TARİH YENİDEN CANLANIYOR

23 Aralık 2017 17:00
TARİH YENİDEN CANLANIYOR

Seyitgazi ilçesinde bulunan ve tarihi öneme sahip eski Tekel Binası yıllardır atıl bir şekilde duruyordu. Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın'ın girişimleriyle eski Tekel Binası yepyeni haline bürünmeye başladı.

Restorasyon çalışması

Seyyid Battal Gazi Türbesi'nin hemen aşağısında bulunan eski Tekel Binası çıkan yangınlar harabeye dönmüştü. Yıllardır atıl bir şekilde duran Tekel Binası için Başkan Hasan Kalın çalışmalara başlamıştı. Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından restore edilen eski Tekel Binası son halini almaya başladı.

İlçeye değer katıyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kalın, "Çıkan yangında harabeye dönen, hepimizin yıllardır hüzünle baktığı, Tarihi Tekel Binasının aslına uygun olarak restorasyonunda sona yaklaştık. Çalışmalarımız tamamlandığın da ilçemiz hem prestijli ve şık bir mekana daha kavuşmuş olacak. Hem de tarih yeniden canlanacak" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
Eskişehir'de yanarak feci şekilde can veren şahsın olayının arkasında cinayet çıktı.
MHP'DE DEVİR-TESLİM
MHP'DE DEVİR-TESLİM
Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, görevini İlçe Başkanı Sekreteri Mustafa Komar ’a teslim etti. 
JANDARMADAN UYUŞTURUCU BASKINI
JANDARMADAN UYUŞTURUCU BASKINI
Eskişehir’de jandarma ekipleri tarafından bir barakaya düzenlenen baskında çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, olayla ilgili yakalanan şüpheli çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 
ALMANYA ÇIKARMASI
ALMANYA ÇIKARMASI
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibi ile geçtiğmiz hafta Almanya'nın Berlin kentine çıkarma yaptık. Zira 60 ülkeden 3 bin firmanın katıldığı Raylı Sistemler Fuarı vardı. Ayrıca Berlin gezisi yapıldı. Peki neler yaşandı?
ESKİŞEHİR'DE FECİ OLAY
ESKİŞEHİR'DE FECİ OLAY
Eskişehir’de, bir şahıs üzerine dökülen tinerin alev alması sonucu feci şekilde can verdi. 
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.