TEPEBAŞI'NIN GÖZDESİ

17 Aralık 2015 00:36
TEPEBAŞI'NIN GÖZDESİ

‘Sakarya Okulunuzda’ ekibi, ‘Medya Okur-Yazarlığı’ dersi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. 7. ve 8. sınıfların katılığı derse öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Sakarya Gazetesi Koordinatörü Ali Baş, gazete muhabirleri Çağlar Özyazıcı ve Deniz Sevim'den oluşan Sakarya Okulunuzda ekibi öğrencilere gazetecilik mesleği hakkında bilgiler vererek deneyimlerini aktardılar. Ekibimiz önceki gün de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nda öğrencilerle buluştu. Okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşen ders kapsamında ilk olarak Gazetecilik mesleği ve yerel gazetecilik hakkında bilgiler verildi. Sonrasında 70 yıllık bir geçmişe sahip olan Sakarya Gazetesi’nin kuruluşu ve geçmişi hakkında bilgiler verilerek ve sinevizyon gösterimi izlendi.

Tepebaşı Bölgesi'nin özeti

Okul ile ilgili bilgiler veren Okul Müdürü Hasan Naci Özcan, Okulun Tepebaşı bölgesinin özeti olduğunu okula 500 öğrencinin servisle geldiğini söyledi. Okul Müdürü Özcan, Tepebaşı sınırları içerisinde yer alan mahalleler arasında hepsinden öğrencinin okulda eğitim gördüğünü kaydetti. Okulda ikili eğitim yapıldığını dile getiren Özcan, "Okulumuzda bin 200 öğrenci var. Geçen yılki TEOG sınavına göre başarımız biraz daha arttı. Eskişehir'in talep gören okulları arasındayız. Öğretmen kadromuz kaliteli, 3 tane rehber öğretmenimiz var" dedi.

Merak ettiklerini sordular

Gazetemiz Koordinatörü Ali Baş, kuruluşundan bugüne Sakarya Gazetesi anlatırken, muhabirlerimiz öğrencilere bir gazetenin yayına hazırlanırken ne aşamalardan geçtiği konusunda bilgiler verdi. Daha sonra öğrencilerden gelen sorular yanıtlandı. Öğrenciler gazetecilik mesleği hakkında merak ettikleri tüm soruları Ali Baş, Çağlar Özyazıcı ve Deniz Sevim'e yöneltti. Öğrenciler, gazetenin 1. sayfasına ne tür haberler girdiği, haberlerin nasıl bulunduğu, ve gazetecilik mesleğini yaparken ne gibi zorluklarla karşılaşıldığı gibi sorular sordu. Öğrencilerin sorularına tek tek yanıt verildi ve merak ettikleri sorular cevaplanmış oldu.

Eskişehir'in sorunlarını tartıştılar

Sunum kapsamında interaktif bir söyleşi gerçekleştirilierken sınıf başkanları Teoman Ünal, Ahmet Ceyhun Aygün, Yasin Yılmaz, Metehan Biçer, Alper Savaş ve Tümay Türe Sakarya Gazetesi'nin içeriğini bol bulduklarını ve spor sayfalarını okuduklarını söylediler. Sunum sonrasında sınıf başkanları da öğrencilere sorular yöneltti. Öğrencilere Eskişehir'in en önemli sorununun ne olduğu soruldu. Öğrenciler Eskişehir'in en önemli sorununun tramvay, park, hastane sırası, kar yağdığında yolların kapanması ve toplu taşıma araçlarında yaşanan sorunlar olduğunu dile getirdiler.

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek istiyoruz

Gazetecilik mesleği ve yerel basın ile ilgili bilgiler alan öğrenciler arasında 4 kişi Gazeteci olmak istediğini söyledi. Öğrenciler kamuoyunu doğru bilgilendirmek istediklerini dile getirdiler.

Haberin fotogalerisi için tıklayın.

TEPEBAŞI'NIN GÖZDESİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.