TERMİK SANTRALE İKİNCİ RED

Son Güncelleme : 10 Ağustos 2018 08:08
TERMİK SANTRALE İKİNCİ RED

Kömürlü Termik Santral konusunda Danıştay'dan bir iyi haber daha geldi. Danıştay'ın verdiği son kararlar, Sevinç Mahallesi'nde açılacak kömür ocağı için Çevresel Etki Değerlendirmesi' raporu alınması zorunlu hale geldi.

Karşı dava açıldı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, açılacak kömür madeni için 'Çevre Etki Değerlendirme raporu gerekli değildir' kararı vermiş, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de bu karara karşı dava açmıştı.

Karar onandı

Eskişehir 2. İdare Mahkemesi dava sonucunda, verdiği kararla kömür madeni için ÇED raporu gerekli değildir şeklindeki Çevre Müdürlüğü kararını iptal etmişti. Valilik ise Danıştay’a temyiz davası açmıştı. Danıştay 14. Dairesi, Eskişehir 2. İdare Mahkemesinin kararını onadı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ömer

10 Ağustos 2018 15:18
bu rapor termik santralle ilgili değilmiş bu karar sevinç mahallesindeki proje içinmiş alpuya yapılacak termik santral çed raporunu zaten almış.

NURETTİN

10 Ağustos 2018 12:24
DAVA NEYMİŞ,KARAR NEYMİŞ,RED NEYMİŞ HERŞEY REİS O NE DERSE O OLUR YARIN HERŞEY DÜZELİR EKONOMİ DÜZELİR DOLAR, EURO DÜŞER REİS VAR FANTASYA KITIR FÜLÜŞ MAFİŞ
BİRLİĞE VE BERABERLİĞE İHTİYAÇ VAR
BİRLİĞE VE BERABERLİĞE İHTİYAÇ VAR
Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Suat Er ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, odaların önemine değindi.
ESKİ KOMİSERE FETÖ GÖZALTISI
ESKİ KOMİSERE FETÖ GÖZALTISI
Eskişehir'de FETÖ/PDY’ye yönelik düzenlenen operasyonda, hakkında gözaltı kararı bulunan ve meslekten ihraç edilen eski komiser yakalandı.
 ESKİŞEHİRLİ DOKTOR  EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
ESKİŞEHİRLİ DOKTOR EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
Kocaeli'de özel bir hastanede görev yapan Eskişehirli, Psikiyatri Uzmanı Dr. Nihat Zincir, evinde ölü bulundu.
MAHKEME KARARINA UYMAK ZORUNDAYIZ
MAHKEME KARARINA UYMAK ZORUNDAYIZ
Büyükşehir Belediye Meclisinde, AK Parti Meclis Üyeleri yol harcamalarına katılma payı alma konusunun olduğu 1. ve 2. maddelerde çekimser kaldı.
DİKKAT! O CADDE 4 GÜN TRAFİĞE KAPATILIYOR
ŞEHRİMİZE TEMİZ YATIRIMLAR  FİNANSE EDİN
ŞEHRİMİZE TEMİZ YATIRIMLAR FİNANSE EDİN
Eskişehir Kent Konseyi Toplantı Salonu'nda bir araya gelen Çevre ve Yaşam Platformu üyeleri, Termik Santrali istemediklerini bir kez daha haykırdı.
KRİZİN FATURASINI  VATANDAŞ ÖDEMEMELİ
KRİZİN FATURASINI VATANDAŞ ÖDEMEMELİ
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, iki günlük ziyaret için bulunduğu Konya Ereğli’de Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütünü ziyaret ederek partililerle buluştu.
ŞEHİR HASTANESİ'NİN YOLU ASFALTLANIYOR
ŞEHİR HASTANESİ'NİN YOLU ASFALTLANIYOR
Odunpazarı Belediyesi, yakında hizmete gireceği açıklanan Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolları ve çevresindeki yollarda asfalt çalışması yaptı.
57 HAVACI ASKERİN SAVUNMALARI ALINIYOR
57 HAVACI ASKERİN SAVUNMALARI ALINIYOR
Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye oldukları öne sürülen 58 havacı askerin yargılanmasına başlanıldı.