTI TEPKİSİ

Enerji Bakanlığı tarafından Eskişehir'de, Alpu'da kurulması planlanan termik santralle ilgili toplantı yapıldı. Toplantıya Eskişehir dinamiklerinin çağrılmaması ise STK'ların tepkisine neden oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, şunları söyledi: "Eskişehir Tepebaşı bölgesinde inşa edilecek ve Alpu’da tarım arazileri ile lületaşı kaynakları başta olmak üzere çevreye ve doğaya son derece zarar verecek olan kömürlü santralin şehrimize kabul ettirilme sürecini hayretle izliyor ve takip ediyoruz. Enerji Bakanlığı, milli kaynaklarımız ve öz sermayemiz söylemiyle şehrimizin muhtarlarını bir otelde basına kapalı bir şekilde toplantıya çağırarak kömürlü santralle ilgili ikna toplantısı düzenledi. Bakanlığın bu toplantısına bizler; yani siyasi ve rantsal hesapları olmayan, sadece kentlilik bilinci ile şehrinin gelişimine katkı veren Kent Konseyleri, konu ile ilgili sivil toplum kuruluşları, ziraat odaları, mühendislik odaları, üniversiteler, çevre dernekleri maalesef çağırılmadı. Bilinmelidir ki; bu toplantıya çağırılmayan dinamikler, şehrine ve insanına zarar verecek her türlü projeye karşı çıkacaktır."

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

18 Kasım 2017 19:25
Onları niye çağırsınlar ki. Muhtarları çağır ikna et. Nasılsa soru soran yok. Bu alanda çalışan bilim adamlarını çağırırlarsa onların soracağı soruların çoğuna verecek cevapları olmadığını kendileri de biliyorlar.

Gaz solumak?

19 Kasım 2017 14:09
Nasil olsa vasifsiz insan çok. Çağırın ahkam kessin. Bilim insanları konuşsun bu işi. Baskasina gerek yok. Bir de cukurhisar da çimento fabrikasi var . Cimento soluyorlar yıllardır. Bir de ona konuşun görelim haadii
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.
KADINA ŞİDDET TARTIŞILACAK
KADINA ŞİDDET TARTIŞILACAK
Odunpazarı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Kapsamında “Birleşeceğiz Şiddete Son Vereceğiz” adlı bir panel düzenleyecek.