TARAFTARDAN TARİHİ UYARI

02 Şubat 2018 08:11
TARAFTARDAN TARİHİ UYARI

TARAFTARDAN TARİHİ UYARI

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı ve Nefer tribün lideri Murat Diri, Eskişehirspor’da yaşananlarla ilgili bir açıklama yaptı. Diri özetle şunları dile getirdi.

ERKAN KONUSU

Kulüp kapanma tehlikesiyle karşı karşıya uğraşılan işlere bakın. Erkan Zengin bizim topçumuz Trabzon'dan buraya geldi. Bedava mı geldi. Alacaklarını sildi geldi. Peki yıllık kaç para aldı batmak üzere olan Eskişehirspor'dan. Geçen sene aldığı para ona anasının ak sütü gibi helal olsun. Ancak madem isteyen kulüp vardı. 2-3 hafta önce aldığı 240 bin Euroyu getirseydi kulübe verseydi. Ondan sonra kulüp kolaylık sağlamasaydı o zaman konuşurduk. E sen 2 hafta önce batmak üzere olan takımdan 240 Euro alacaksın sonrada Eskişehirspor para kazansın bekledim diyeceksin. Daha dün kulübe 300 bin euro Uğur İnceman ile beraber ihtar çeken ben miydim. Allah aşkına Erkan bu kadar sevilirken böyle yaparak bu kelimelerle haklı çıkacağını sanmasın. Erkan’ı hala çok seviyoruz. Ama böyle kelimelere gerek yok. Eskişehirspor için yaptıkları asla unutulamaz. Ama Yaşam mücadelesi veren bir kulübüz. Burada takıma ağabeylik böyle yapılmamalı. Sezon başında Erkan olmasa çoğu futbolcu belki de geri gelmezdi ama Şimdi Erkan da bu sene performans olarak bir katkı sağlayamıyor. Hadi Erkan belki de kariyerini böyle sonlandırmak istemez. Erkan’ın Eskişehirspor için yaptıkları asla göz ardı edilemez tabiki. Ama Erkan’ı bu hale birazda Eskişehir çocuğu diye bildiklerimiz getiriyor. Bu sene hiç bir oyuncu aldığı parayı hak etmiyor Kayacan hariç. Arkadaşlar kendimize gelelim. İki boyalı kelime ile hemen her şeyi unuttuk. Takımın durumuna bakın. Kimse Eskişehirspor’dan büyük değil. Futbolcular bu saatten sonra samimiyet göstermek istiyorsa küme düşme hattından uzaklaşır.”

GENÇLERE MESAJ
“Gelelim Hasan Hüseyini, Dorukhan ve Ayaroğlu’na.. Bunlar taraftarın en çok desteklediği ama bu sene büyük hayal kırıklığı yaratan 3'lüsü. Takımda bir ekip bir gurup olacaksa bu Eskişehir çocukları olarak sizin buna öncülük etmeniz ve bu armanın kutsallığına göre hareket etmeniz gerekirken Kaan’la beraber gurupçuluk yapma peşindesiniz. Hasan Hüseyin ve Dorukhan zaten gitmeyi kafaya koymuş. Eğer gerçekten Eskişehirspor menfaatlerini düşünüyorsanız Alper Potuk abiniz gibi sözleşmesi bitmesine 1 sezon kala uzattı ve kulübe para kazandırıp gitti. Tabi hayat sizin özgürsünüz yapmak istediklerinizde ama unutmayın bu şehrin de çocukları var sizlerin arkadaşları komşuları eşi dostu hepsi bu sokaklarda toparlanma vakti geldi. Parayla itibar kazanılmaz. Sinan başkan istifa ettiği dönem kongre olduğu zaman belki de hepsi serbest kalacağız Edasıyla nasıl top oynadı Samsun’a Balıkesir’e deplasmanda 3-4 attı geldi. Belki de Kendilerini pazarladılar. Bırakalım artık bu kadar yeter. Eksiksiz bütün topçuların kendine sorması gereken soru? "3 yedik 5 yedik bizi alkışladılar. Daha 5 hafta önce Ne olur gitmeyin hep beraber düşelim" diye bağıran bu adamlar niye şimdi tepki gösteriyor diye kendilerine sorsunlar. O formanın hakkını versinler.

YA OYNARLAR YA DA GİDERLER”

Özellikle Eskişehir çocukları o formanın hakkını vermek zorunda. Hepsi kardeşimiz hepsini seviyoruz ama saha da öyle saçma sapan sadece gitmeyi kafasına koyarak oynayanlar da bilmelidir ki ya kendi işlerini yapar o formanın hakkını verirler aldıkları parayı hak ederler ya da giderler. Kimse Eskişehirspor’dan büyük değildir. Denizli maçı inşallah mağlubiyetle sonuçlanmaz. Aksi halde şehir de bu kadar dik gezmek sıkıntı yaratır. Kimse mırın kırın etmesin. Takım içinde ekip kurup ayrı guruplaşmalara gitmesin. Özellikle bunu Eskişehir çocukları yapmasın. Biz görüyor ve biliyoruz. Ama aynı geminin yolcularıyız. Bizler Denizli'de yerimizde olacağız. Siz değerli oyuncu kardeşlerimizden isteğimiz Denizli’yi yenmeniz. Yenilseniz bile o formanın hakkını vermeniz. O formadaki teriniz bizim için 3 puandan önemli”

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

neKati

02 Şubat 2018 09:22
gitmek isteyenler pazartesi gününü beklemesin hemen gitsinler... Antalya'da sürünen Boffin'e bakıp Eskişehirspor forması ve taraftarının kıymetini anlasınlar! Küme düşürenler sürüsünü ibretle izliyor, görüyoruz.

eses

02 Şubat 2018 08:48
batıkent te bir cafede oturup dedikodu yapan kendi takımından oyuncuları çekiştiren hocaları hakkında olumsuz cümleler kuran bu topçularla ( Dorukhan, Hasan Hüseyin, Kaan, Ayaroğlu ) işimiz zor

nafiz arısoy

02 Şubat 2018 08:49
Haydi Es Es takım+taraftar el ele Şaha kalkalım.

delı cocuk

16 Şubat 2018 23:16
murat diri sen cokmu biliyosun..erkan gelmesın ceksın gıtsın

cemil

02 Şubat 2018 10:21
amatör ligden derhal bir takım oluşturulsun düşersekte kalkarsakta helali hoş olsun.

usta

02 Şubat 2018 11:03
Böyle giderse bu takım düşer, İyi oynayan ayağı top tutan tek futbolcuyu gönderdiler, bir tülü başka başkan bulamıyorlar otomatiğe bağlanmış başkanlık.....
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.