TARAFTARIMIZ MORAL VERİYOR

06 Aralık 2018 08:03
TARAFTARIMIZ MORAL VERİYOR

Bein Sport'a konuk eden Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, “ Hazırlık dönemi geçirmemiş bir kadro ile maçlara çıkıyoruz. Neredeyse bu ligde 18 yaş ortalaması ile oynuyoruz. Meslek yaşamımda hiç bu kadar olumsuzluk yaşamadım. Şikayetçi değilim. Taraftarımızın desteği bizleri ayakta tutuyor.” dedi.

Bein Sport'ta Bein1 programına konuk olan Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, meslek yaşantısında yaşamadıklarını Eskişehir'de yaşadığını dile getirdi. Çapa özetle şunları söyledi:

BUGÜNKÜ ORTAM SÜRPRİZ DEĞİL

Bugün içinde bulunduğumuz durum sürpriz olmadı. Yani transferin son gününde yeni transferlerin lisansı çıkmayınca hayli üzüldük. Yapacak bir şey yok. Eldeki genç isimlerle yola çıkmak zorunda kaldık. Eğer gençlerin tümünü kampa götürmüş olsaydık bugün daha fazla puan toplardık. Olmadı. Yinede elde edilen puan çok iyi. Gençlerimiz ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlar. Böyle ortamları hiç yaşamadım. Olumsuzluklar bu kadar olmadı. Bunları şikayet olarak söylemiyorum. Ben buralıyım. Evim Eskişehir'de. Bir misyon üstlendik. Gidebildiği yere kadar gideceğiz.”

PUAN BARAJINI GEÇMELİYİZ

Kazandığımız 12 puanın tümünü Eskişehir'de oynadığımız maçlardan aldık. Taraftar coşkusu. İç saha faktörüyle iyi puanlar topladık. Hedef 15 puanlık barajı geçmek olacak. Altay, Adana ve Bolu maçlarından alağımız puanlarla 18 puanlık barajı yakalarsak ikinci yarı farklı olur. Elbet transfer tahtası açılırsa da hedef bu defa değişir ve play-off'u kovalarız. İnişli çıkışlı maçlar oynanıyor ligimizde. Ancak ikinci yarı ilk yarıya göre daha sancılı ve çekişmeli geçer. Hedefi olan ekipler, alt sıralarda kalanlar takviye yaparlar. Dikkatli olmalıyız. Birliğimiz sürerse, tahtada açılırsa iyi olacak.”

TARAFTAR GEREĞİNİ YAPIYOR

Eskişehirspor'u şu anda taraftarı ayakta tutuyor. İcra kurulunda bende varım. Amaç kulübü yaşatmak ve günlük ihtiyaçları gidermek. Bir teknik adam olarak bulunmamak gerekiyor ama buralı olmam nedeniyle işin içindeyiz. Taraftar terk etmedi takımı. Sadece taraftarlık görevini yapmıyorlar. Yeri geliyor tribünleri kötü alışkanlıklardan koruyorlar. Kampanyalara destek oluyorlar. Burası özel bir yer. Üç üniversite var. projeler üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Umutlarımız, düşüncelerimiz hayata geçerse Eskişehirspor'un geleceği kurtulur.”

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nurettin

06 Aralık 2018 08:55
Eldeki genç isimlerle yola çıkmak zorunda kaldık. Eğer gençlerin tümünü kampa götürmüş olsaydık bugün daha fazla puan toplardık. özüm Hoca çözüm yukarda

Vatandaş

06 Aralık 2018 17:33
Bu takımın bir yöneticisi yokmu? Neden hep Teknik Direktör açıklama yapıp, durumu kurtarmaya çalışıyor.

sekeroglan

06 Aralık 2018 17:22
fuat capa yeter artik cek git