TİCARET ATAĞI

Son Güncelleme : 10 Mayıs 2018 17:05
TİCARET ATAĞI

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Sopanda ve beraberindeki heyet ile ETO’da bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Türkiye ile Romanya arasındaki ekonomik işbirliğinin her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi. Eskişehir Ticaret Odası’nın Eskişehir ve Romanya arasındaki ticari işbirliğini geliştirmek için istekli olduğunu belirten Güler, karşılıklı ticareti geliştirmek için ETO olarak her türlü alt yapıyı oluşturmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Sopanda ise, Türk iş dünyasının Romanya’da yaptığı yatırımlara dikkat çekerek, 15 bin firmanın Türk ortağı olduğunu belirtti. Elçilik olarak iki ülkenin işadamları ile bağlantı kurulmasına aracılık etmek istediklerini kaydeden Sopanda, geçtiğimiz yıl karşılıklı ticaretin % 16 arttığını, yeni bir model geliştirerek işbirliğini daha da geliştirmek istediklerini vurguladı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
Eskişehir'de bir evcil hayvan dükkanının önünde bulunan tavşanı çalan hırsızlar, saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. 
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
 Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde bir araya gelen 4 nine, ilerleyen yaşlarına rağmen balkonu sınıfa çevirerek okuma öğreniyor. 
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
Ülke genelinde 65 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" Eskişehir’de de renkli görüntülere sahne oldu. 
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.