TARLALAR SULAR ALTINDA KALDI

02 Haziran 2020 12:36
TARLALAR SULAR ALTINDA KALDI

- Eskişehir’de son günlerde etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı bölgelerdeki tarım ürünleri ve tarlalar sular altında kaldı.

Eskişehir’in Odunpazarı, Tepebaşı, Sakintepe, Yukarı Söğütönü ve Muttalıp bölgelerinde etkili olan sağanak yağış sebebiyle tarım ürünleri ve tarlalar sular altında kaldı. Ürünleri çürüme tehlikesiyle karşı karşıya kalan çiftçiler yardım bekliyor.
"Çiftçimizin alın teriyle büyüttüğü ürünler hasar gördü"
Konuyla ilgili konuşan Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, “Sağanak yağış ve dolu yağışının yaklaşık 3 saat devam etmesiyle ekili tarım alanlarında su baskınları oluştu. Aşırı yağıştan sebze bahçeleri zarar gördü. Hava değişimleri sonucunda çiftçimizin el emeği ve alın teriyle büyüttüğü ürünler hasar gördü. Çiftçimizin maliyeti karşılanmalı ki üretmeye devam etsin. Donla, doluyla oturup borçlarımı nasıl öderim diye düşünen bir çiftçimiz kalmamalı” diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

NANKÖRLER

02 Haziran 2020 13:32
MÜBAREK YAĞSA DERT YAĞMASA DERT YAKINDA BU YAĞMURLARIDA ÖZLEYECEKSİNİZ YARADAN İNSANOĞLUNA NE YAPSA FAYDA ETMİYOR NANKÖRLER SİZİ

Eses

02 Haziran 2020 21:02
Yağar devlet destek versin yağmaz devlet destek versin ya siz ne iş yaparsınız gidin birazda tarlada çalışın herşeyi devletten beklemeyin.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama