TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ

Son Güncelleme : 08 Eylül 2018 20:09
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ

Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı kent konseyi, iklim değişikliklerinin önüne geçmek adına bisiklet etkinliği düzenledi. Düzenlenen renkli etkinlikte kömürlü termik santrale de tepki gösteren Kent konseyi Başkanı İsmail Kumru, “ Dünyamız için ses ver” dedi.

İklim için ses ver

Yerelden genele bir çok projeye imza attıklarını ifade eden Kumru, “Dünyamızı, ülkemizi etkileyen doğal dengenin bozulmasına sebep olan, doğayı koruma bilinci ile hareket ederek Eskişehir’de de mücadelemize devam ediyoruz. Bu etkinliğimizde Dünyamız için, kentlerimiz için, iklim için ses ver diyoruz .Eskişehir'de çevre mücadelemizi Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte veremeye devam ediyoruz.“ dedi.

Davet ediyoruz

Etkinliğin tüm ülkede eş zamanlı gerçekleştirildiğini vurgulayan Kumru, “Bizler Türkiye de temiz enerji, fosilsiz yakıtlar kullanmayı hedefleyen çevre dostu politikaları amaç haline getirmeli ve çalışmalar yapmalıyız. Yapılması istenen ve iklim değişikliklerine sebep olacak olan kömürlü termik santrali şehrimizin, ülkemizin hiç bir yerinde istemediğimizi tekrarlıyoruz. Tüm Eskişehirlilerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz“ diye konuştu.

Farkındalık yaramak

Düzenlenen etkinliğe katılarak destek veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Güneş enerji santrali kurmak istedik AKP'li meclis üyelerinin çoğunluk oyuyla kabul görmedi. Mahkemeye dava açtık olumlu sonuçlanırsa bizde güneş enerji sistemi kuracağız. Amacımız çevreyi korumak. Çevreyi korumak demek insan sağlığının korunması demek. İklim için ses ver grubu bu noktada bir farkındalık yaratmaya çalışıyor. Eskişehir'de termik santral bu işi tetikleyecek unsurlardan birisidir. O nedenle termik santral kurulmaması gerektiğini düşünüyorum.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İSTEMEM DEMEKLE OLMAZ

09 Eylül 2018 09:30
Sayın Kazım Bey, bizde istemiyoruz fakat bizimki sadece tepki boyutunda, siz bir belediye başkanısınız, sizin somut birşeyler yapmanız lazım, sadece istemem diyenlerle resim çektirmek olamaz işiniz. Peki Termik santrali biz istemiyoruz hem fikiriz de sizin termik santralin yerine önereceginiz yöntem nedir. Bunları anlatın halka kardeşim, resim çektirip gazeteye vermeyi bırakın ve çalışın artık.

Öz Tatar

09 Eylül 2018 00:34
Kazım aga ; durdun durdun da seçime 6 ay kala mı aklına geldi.Yahu aklımızla alay mı ediyorsun. Dört buçuk yıldır kültür sanat festival lay lay lom la gün geçirdiniz .Seçimi bekliyoruz haber ola

Bende termik istemem

09 Eylül 2018 11:09
Bende istemem termik mermik.emme fişi prize takıp cayır cayır elektrik kullanmak isterim.bi gün elektrik kesilse o kesildiği gün dünyayı zindan görürüm.hayıır termike hayır istemem.ama elektrikigide bal gibi kullanırım.

çağdaş - sanatsal faliyetler önemli

09 Eylül 2018 13:10
bir işi chp istemiyorsa , karşı geliyorsa , demekki o iş ülkeye faydalıdır . ( heykel ve sanatsal faliyetlerle elektirik açığını kapatamazsınız ) beyler .. alektirik olmazsa kılimalı ortamda nasıl çalışacaksınız .

pişmiştopraksenpozyumunımumu

09 Eylül 2018 13:26
bu seçimde bu üç belediye yide kaybederler bunlar , hiçmi hayırlı işiniz olmayacak .

şaka gibi .

09 Eylül 2018 13:17
türkiye yılda 25 milyar dölar enerjiye para ödüyor , her halde bu etkin liği düzenleyen arkadaşların bundan haberi yok .

GECECi

08 Eylül 2018 20:52
Santralin yapilacagi bölgede halk santral istiyor. Demekki bu santral bio kömür kullanacak cevreye zarar vermeyecek.

Halil Toksöz

09 Eylül 2018 01:24
Oy verirken düşünecektin, geçti atı alan üsküdarı.

Pusat

08 Eylül 2018 23:10
işi olmayana iş, parası olmayana para vereceksiniz yapılmasın.
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı. 
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
 Eskişehir’de, bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu açılan tazminat davası sonuçlandı. 
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
Ünlü oyuncu Begüm Kütük, bir etkinlik kapsamında geldiği Eskişehir'e hayran kaldı.