TİCARET ATAĞI

Son Güncelleme : 10 Mayıs 2018 17:05
TİCARET ATAĞI

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Sopanda ve beraberindeki heyet ile ETO’da bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Türkiye ile Romanya arasındaki ekonomik işbirliğinin her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi. Eskişehir Ticaret Odası’nın Eskişehir ve Romanya arasındaki ticari işbirliğini geliştirmek için istekli olduğunu belirten Güler, karşılıklı ticareti geliştirmek için ETO olarak her türlü alt yapıyı oluşturmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Sopanda ise, Türk iş dünyasının Romanya’da yaptığı yatırımlara dikkat çekerek, 15 bin firmanın Türk ortağı olduğunu belirtti. Elçilik olarak iki ülkenin işadamları ile bağlantı kurulmasına aracılık etmek istediklerini kaydeden Sopanda, geçtiğimiz yıl karşılıklı ticaretin % 16 arttığını, yeni bir model geliştirerek işbirliğini daha da geliştirmek istediklerini vurguladı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DEN İNCE DESTEK
ESKİŞEHİR'DEN İNCE DESTEK
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce için seçim ofisi açıldı. Törenle gerçekleşen açılışa coşku hakimdi. Yoğun katılımın sağlandığı törende İnce'ye sonsuz destek mesajı verildi.
19 MAYIS RUHU YAŞATILACAK
19 MAYIS RUHU YAŞATILACAK
CHP'liler 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Vilayet Meydanı'nda kutladı. İl Başkanı Rabia Akman “İnanıyoruz ki gençler 19 Mayıs ruhunu yaşatmaya devam edecektir” dedi.
 GÜNDOĞDU'DA  İFTAR BULUŞMASI
GÜNDOĞDU'DA İFTAR BULUŞMASI
Odunpazarı Belediyesi; 75. Yıl Mahallesi’nde gerçekleştirdiği iftar yemeğinin ardından Gündoğdu Mahallesi’nde iftar yemeği verdi.
TRAFİK KAZASI CAN ALDI
TRAFİK KAZASI CAN ALDI
 Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. 
19 MAYIS GURURU
19 MAYIS GURURU
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk Spor Salonu'nda coşkuyla kutlandı. Düzenlenen etkinliğe, 7’den 70’e bir çok vatandaş, ellerinde Türk Bayraklarıyla katıldı.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından narkotik suçlarla mücadele kapsamında sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda 4 şüpheli yakalandı. 
   YASA DIŞI BAHİS  OPERASYONU
YASA DIŞI BAHİS OPERASYONU
Eskişehir'in de aralarında yer aldığı 4 ilde yapılan yasa dışı bahis operasyonunda 14 kişi gözaltına alındı. Evlerinde, arabalarında ve banka hesaplarında 1 milyon TL para ele geçirilen şahıslardan 8'i tutuklandı.
 ESKİŞEHİR TURU
ESKİŞEHİR TURU
Eskişehir’e gelen turistlerin ilk ziyaret ettikleri yerlerden biri olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi 40’a yakın Goldwing Sürücüleri Derneği üyesini ağırladı.
YENİKENT'TE ZİNCİRLEME KAZA
YENİKENT'TE ZİNCİRLEME KAZA
Eskişehir'de meydana gelen zincirleme trafik kazasında 1 kişi yaralandı.