TCDD HARABELERİ

Son Güncelleme : 19 Haziran 2018 01:06
TCDD HARABELERİ

Şehir merkezinde yer alan TCDD'ye ait eski lojmanlar ve atölye binaları harabeye dönmüş durumda. Tinercilerin ve kimsesizlerin uğrak noktası haline gelen lojmanların bu görüntüsü Eskişehir'e yakışmıyor.

Haber: Merve Demir

Rahatsız ediyor

Tren garının arka tarafında yer alan kaderine terk edilen lojmanlar madde bağımlılarının yuvası haline gelmiş durumda. Terk edilmiş lojmanlar çevredeki vatandaşları da rahatsız ediyor. Geceleri korkmadan dışarı çıkamadıklarını ifade eden vatandaşlar her an tedirginlik yaşıyor.

Gereken yapılmalı

Harabe lojmanlar, çevresinde yaşayan aileler açısından da oldukça tehlike oluşturuyor. Durumdan şikayetçi olan aileler, “Çocuklarımız var korkuyoruz. Rahat yaşayamaz hale geldik. Bir an önce önlem alınmalı. Gereken yapılmalı” diyerek yetkililere sesleniyor.

Haberin fotogalerisi için tıklayın.

TCDD HARABELERİ

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Doğa Sever

19 Haziran 2018 10:11
Metruk binalar temizlenecek diye , karar alınmıştı ama!

Hakan

19 Haziran 2018 13:54
Madde bağımlıları ve evsizlerin halen var olması Eskişehir için büyük ayıptır. STK, belediye ve ilgili kamu kurumları harekete geçmeli.

Necmi çalış

19 Haziran 2018 11:47
Bunlar tarihi miras çok güzel değerlendirilebilir

Utanmaz adam

19 Haziran 2018 01:10
Rahat yasayamaz hale niye geldiniz evsiz caresiz insanlar yagmurdan soguktan korunacak bir yer buldu diyemi? gereken yapilmali derken devlet baba evsizlere yermi verecek?