SÜMEYYE'YE MECLİSTEN ÖDÜL

14 Eylül 2018 13:45
SÜMEYYE'YE MECLİSTEN ÖDÜL

İrlanda Cumhuriyeti'nin başkenti Dublin'de düzenlenen 2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda kadınlar 50 metre sırtüstünde altın madalyanın sahibi olan ve dünya şampiyonalarında madalya alan 15 yaşındaki Sümeyye Boyacı ve antrenörü, Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.

Büyükşehir Meclisi, Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün başarılı sporcusu paralimpik yüzme dünya ve Avrupa şampiyonu Sümeyye Boyacı ile antrenörü Mehmet Kartal'ın eylül ayı toplantısında ödüllendirilmesine karar verdi. Karar doğrultusunda, meclis toplantısı öncesi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından kürsüye davet edilen Boyacı ve Kartal, Büyükşehir Meclisi adına beşer Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. Daha sonra, AK Parti'nin Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanı Ahmet Yapıcı, CHP Grup Başkanı Kazım Kurt ve MHP adına Muhsin Doğan da Sümeyye Boyacı'ya birer Cumhuriyet altını taktı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali gür

14 Eylül 2018 23:04
Bu kızımızın başarılarını alkışlıyorum. Fakat ailesinin koyu bir akp li olmasına karşın chp liler tarafından sahip çıkılmasını taktir ediyorum.

mustafa

15 Eylül 2018 15:55
Zaten Meclisten 13 altın hediye edilmesi yönünde karar çıktığına dair haber okumuştuk. Bu partilerin grup başkanları da Belediyenin altınını takmış. Bizde parti olarak kendileri taktı sanmıştık.