Taklit Büyükerşen aday adaylarını faka bastırdı

08 Mart 2015 01:30

Milletvekili aday listelerinin açıklanmasına kısa bir süre kala, siyaset dolandırıcıları Eskişehir'de harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen taklidi yaparak aday adaylarını arayan muzip bir vatandaşın, CHP'li 12 aday adayını kandırdığı ortaya çıktı. Aday adayları telefonda muzip vatandaş tarafından adeta kısa bir mülakata tabi tutuldu. İsmi öğrenilmeyen muzip vatandaşın aday adaylarının "Seni kesin birinci sıraya yazacağım" "Sen bu hareketlere devam et ikinci sırayı kesin kaparsın" gibi güzel sözlerle aklını çeldiği ortayı çıktı.Büyükerşen rolü yapan dolandırıcının aday adaylarına ayrıca, " Gittiğiniz her yerde gözüm ve adamlarım var. Çalışmalarınızı büyük bir titizlikle sürdüreceksiniz. Ziyarete gittiğiniz yerlerde ilk 10 dakika tek ayak üstünde duracak, ardından yanınızda götürdüğünüz tebeşirle "Sek sek" haritası çizip oyun oynayacaksınız. Bunları yapmazsanız adaylık sürecini unutun" dediği öne sürüldü.Aday adaylarının ise muzip vatandaş tarafından verilen talimatlara bire bir uydukları öğrenildi. Yaşanan durum ise ilginç bir şekilde ortaya çıktı. Bir toplantıda aday adaylarından bazılarının garip hareketler sergilediğini gören Büyükerşen, danışmanlarına " Ne yapıyor bunlar, ne ayak" diyerek durumu sordu. Aday adaylarıyla konuşan danışmanların olayı aydınlatmasının ardından ise Büyükerşen'in toplantıyı terk ettiği gelen iddialar arasında.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.