TEPEBAŞI'NIN GÖZDESİ

17 Aralık 2015 00:36
TEPEBAŞI'NIN GÖZDESİ

‘Sakarya Okulunuzda’ ekibi, ‘Medya Okur-Yazarlığı’ dersi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. 7. ve 8. sınıfların katılığı derse öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Sakarya Gazetesi Koordinatörü Ali Baş, gazete muhabirleri Çağlar Özyazıcı ve Deniz Sevim'den oluşan Sakarya Okulunuzda ekibi öğrencilere gazetecilik mesleği hakkında bilgiler vererek deneyimlerini aktardılar. Ekibimiz önceki gün de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nda öğrencilerle buluştu. Okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşen ders kapsamında ilk olarak Gazetecilik mesleği ve yerel gazetecilik hakkında bilgiler verildi. Sonrasında 70 yıllık bir geçmişe sahip olan Sakarya Gazetesi’nin kuruluşu ve geçmişi hakkında bilgiler verilerek ve sinevizyon gösterimi izlendi.

Tepebaşı Bölgesi'nin özeti

Okul ile ilgili bilgiler veren Okul Müdürü Hasan Naci Özcan, Okulun Tepebaşı bölgesinin özeti olduğunu okula 500 öğrencinin servisle geldiğini söyledi. Okul Müdürü Özcan, Tepebaşı sınırları içerisinde yer alan mahalleler arasında hepsinden öğrencinin okulda eğitim gördüğünü kaydetti. Okulda ikili eğitim yapıldığını dile getiren Özcan, "Okulumuzda bin 200 öğrenci var. Geçen yılki TEOG sınavına göre başarımız biraz daha arttı. Eskişehir'in talep gören okulları arasındayız. Öğretmen kadromuz kaliteli, 3 tane rehber öğretmenimiz var" dedi.

Merak ettiklerini sordular

Gazetemiz Koordinatörü Ali Baş, kuruluşundan bugüne Sakarya Gazetesi anlatırken, muhabirlerimiz öğrencilere bir gazetenin yayına hazırlanırken ne aşamalardan geçtiği konusunda bilgiler verdi. Daha sonra öğrencilerden gelen sorular yanıtlandı. Öğrenciler gazetecilik mesleği hakkında merak ettikleri tüm soruları Ali Baş, Çağlar Özyazıcı ve Deniz Sevim'e yöneltti. Öğrenciler, gazetenin 1. sayfasına ne tür haberler girdiği, haberlerin nasıl bulunduğu, ve gazetecilik mesleğini yaparken ne gibi zorluklarla karşılaşıldığı gibi sorular sordu. Öğrencilerin sorularına tek tek yanıt verildi ve merak ettikleri sorular cevaplanmış oldu.

Eskişehir'in sorunlarını tartıştılar

Sunum kapsamında interaktif bir söyleşi gerçekleştirilierken sınıf başkanları Teoman Ünal, Ahmet Ceyhun Aygün, Yasin Yılmaz, Metehan Biçer, Alper Savaş ve Tümay Türe Sakarya Gazetesi'nin içeriğini bol bulduklarını ve spor sayfalarını okuduklarını söylediler. Sunum sonrasında sınıf başkanları da öğrencilere sorular yöneltti. Öğrencilere Eskişehir'in en önemli sorununun ne olduğu soruldu. Öğrenciler Eskişehir'in en önemli sorununun tramvay, park, hastane sırası, kar yağdığında yolların kapanması ve toplu taşıma araçlarında yaşanan sorunlar olduğunu dile getirdiler.

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek istiyoruz

Gazetecilik mesleği ve yerel basın ile ilgili bilgiler alan öğrenciler arasında 4 kişi Gazeteci olmak istediğini söyledi. Öğrenciler kamuoyunu doğru bilgilendirmek istediklerini dile getirdiler.

Haberin fotogalerisi için tıklayın.

TEPEBAŞI'NIN GÖZDESİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.