TAYİN HAKKI TEPKİSİ

22 Ocak 2020 16:08
TAYİN HAKKI TEPKİSİ

Türk Eğitim-Sen Şube 2 Nolu Şube Başkanı Gürol Yer, üniversitede çalışan idari personelin kamu personeli olmasına rağmen tayin hakkından yararlanamamalarına tepki gösterdi.

Talep ediyoruz

Başkan Gürol Yer açıklamasında şunlara değindi: " Nakil durumları açısından diğer memurlardan farklı uygulamalara maruz kalan üniversitelerde görev yapan idari personel bu yönüyle haksızlık yaşamaktadır. Türk Eğitim-Sen olarak bu hak mahrumiyetlerine kayıtsız kalmamız mümkün değildir. YÖK'e gönderilmek üzere dilekçe kampanyası başlattık. YÖK'ün üniversitelerde görev yapan persnelin 3 yıl görev yapmak kaydıyla isteğe bağlı olarak, özürleri varsa bu özür durumlarına binaen diğer üniversitelere geçişine imkan sağlayacak ve karşılıklı yer değiştirme hakkını da kapsayacak şekilde yönetmelik çıkarmasını talep ediyoruz. "

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Herkes tayin peşinde

22 Ocak 2020 22:20
Herkes bir yere tayin istiyor. Elbette bu zaruri ise muhakkak çözülmeli. Ama atama yapılırken görev yeri belli zaten. Nasıl olsa tayin isterim önce devlete kapağı atalım kadro alalım diyor. Sonra tayin isteniyor. Istisnalar kaideyi bozmaz. Bu işlere girerken binlerce takla atıyorsunuz sonra da memleketimde görev yapmak için falan filan. Bu nasıl bir iş? Bence işe alınırken zaruri haller dışında tayin istenmeyecegine istinaden taahhütname alınmalı. Sorun kökünden çözülür. Kaymakamlar ne yapsın? Eşi de kaymakam ise eğer? Nereye istesin tayinini. Ki bir çok örnek var buna dair. Koca Yozgat ilçelerinde kadın ise Bitlis ilçelerinde kaymakam. Hadi çözüm bulun buna da? Ne yardan geçerim ne serden! Birinden vazgeçmek gerek.

mustafa

23 Ocak 2020 09:54
Üniversiteler de tayin mi olurmuş işe girerken bilmiyorlar mıydı. Versinler istifalarını gidecekleri yerdeki üniversite alsın işe o zaman.