TİCARET ATAĞI

Son Güncelleme : 10 Mayıs 2018 17:05
TİCARET ATAĞI

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Sopanda ve beraberindeki heyet ile ETO’da bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Türkiye ile Romanya arasındaki ekonomik işbirliğinin her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi. Eskişehir Ticaret Odası’nın Eskişehir ve Romanya arasındaki ticari işbirliğini geliştirmek için istekli olduğunu belirten Güler, karşılıklı ticareti geliştirmek için ETO olarak her türlü alt yapıyı oluşturmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Sopanda ise, Türk iş dünyasının Romanya’da yaptığı yatırımlara dikkat çekerek, 15 bin firmanın Türk ortağı olduğunu belirtti. Elçilik olarak iki ülkenin işadamları ile bağlantı kurulmasına aracılık etmek istediklerini kaydeden Sopanda, geçtiğimiz yıl karşılıklı ticaretin % 16 arttığını, yeni bir model geliştirerek işbirliğini daha da geliştirmek istediklerini vurguladı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.