TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ

Son Güncelleme : 08 Eylül 2018 20:09
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ

Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı kent konseyi, iklim değişikliklerinin önüne geçmek adına bisiklet etkinliği düzenledi. Düzenlenen renkli etkinlikte kömürlü termik santrale de tepki gösteren Kent konseyi Başkanı İsmail Kumru, “ Dünyamız için ses ver” dedi.

İklim için ses ver

Yerelden genele bir çok projeye imza attıklarını ifade eden Kumru, “Dünyamızı, ülkemizi etkileyen doğal dengenin bozulmasına sebep olan, doğayı koruma bilinci ile hareket ederek Eskişehir’de de mücadelemize devam ediyoruz. Bu etkinliğimizde Dünyamız için, kentlerimiz için, iklim için ses ver diyoruz .Eskişehir'de çevre mücadelemizi Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte veremeye devam ediyoruz.“ dedi.

Davet ediyoruz

Etkinliğin tüm ülkede eş zamanlı gerçekleştirildiğini vurgulayan Kumru, “Bizler Türkiye de temiz enerji, fosilsiz yakıtlar kullanmayı hedefleyen çevre dostu politikaları amaç haline getirmeli ve çalışmalar yapmalıyız. Yapılması istenen ve iklim değişikliklerine sebep olacak olan kömürlü termik santrali şehrimizin, ülkemizin hiç bir yerinde istemediğimizi tekrarlıyoruz. Tüm Eskişehirlilerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz“ diye konuştu.

Farkındalık yaramak

Düzenlenen etkinliğe katılarak destek veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Güneş enerji santrali kurmak istedik AKP'li meclis üyelerinin çoğunluk oyuyla kabul görmedi. Mahkemeye dava açtık olumlu sonuçlanırsa bizde güneş enerji sistemi kuracağız. Amacımız çevreyi korumak. Çevreyi korumak demek insan sağlığının korunması demek. İklim için ses ver grubu bu noktada bir farkındalık yaratmaya çalışıyor. Eskişehir'de termik santral bu işi tetikleyecek unsurlardan birisidir. O nedenle termik santral kurulmaması gerektiğini düşünüyorum.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İSTEMEM DEMEKLE OLMAZ

09 Eylül 2018 09:30
Sayın Kazım Bey, bizde istemiyoruz fakat bizimki sadece tepki boyutunda, siz bir belediye başkanısınız, sizin somut birşeyler yapmanız lazım, sadece istemem diyenlerle resim çektirmek olamaz işiniz. Peki Termik santrali biz istemiyoruz hem fikiriz de sizin termik santralin yerine önereceginiz yöntem nedir. Bunları anlatın halka kardeşim, resim çektirip gazeteye vermeyi bırakın ve çalışın artık.

Öz Tatar

09 Eylül 2018 00:34
Kazım aga ; durdun durdun da seçime 6 ay kala mı aklına geldi.Yahu aklımızla alay mı ediyorsun. Dört buçuk yıldır kültür sanat festival lay lay lom la gün geçirdiniz .Seçimi bekliyoruz haber ola

Bende termik istemem

09 Eylül 2018 11:09
Bende istemem termik mermik.emme fişi prize takıp cayır cayır elektrik kullanmak isterim.bi gün elektrik kesilse o kesildiği gün dünyayı zindan görürüm.hayıır termike hayır istemem.ama elektrikigide bal gibi kullanırım.

çağdaş - sanatsal faliyetler önemli

09 Eylül 2018 13:10
bir işi chp istemiyorsa , karşı geliyorsa , demekki o iş ülkeye faydalıdır . ( heykel ve sanatsal faliyetlerle elektirik açığını kapatamazsınız ) beyler .. alektirik olmazsa kılimalı ortamda nasıl çalışacaksınız .

pişmiştopraksenpozyumunımumu

09 Eylül 2018 13:26
bu seçimde bu üç belediye yide kaybederler bunlar , hiçmi hayırlı işiniz olmayacak .

şaka gibi .

09 Eylül 2018 13:17
türkiye yılda 25 milyar dölar enerjiye para ödüyor , her halde bu etkin liği düzenleyen arkadaşların bundan haberi yok .

GECECi

08 Eylül 2018 20:52
Santralin yapilacagi bölgede halk santral istiyor. Demekki bu santral bio kömür kullanacak cevreye zarar vermeyecek.

Halil Toksöz

09 Eylül 2018 01:24
Oy verirken düşünecektin, geçti atı alan üsküdarı.

Pusat

08 Eylül 2018 23:10
işi olmayana iş, parası olmayana para vereceksiniz yapılmasın.
ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
Eskişehir ve bölgeye değer katacak kentin yeni yaşam merkezi Cassaba Modern, 2018’in son çeyreğinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  TARİFELİ UÇUŞLAR  YENİDEN BAŞLASIN
TARİFELİ UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLASIN
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hasan Polatkan Havaalanı’nın yolcu ve kargo taşımacılığında daha işler hale getirilmesi ve tarifeli uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.