TERMİK SANTRALE İKİNCİ RED

Son Güncelleme : 10 Ağustos 2018 08:08
TERMİK SANTRALE İKİNCİ RED

Kömürlü Termik Santral konusunda Danıştay'dan bir iyi haber daha geldi. Danıştay'ın verdiği son kararlar, Sevinç Mahallesi'nde açılacak kömür ocağı için Çevresel Etki Değerlendirmesi' raporu alınması zorunlu hale geldi.

Karşı dava açıldı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, açılacak kömür madeni için 'Çevre Etki Değerlendirme raporu gerekli değildir' kararı vermiş, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de bu karara karşı dava açmıştı.

Karar onandı

Eskişehir 2. İdare Mahkemesi dava sonucunda, verdiği kararla kömür madeni için ÇED raporu gerekli değildir şeklindeki Çevre Müdürlüğü kararını iptal etmişti. Valilik ise Danıştay’a temyiz davası açmıştı. Danıştay 14. Dairesi, Eskişehir 2. İdare Mahkemesinin kararını onadı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ömer

10 Ağustos 2018 15:18
bu rapor termik santralle ilgili değilmiş bu karar sevinç mahallesindeki proje içinmiş alpuya yapılacak termik santral çed raporunu zaten almış.

NURETTİN

10 Ağustos 2018 12:24
DAVA NEYMİŞ,KARAR NEYMİŞ,RED NEYMİŞ HERŞEY REİS O NE DERSE O OLUR YARIN HERŞEY DÜZELİR EKONOMİ DÜZELİR DOLAR, EURO DÜŞER REİS VAR FANTASYA KITIR FÜLÜŞ MAFİŞ
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI  SUÇÜSTÜ YAKALANDI
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Eskişehir'de bir ahıra küçükbaş hayvanları çalmak için giren İ.G. isimli şahıs, jandarma ekiplerince suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer muhtarların bulundukları mahalle ve köylerde devletin tüm kurumların en önemli temsilcisi olduklarını belirtti.
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
ESKİ’ye bağlı ekipler son olarak Gündüzler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalar ile mahallenin su sorununu ortadan kaldırdı.
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
Eskişehir Barosu'nda stajlarını tamamlayan 36 avukat için yemin töreni düzenlendi. Yeminlerini eden genç avukatlar, cübbelerini giyip ruhsatlarını aldı.
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI:1ÖLÜ
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI:1ÖLÜ
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü.
VEKİLLERDEN DESTEK İSTEDİLER
VEKİLLERDEN DESTEK İSTEDİLER
Eskişehir Kırım Türkleri Derneği yöneticileri, Ankara’da Eskişehir milletvekillerini ziyaret ederek her birine Kırım Tatarlarının milli bayrağı, ''Taraklı Tamga'' hediye edip sesleri olması temennisinde bulundular. 
JANDARMADAN KAÇAMADILAR
JANDARMADAN KAÇAMADILAR
Eskişehir'de, jandarma ekiplerinin durdurduğu araçlarda yaklaşık 3 kilo esrar, af tüfeği ve sahte banknot ele geçirilirken, olaylarla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de bir evin kömürlük bölümünde çıkan yangında eşyalar kullanılmaz hale geldi. 
ESKİŞEHİR'DE FIRINDA PATLAMA
ESKİŞEHİR'DE FIRINDA PATLAMA
Eskişehir'de bir ekmek fırınında tüpten sızan gaz sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı.