TOPLANTI TEPKİSİ

18 Kasım 2017 15:33
TOPLANTI TEPKİSİ

Enerji Bakanlığı tarafından Eskişehir'de, Alpu'da kurulması planlanan termik santralle ilgili toplantı yapıldı. Toplantıya Eskişehir dinamiklerinin çağrılmaması ise STK'ların tepkisine neden oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, şunları söyledi: "Eskişehir Tepebaşı bölgesinde inşa edilecek ve Alpu’da tarım arazileri ile lületaşı kaynakları başta olmak üzere çevreye ve doğaya son derece zarar verecek olan kömürlü santralin şehrimize kabul ettirilme sürecini hayretle izliyor ve takip ediyoruz. Enerji Bakanlığı, milli kaynaklarımız ve öz sermayemiz söylemiyle şehrimizin muhtarlarını bir otelde basına kapalı bir şekilde toplantıya çağırarak kömürlü santralle ilgili ikna toplantısı düzenledi. Bakanlığın bu toplantısına bizler; yani siyasi ve rantsal hesapları olmayan, sadece kentlilik bilinci ile şehrinin gelişimine katkı veren Kent Konseyleri, konu ile ilgili sivil toplum kuruluşları, ziraat odaları, mühendislik odaları, üniversiteler, çevre dernekleri maalesef çağırılmadı. Bilinmelidir ki; bu toplantıya çağırılmayan dinamikler, şehrine ve insanına zarar verecek her türlü projeye karşı çıkacaktır."

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

18 Kasım 2017 19:25
Onları niye çağırsınlar ki. Muhtarları çağır ikna et. Nasılsa soru soran yok. Bu alanda çalışan bilim adamlarını çağırırlarsa onların soracağı soruların çoğuna verecek cevapları olmadığını kendileri de biliyorlar.

Gaz solumak?

19 Kasım 2017 14:09
Nasil olsa vasifsiz insan çok. Çağırın ahkam kessin. Bilim insanları konuşsun bu işi. Baskasina gerek yok. Bir de cukurhisar da çimento fabrikasi var . Cimento soluyorlar yıllardır. Bir de ona konuşun görelim haadii
SERİNLEMEK İSTERKEN CANINDAN OLDU
SERİNLEMEK İSTERKEN CANINDAN OLDU
Eskişehir'de serinlemek için sulama kanalına girdiği iddia edilen çobanın cansız bedenine ulaşıldı.
ZİFTE SAPLANAN KÖPEKLER KURTARILDI
ZİFTE SAPLANAN KÖPEKLER KURTARILDI
Eskişehir'de saplandıkları ziftten çıkamayan iki yavru köpek, ölmek üzereyken itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
UYUŞTURUCU TACİRİ TUTUKLANDI
UYUŞTURUCU TACİRİ TUTUKLANDI
Kent merkezinde bir adrese yaılan operasyonda uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan kişi tutuklandı.
BAĞIMSIZ EKONOMİ  POLİTİKAMIZI  OLUŞTURMALIYIZ
BAĞIMSIZ EKONOMİ POLİTİKAMIZI OLUŞTURMALIYIZ
Saadet Partisi haftalık toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda ekonomi gündemini konu alan Ekonomik İşler Başkanı Turgay Koçyiğit, bağımsız ekonomi politikasının oluşturulması gerektiğini vurguladı.
ÜRETİCİYE DESTEK VERİLMELİ
ÜRETİCİYE DESTEK VERİLMELİ
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı DP Tepebaşı İlçe Başkanı Şükrü Ketenci başkanlığında gerçekleşti. Ketenci, ülke ekonomisini değerlendirip, üretim ve ihracat yapılması gerektiğini söyledi.
ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ
ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ
Eskişehir Yunus Emre Ülkü Ocağı üyeleri, lunaparka götürdükleri 50 Türkmen çocuğuna bayram öncesi güzel bir gün yaşattılar.
KARACAN DEVRETTİ
BAKAN SOYLU'DAN ESKİŞEHİR'DE TRAFİK DENETİMİ
BAKAN SOYLU'DAN ESKİŞEHİR'DE TRAFİK DENETİMİ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde, "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında yol uygulamasına katılarak çocuklara düdük, tişört ve broşür dağıttı.
BU ÇOCUKLARI  GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte trafikte görmeye alıştığımız manzaralar da tekrar etmeye başladı. Düğün arabalarının önünü kesen çocuklar, akan trafikte hayatlarını tehlikeye atarak harçlık almaya çalışıyor.