TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ

Son Güncelleme : 08 Eylül 2018 20:09
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ

Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı kent konseyi, iklim değişikliklerinin önüne geçmek adına bisiklet etkinliği düzenledi. Düzenlenen renkli etkinlikte kömürlü termik santrale de tepki gösteren Kent konseyi Başkanı İsmail Kumru, “ Dünyamız için ses ver” dedi.

İklim için ses ver

Yerelden genele bir çok projeye imza attıklarını ifade eden Kumru, “Dünyamızı, ülkemizi etkileyen doğal dengenin bozulmasına sebep olan, doğayı koruma bilinci ile hareket ederek Eskişehir’de de mücadelemize devam ediyoruz. Bu etkinliğimizde Dünyamız için, kentlerimiz için, iklim için ses ver diyoruz .Eskişehir'de çevre mücadelemizi Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte veremeye devam ediyoruz.“ dedi.

Davet ediyoruz

Etkinliğin tüm ülkede eş zamanlı gerçekleştirildiğini vurgulayan Kumru, “Bizler Türkiye de temiz enerji, fosilsiz yakıtlar kullanmayı hedefleyen çevre dostu politikaları amaç haline getirmeli ve çalışmalar yapmalıyız. Yapılması istenen ve iklim değişikliklerine sebep olacak olan kömürlü termik santrali şehrimizin, ülkemizin hiç bir yerinde istemediğimizi tekrarlıyoruz. Tüm Eskişehirlilerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz“ diye konuştu.

Farkındalık yaramak

Düzenlenen etkinliğe katılarak destek veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Güneş enerji santrali kurmak istedik AKP'li meclis üyelerinin çoğunluk oyuyla kabul görmedi. Mahkemeye dava açtık olumlu sonuçlanırsa bizde güneş enerji sistemi kuracağız. Amacımız çevreyi korumak. Çevreyi korumak demek insan sağlığının korunması demek. İklim için ses ver grubu bu noktada bir farkındalık yaratmaya çalışıyor. Eskişehir'de termik santral bu işi tetikleyecek unsurlardan birisidir. O nedenle termik santral kurulmaması gerektiğini düşünüyorum.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İSTEMEM DEMEKLE OLMAZ

09 Eylül 2018 09:30
Sayın Kazım Bey, bizde istemiyoruz fakat bizimki sadece tepki boyutunda, siz bir belediye başkanısınız, sizin somut birşeyler yapmanız lazım, sadece istemem diyenlerle resim çektirmek olamaz işiniz. Peki Termik santrali biz istemiyoruz hem fikiriz de sizin termik santralin yerine önereceginiz yöntem nedir. Bunları anlatın halka kardeşim, resim çektirip gazeteye vermeyi bırakın ve çalışın artık.

Öz Tatar

09 Eylül 2018 00:34
Kazım aga ; durdun durdun da seçime 6 ay kala mı aklına geldi.Yahu aklımızla alay mı ediyorsun. Dört buçuk yıldır kültür sanat festival lay lay lom la gün geçirdiniz .Seçimi bekliyoruz haber ola

Bende termik istemem

09 Eylül 2018 11:09
Bende istemem termik mermik.emme fişi prize takıp cayır cayır elektrik kullanmak isterim.bi gün elektrik kesilse o kesildiği gün dünyayı zindan görürüm.hayıır termike hayır istemem.ama elektrikigide bal gibi kullanırım.

çağdaş - sanatsal faliyetler önemli

09 Eylül 2018 13:10
bir işi chp istemiyorsa , karşı geliyorsa , demekki o iş ülkeye faydalıdır . ( heykel ve sanatsal faliyetlerle elektirik açığını kapatamazsınız ) beyler .. alektirik olmazsa kılimalı ortamda nasıl çalışacaksınız .

pişmiştopraksenpozyumunımumu

09 Eylül 2018 13:26
bu seçimde bu üç belediye yide kaybederler bunlar , hiçmi hayırlı işiniz olmayacak .

şaka gibi .

09 Eylül 2018 13:17
türkiye yılda 25 milyar dölar enerjiye para ödüyor , her halde bu etkin liği düzenleyen arkadaşların bundan haberi yok .

GECECi

08 Eylül 2018 20:52
Santralin yapilacagi bölgede halk santral istiyor. Demekki bu santral bio kömür kullanacak cevreye zarar vermeyecek.

Halil Toksöz

09 Eylül 2018 01:24
Oy verirken düşünecektin, geçti atı alan üsküdarı.

Pusat

08 Eylül 2018 23:10
işi olmayana iş, parası olmayana para vereceksiniz yapılmasın.
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
Eskişehir’de zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren hayvanlar için Kırka mahallesindeki belirli bölgelere yem bırakıldı. 
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
Dünya üzerinde hangi ülkelerin ne kadar güvenli olduğu belli olurken, Türkiye 59,62’lik güven endeksiyle 49’uncu sırada yer aldı. Eskişehir ise yine Türkiye'nin en güvenli şehri olarak belirlendi.
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
Eskişehir'de, Porsuk Çayı'na düştüğü iddia edilen şahıs için polis ve itfaiye ekipleri adeta seferber oldu. Eskişehir İtfaiyesi dalgıç ekipleri soğuk havaya rağmen uzun süre suya düştüğü ihbarı yapılan şahsı bulmak için arama kurtarma çalışmaları yaptı. 
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
Hatboyu Caddesinde dün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.
AKIL ALMAZ SAVUNMA
AKIL ALMAZ SAVUNMA
Eskişehir'de, SIM kartın çalışmaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi bıçakla öldürdükleri iddia edilen sanıkların davasında yapılan savunma adeta ‘pes’ dedirtti.
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve parti yöneticileri ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir'in huzur kenti olduğunu söyledi.
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, MHP’nin Odunpazarı’ndaki temsilcileri ile bir araya geldi. Doğan “Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım” dedi.
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret etti.