TEHLİKELİ ÇALIŞMA

Son Güncelleme : 28 Ocak 2020 08:01
TEHLİKELİ ÇALIŞMA

Eskişehir’de, 3 katlı bir binanın bacasını onarmak için sacdan yapılan çatıya çıkan ve herhangi bir güvenlik önlemi almayan 2 kişi adeta yürekleri ağza getirdi.

Arifiye mahallesinde 3 katlı bir binanın çatısına çıkan 2 kişi, sac çatı üzerinde uzun merdiven kullanarak binanın bacasını tamir etti. Yükseklik ve soğuk havanın etkisiyle zor anlar yaşayan tamirciler, sırayla merdivenin en üstüne çıktı. Tamircilerden biri tepede onarım yapmaya çalışırken, arkadaşı ise aşağıya kaymaması için oturup merdivene sırtını dayayarak ilginç ve tehlikeli bir destek verdi.

Çatının eğimli olması nedeniyle merdivene sırayla destek veren tamirciler, zor dakikalar geçirdi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Bana bir şey olmaaaazzzz

27 Ocak 2020 11:18
Sonrada diyorlar ki; İş kazaları arttı. Artar tabi, insanların hiç mi suçu yok? Bunlar hep cahillik göstergesi olan şeyler, buna cahil özgüvenide denir. Ben şahsen kısa süre önce çalıştığım işyerinde, mesai arkadaşımın kıyma makinesini güvenlik ekipmanını hiç kullanmadan çalıştırdığına çok şahit oldum. Müdahale ettim tabi, dedim ki; bak bir saniyelik dalgınlığına bakar kaptırırsın kolunu etme eyleme. Ne derse beğenirsin? Bana birşey olmaz ben kaç yıllık ustayım, Allah beni korur. Birçok insan bu kafada, varın gerisini siz düşünün....

Whatsapp muhabirleri

27 Ocak 2020 14:52
Birileri sırf bak ben gördüm haber olsun mantığı ile bu görüntüleri çekiyor. Bu veya bunun gibi olaylara seyirci kalıyoruz maalesef. Ara 155.153 nolu telefonları gerekli şikayeti yap. Tehlikeli iş yapıyorlar diye. 112 yi yazmadım. Çünkü o insanlar düşseydi muhtemelen arardı bu görüntüyü çeken kişi. Seyirciyiz maalesef.

5N1K

27 Ocak 2020 10:55
adamlar ekmek derdinde...onları kim çıkarttıysa...

Cahillik elbette

28 Ocak 2020 01:43
Elbette cahilce yapılan işler. Adam kendini düşünmüyor geri de yetim bırakacaklarını düşünmüyor. Ama bunun önüne geçmek için denetim lazım ve sürekli denetim. Belediyeler daha sorumlu davranmalı. Özellikle inşaat denetimlerinde. Dış cephe mantolaması yapılan binalara dikkat edilmeli. Önce tedbir önce iş güvenliği gibi kelimeler sadece uyarı levhalarında. Levhayı astın mı tamamdır! İş ve işçi güvenliği çözüldü! Işveren de ben uyarı levhalarını astım, benim sorumluluğum bitti diyor!!! Denetim ve denetim. Sözde değil özde denetim.

Emekçi bir dost

27 Ocak 2020 22:31
Hata işçide değilki ona güvenli çalışma imkanı sağlamayan işverende ucuza kaçıp isg önlemi almıyorlar emekçi arkadaşlarımızda ihtiyacı olduğundan işveren nederse yapmak zorunda kalıyor ses çıkarmıyor işçi

Belediye nerede

28 Ocak 2020 01:30
Madem bunu gördün ve çektin! Peki niçin 153 alo zabıtayı arayıpta bildirmedin? İnşaat mevsimi açılınca takip et lütfen bu tarz görüntüleri çok goreceksin! Bir zahmet o zaman 153 nolu telefonu arayıp bildir! Ve boş boş gezen zabıta görevlileri de bunları görsün! Bunlar sadece ve sadece denetimsizlikten kaynaklanıyor. Sonra da kötü ve üzücü sonuçlar ile karşı karşıya kalıyoruz.