TEKNOLOJİ BAŞARISI

09 Ekim 2017 17:36
TEKNOLOJİ BAŞARISI

Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ender Suvacı, tarafından geliştirilen ve güneş kremlerinin yeni bir parçacık teknolojisi ile üretimine olanak tanıyan 'MicNo' isimli teknoloji, Diffusion Capital Partners (DCP)’den yatırım almayı başardı.

Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi iş birliği çerçevesinde Şehir Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı (TTHP) başarılı bir şekilde yürütülerek, Türkiye’nin ilk teknoloji transferi yatırım sermayesi fonu olan DCP yatırım ortaklarından Altan Küçükçınar ile ENTEKNO A.Ş. adına Prof. Dr. Ender Suvacı ve Oktay Uysal yatırım sözleşmesini imzaladılar. Yatırımın ardından üretim aşamasına geçirilecek olan MicNo teknolojisi, güneş kremlerinin kullanımında yaşanan pek çok soruna çözüm getiriyor. Teknoloji, etkin ultraviyole (UV) koruma etkisi ile diğer güneş kremlerine göre daha yüksek koruma sağlarken, transparan özelliği ile cilt üzerinde kalıntı görüntüsünün oluşmasını engelliyor.

Çevre dostu

MicNo teknolojisi ayrıca, yüksek yüzey alan örtücülüğünden dolayı kullanım miktarı az olduğu için de ekonomik bir ürün olarak göze çarpıyor. MicNo tüm bunların yanı sıra, diğer güneş kremleri üretiminde kullanılan nano malzemelerin toksik özelliğinden ve deriden nüfuz etme olasılığından kaynaklanan sağlık ve güvenlik sorununa da çözüm getiriyor. Ek olarak MicNo, daha fazla hücre canlılığı sağlıyor. Hem insanlığa hem de çevreye dost inovatif bir nano partikül teknolojisi olan MicNo, başta kozmetik sektöründe kullanılacak. Teknolojinin aynı zamanda elektronik, tıp, su arıtma gibi pek çok alanda da kullanılabileceği belirtiliyor.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yandaşı bırak beri bak

09 Ekim 2017 23:57
Hah şöyle malzeme teknolojisinde yol kat etmeyen uzay teknolojisine vakıf olamaz gerçekçi olalım ,hazır lopçu değil.tebrikler
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.